Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Lažybų prognozės: Kur? Kaip? Kiek?

pinigai ant sachmatu lentos

Lažybų prognozės žengia koja kojon su sporto lažybomis. Nuo pat pirmų dienų, kai tik atsirado galimybė lažintis ir laimėti pinigų statant už sportą ar kitus įvykius, atsirado ir žmonių, o vėliau ir programinių įrankių, siūlančių nemokamai arba mokamai gauti prognozes, įžvalgas bei patarimus. Pagal idėją, tai turėtų padėti lošėjams padidinti šansus laimėti. Tačiau realybė dažnai būna visai ne tokia. Šiuo metu internetas pilnas orakulų bei įrankių, kuriuos galite naudoti. Mes nešališkai apžvelgsime tai, ką reikėtų žinoti apie sporto lažybų prognozes bei kaip valdyti riziką bei gauti kuo didesnę grąžą.

Kur rasti lažybų prognozes?

Galima sakyti, kad sporto lažybų prognozės prieinamos iš trijų pagrindinių šaltinių (neskaitant jūsų pačių). Tai yra: specialios internetinės platformos, vadinamieji tipster‘iai ir statistinės duomenų bazės. Kiekvienas šaltinis turi savų pliusų ir minusų.

Specialios internetinės platformos

Galima sakyti, jog kiekviena lažybų bendrovė yra savotiškas prognozavimo įrankis. Kadangi bendrovės arba pačios sudarinėja koeficientus, naudodamos labai sudėtingus matematinius modelius, arba stebi viena kitą ir pagal tai pritaiko savo koeficientus, jų pateikiama informacija gali būti interpretuojama kaip prognozė. Kiekvieno įvykio koeficientas – bukmekerio prognozė. Dėl to, prisijungę prie 7Bet, Bet365 ar kitos platformos galite matyti išsamias lažybų prognozes.

7bet lazybu prognozes

Patogu ir tai, kad nuorodas į lažybų portalus bei šių bendrovių siūlomus koeficientus (prognozes) galima rasti ir sporto aistruolių mėgiamose programėlėse, kaip kad FlashScore ar SofaScore.

rungtyniu koeficientai

Privalumai:

 • Jokio šališkumo ar žmogiškojo faktoriaus, viskas paremta tikimybėmis bei statistika.
 • Patogios vartotojo sąsajos, kad būtų lengva naršyti.

Trūkumai:

 • Duomenys nebūtinai autentiški, visur gali būti panašūs.
 • Kokybė skirtingose platformose gali skirtis.
 • Atnaujinimai pagal aktualiausią informaciją gali vėluoti.

Dėl to, visada patikrinkite lažybų bendrovės patikimumą tikrindami naudotojų atsiliepimus ir istorinius rezultatus. Jie – tik indikatorius apie tikimybes, tačiau beveik niekuo neprisideda prie tikslaus prognozavimo.

Tipster‘iai

Tipster‘iais vadinamos socialinių tinklų asmenybės, grupės ar net DI valdomi įrankiai, kur lažybų prognozės už pinigus parduodamos sekėjams. Jas gali siūlyti labai gerai sportą išmanantis žmogus, programuotojai, sukūrę stiprų analitinį įrankį arba tiesiog žymūs žmonės su potraukiu sportui. Visgi, nors šios lažybų prognozės paprastai pritraukia daugiausiai auditorijos, su jomis yra daugiausiai rizikos, o kai kurių prognozių legalumas taip pat gali prasilenkti su sąžiningumu.

tipsteriu patarimai

Tipster’ius galima rasti Facebook‘e, Instagram‘e, TikTok‘e, su paprasčiausia Google paieška ir ne tik. Paprastai jų lažybų prognozės pateikiamos mokantiems prenumeratoriams. Atėjus įvykio datai ar laikui, jums privačia žinute arba į uždarą grupę atsiunčiamas vadinamasis signalas. Tai yra žinutė, kurioje nurodomos instrukcijos apie statymą (įvykis, baigtis, statomos sumos rekomendacija, net gi bukmekeris, jeigu siūlo geriausią koeficientą).

Privalumai:

 • Galimybė naudotis ekspertų žiniomis ir įžvalgomis.
 • Galimas labai didelis prognozių tikslumas.
 • Atrandamos tokios galimybės, kurių patys neiškapstytumėte.

Trūkumai:

 • Mokama ir dažnai nepigi paslauga.
 • Jokių garantijų.
 • Rizika susidurti su apgavikais.
 • Nėra „laisvės“. T.y. reikšdami nepasitenkinimą grupėse ar bendruomenėse galite netekti savo narystės ir sumokėtų pinigų už ją.

Jeigu jau nuspręsite, kad jus domina mokamos lažybų prognozės, atkreipkite dėmesį į įrašus apie veiklos rezultatus. Turi būti pastovumas ir nuoseklumas teikiant tikslias prognozes per tam tikrą laiką (bent 53-54 %). Jūsų akis privalo pasiekti aiškus ankstesnių prognozių ir rezultatų įrodymai. Atsiliepimų ir informacijos ieškokite nešališkuose šaltiniuose.

Sporto duomenų bazės

Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo sporto duomenų analitika ir statistikos stebėjimas. Tokie puslapiai kaip Sports-Reference bei ESPN Statistics turi be galo išsamias duomenų bazes, kur yra informacijos ir duomenų apie kiekvieną reikšmingą sporto įvykį ir atleto(-ės) pasirodymą.

sporto duomenu baze

Nors tai nėra auksinis įrankis 100 % tiksliam prognozavimui, tačiau jis labai padeda daryti istoriniais duomenimis pagrįstas prognozes, kurios remiasi į statistiką, tikimybes bei realius faktus. 

Privalumai:

 • Begalė duomenų.
 • Dažniausiai nemokama.

Trūkumai:

 • Jokių prognozių ar ne su statistika susijusios informacijos pateikimas (pvz., nėra info apie nesutarimus rūbinėse, kita).
 • Didelis kiekis informacijos gali blaškyti.

Naudotis tokiais portalais gali bet kas. Tereikia suprasti naudojamus statistinius modelius ir rodiklius. Be to, galite palyginti kelių šaltinių duomenis, nes ne visi patogiai pateikia būtent tai, ko gali prireikti. 

Kaip elgtis su lažybų prognozėmis?

Jeigu gaunate lažybų prognozes nemokamai arba esate tipster‘ių grupėje, o gal tik planuojate prisijungti, turime keletą patarimų dėl to, kaip saugiau valdyti savo finansus ir kaip tinkamai elgtis su kitų šaltinių prognozėmis.

 1. Niekada 100 % nepasitikėkite kitu šaltiniu.
 2. Visą informaciją tikrinkite patys ir statymą atlikite tik tada, jei patys sutinkate su nuomone arba matote potencialią naudą.
 3. Pirmus kartus statykite mažesnę sumą nei rekomenduoja „tipster“ arba tiesiog stebėkite įvykį kaip žiūrovai, kad neužkibtumėte ant apgaulės bei išvengtumėte didelių nuostolių. 
 4. Paraleliai galite atlikti ir statymus pagal savo prognozes bei palyginti su tipster‘ių rezultatais.
 5. Išbandykite nemokamus arba pasiūlymus su nuolaida iš kelių šaltinių, kad pasirinktumėte patikimiausią. 

Rizikos valdymas – kiek statyti?

Banko sąskaitos arba bankroll‘o valdymas – viena svarbiausių sėkmingo lažinimosi dalių. Visi geriausius rezultatus gaunantys lošėjai disciplinuoti atsideda tam tikrą pinigų sumą lažyboms ir išmintingai ją naudoja pagal paskirtį. 

Paprastai tipster‘iai rekomenduoja atsidėti jums patogią sumą ir pagal užtikrintumą dėl lažybų prognozės rekomenduoja statyti. Tai bus fiksuotas procentas nuo viso biudžeto pavyzdžiui, 1-5 %.

statymo informacija

Pavyzdžiui, jei jūsų piniginėje yra 1000 eurų, o siūloma statyti 2 %, toks statymas bus 20 eurų vertės. Banko dydį ir statymų sumas dar koreguokite patys, pagal savo galimybes ir rizikos toleravimą. 

Ką daryti, jei nesiseka laimėti su lažybų prognozėmis?

Jei jūsų tipsterio lažybų prognozės pastoviai minuse ir laiminčių prognozių santykis žemiau nei 51-52 %, reikėtų šiek tiek stabtelėti ir porai dienų atsitraukti, kad įvertintumėte situaciją. 

Galbūt reikėtų ilgesnio laikotarpio rezultatų įvertinimo? Įsitikinkite, jog nuosmukis nėra laikinas. Galbūt dabar tik blogesnis laikotarpis, o ilgoje perspektyvoje tipster‘is sėkmingas? 

Paįvairinkite savo prognozių šaltinius. Konsultuokitės su keliais ekspertais ir naudokitės įvairesnėmis platformomis, kad gautumėte platesnį požiūrį.

Peržiūrėkite savo statymų planą, kad sumažintumėte nuostolius, ir venkite bandyti atlošti nuostolius didesniais statymais. Galbūt nesiseka tik su futbolo statymais, o NHL ir Eurolyga sekasi puikiai? Tai irgi duoda tam tikrų ženklų apie galimas išeitis. 

Išlikite kantrūs ir drausmingi bei iš karto nenutraukite narystės, jei ji kažkada nešė naudą. Verčiau apsvarstykite galimybę padaryti pertrauką, kad iš naujo pasirinktumėte strategiją. Jei kyla ilgalaikių problemų, galbūt geriausia būtų pereiti prie kito, patikimesnio tipster‘io.

Ar pats galiu pardavinėti savo prognozes?

Ar ir jūs norite prisijungti į lažybų ekspertų gretas? Galbūt manote, kad jūs taip pat ne ką prasčiau už pirmaujančius tipster‘ius numatote įvykių baigtis? Tada yra galimybė šia veikla užsiimti ir jums. Nuo ko pradėti?

Visų pirma – įvertinkite ar geriausios jūsų lažybų prognozės tikrai yra teisingos. Rekomenduojame per mėnesį atlikti bent 100-150 bandomųjų spėjimų per demo versiją arba nemokamai. Jeigu bent 53-54 % jų yra sėkmingi ir mėnesio gale turite teigiamą balansą, galima pradėti mąstyti apie prognozių pardavimą.

tipsteriu atspejimai

Sėkmingiausi tipster‘iai generuoja apie 55-56 % sėkmingų statymų, o daugiau pataikyti gali tik elitiniai prognozuotojai.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-20

Geriausios lažybų bendrovės