Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Sporto lažybos – kaip atlikti statymus? 

Prieš daugelį metų atlikti statymus dažniausiai būdavo galima tik už pagrindines baigtis – rungtynių nugalėtojas, pranašumas ir suminis daugiau/mažiau. Laikui bėgant plėtėsi ne tik sporto lažybų bendrovių pasirinkimas, bet tuo pačiu ir statymų pasiūla. Dabar, priklausomai nuo pasirinktos bendrovės, atlikti statymus galima beveik už viską – kiek žaidėjas pelnys taškų, kiek bus smūgių į vartų plotą, kas pirmaus tam tikrą rungtynių minutę, ar krepšinio rungtynėse komanda laimės visus keturis kėlinius ir t.t.

Plati statymų pasiūla leidžia žaidėjams išsirinkti jiems labiausiai patinkantį variantą ir taip dar labiau įsitraukti į rungtynes ar kitus pramoginius renginius. Lažybų bendrovės dabar pasiūloje turi ir politinius įvykius, Euroviziją bei kitas pramogas. Žemiau pateikiame visą svarbiausią informaciją – nuo to, kaip atlikti sporto statymus iki statymų pasiūlos aptarimo.

Kaip atlikti sporto statymus?

Norint atlikti sporto statymus, pirmiausia, reikia būti bent 18-os metų. Lietuvos įstatymai nurodo, kad nepilnamečiai dalyvauti sporto lažybose negali. Sulaukus atitinkamo amžiaus, reikia pasirinkti lažybų bendrovę, susipažinti su statymų pasiūla, pasirinkti statymo sumą ir atlikti statymą. Žemiau, žingsnis po žingsnio pateikiame informaciją, kaip atlikti sporto statymą.

1. Pasirinkti, kur atlikti statymą:
Sporto statymus galima atlikti gyvai lažybų punktuose arba internetu. Tiek vienu, tiek ir kitu atveju reikia pasirinkti lažybų bendrovę – pagal tai gali skirtis statymų pasiūla ir koeficientai. Atliekant statymą internetu, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad bendrovė būtų sąžininga ir licencijuota. Prieš atliekant statymą, reikės susikurti asmeninę paskyrą.

2. Pasirinkti norimą sporto šaką ir rungtynes:
Pasirinkus vietą, kur bus atliekamas statymas, antras žingsnis – sporto šakos ir rungtynių pasirinkimas. Iš lažybų bendrovės statymų pasiūlos, reikia pasirinkti sporto šaką ir rungtynių baigtį ar bet kokį kitą statymą – politinį ar pramoginį įvykį.

3. Pasirinkti statymo sumą:
Pasirinkus sporto statymą, reikia nusistatyti sumą, kurią norite statyti. Jeigu statymas atliekamas internetu, užsiregistravus reikės pasipildyti paskyrą. Svarbu atkreipti dėmesį į mokėjimo metodus ir kokia yra minimali įnešimo suma.

4. Patvirtinti statymą:
Pasirinkus statymo sumą, reikia, kad ji būtų didesnė nei minimali statymo suma. Dažniausiai, minimalus statymas būna 0,50 – 1€. Įvedę didesnę statymo sumą, patvirtinkite statymą. Iš karto po statymo patvirtinimo pasirodys pranešimas, kad statymas priimtas. Visus atliktus statymus galima matyti paskyroje paspaudus „statymų istorija“.

5. Sulaukti rungtynių rezultato:
Atlikus statymą belieka sulaukti rungtynių ir rezultato. Pasibaigus rungtynėms, lažybų bendrovėje bus iš karto įvedamas rezultatas bei paskelbta statymo baigtis. Jeigu statymas sėkmingas – laimėjimas iš karto pasirodys jūsų paskyroje. Jeigu statymas nesėkmingas – pralaimėsite statymo sumą. Visus asmeninių statymų rezultatus galima matyti paskyros skiltyje paspaudus ant statymų istorijos.

Sporto statymai lažybų punktuose ir internetu

Lietuvoje atlikti statymus galima dvejais skirtingais būdais – lažybų punktuose arba internetu. Skirtumas tas, kad internetu statymus atlikti galima bet kada ir bet kur. Vienas iš didesnių lažybų internete pliusų yra tai, kad galima kur kas patogiau atlikti statymus gyvai, kai jau rungtynės yra prasidėjusios. Stebint rungtynes namuose ar bet kurioje kitoje vietoje, galima tiesiog prisijungti prie savo asmeninės paskyros ir atlikti norimą statymą.

Lažybų punktai leidžia atlikti statymą be jokios papildomos registracijos – tai gana patogus būdas atlikti pavienius statymus. Tačiau, minusas yra tai, kad lažybų punktai nėra pasiekiami kiekviename Lietuvos mieste, o net ir didžiuosiuose miestuose pasirinkimas vis mažėja. Lažybų bendrovės pradeda daugiau dėmesio skirti statymams internetu.

Dabar didžioji dalis žmonių naudoja išmaniuosius telefonus, o tai reiškia, kad prisijungimas prie asmeninės lažybų bendrovės paskyros yra pasiekiamas vos kelių mygtukų paspaudimu. Dėl žaidėjų patogumo visos svetainės optimizuotos mobiliems telefonams, o kai kurios bendrovės turi ir mobilias programėles, kas leidžia naršyti pasiūloje bei atlikti statymus dar patogiau.

Atsakingas lošimas

Prieš atliekant statymus, būtina susipažinti su atsakingo lošimo taisyklėmis. Lažybų bendrovės turi atsakingo lošimo skiltį, kurioje galima rasti visą svarbiausią informaciją, todėl rekomenduojama to nepraleisti ir skirti laiko pagrindinių dalykų įsisavinimui. Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad statymai turėtų būti atliekami tik iš tų pinigų, kuriuos sau galite leisti pralošti. Nepamirškite, kad statymai, kaip ir kiti azartiniai lošimai yra tik viena iš pramogos formų.

Lažybų bendrovės žaidėjams suteikia galimybę nusistatyti įvairiausius limitus, kurie padeda kontroliuoti lošimams skiriamą laiką bei pinigus. Galima nusistatyti pinigų įnešimo bei statymų limitą. Jeigu jaučiate, kad šie įrankiai padės kontroliuoti lošimams skirtą biudžetą – tikrai rekomenduojame tuo pasinaudoti.

Lietuviškos lažybų bendrovės bendradarbiauja su skirtingomis organizacijomis, kurios padeda įvairias klausimais, susijusiais su priklausomybe nuo lošimų. Jeigu turite klausimų ir norite pasikonsultuoti arba užsiblokuoti nuo statymų, kreiptis galima į nebenoriu-losti.lt arba į lošimų priežiūros tarnybą prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Taip pat, galima susisiekti su lažybų bendrovės klientų aptarnavimo specialistais, kurie prireikus nukreips jus į atsakingas organizacijas.

Norite sužinoti plačiau?

Jei domina sužinoti plačiau apie visas statymų suptilybes, kviečiame skaityti ir sužinoti, apie statymų funkcijasstatymų pasiūlą bei išskirtinius statymus.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-07

Geriausios lažybų bendrovės