Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Geriausi NBA žaidėjų statymai – kas taps lygos MVP, geriausiai besiginančiu žaidėju ir kita

NBA žaidėjų statymai

NBA lyga turi didelį populiarumą tarp lošėjų, kadangi rungtynės sezono metu vyksta kiekvieną dieną. Nuolat galima statyti už įvairių komandų pergales, pranašumus, suminius daugiau/mažiau bei žaidėjų asmeninę statistiką. Vis tik, ši lyga turi populiarumo ir ilgalaikiuose statymuose. Čia daug dėmesio skiriama žaidėjų statistikai ir asmeniniams pasirodymams, todėl nieko keisto, kad tokie statymai, kaip kas taps lygos MVP, geriausiu šeštuoju žaidėju ir kiti susilaukia daug dėmesio.

2023-24 metų sezone NBA lyga pristatė taisyklę, pagal kurią žaidėjai privalo sužaisti bent 65 rungtynes iš 82, kad galėtų pretenduoti į individualius apdovanojimus bei galėtų būti išrenkami į geriausius lygos penketus. Dėl to, dar sezonui nesibaigus tapo aišku, kad MVP titulo neapgins Joel Embiid, kuris dėl traumos negali sužaisti reikiamo rungtynių kiekio. Žiūrint iš statymų pusės, atliekant ilgalaikį pasirinkimą sezono pradžioje, reikia gerai įvertinti žaidėjų traumų istoriją. Žinoma, numatyti tai yra sunku, nes niekada negali žinoti, kuris žaidėjas iškris ilgesniam laikui. Įvedus šią taisyklę, atlikti ilgalaikius statymus tapo kur kas sudėtingiau.

Iš viso NBA lyga žaidėjams išdalina 16 apdovanojimų, tarp kurių ne tik MVP, geriausiai besiginantis žaidėjas, labiausiai patobulėjęs žaidęs, bet ir tokie kaip geriausias komandos draugas, „socialinio teisingumo čempionas“ – apdovanojimas suteikiamas žaidėjui, kuris deda daugiausiai pastangų kovojant dėl socialinio teisingumo – praėjusiais metais apdovanojimas atiteko Stephen Curry. Vis tik, patys populiariausi apdovanojimai, už kuriuos atliekama daugiausiai statymų sezono metu yra:

  • Naudingiausias lygos žaidėjas – MVP
  • Labiausiai patobulėjęs žaidėjas – MIP
  • Geriausiai besiginantis žaidėjas – DPOY
  • Geriausias šeštas žaidėjas
  • Metų „Clutch“ žaidėjas

Pagal šiuos populiariausius apdovanojimus atrinkome kelis statymus, kurie, mūsų manymu, yra geriausi NBA žaidėjų statymai likusiai 2023-24 m. sezono daliai.

Luka Dončič – naudingiausias reguliaraus sezono žaidėjas @8,20

Nors šiuo metu gana ryškiu favoritu laimėti MVP apdovanojimą yra laikomas Nikola Jokič, slovėnas Luka Dončič čia gali maloniai nustebinti. Ši sezoną gynėjas yra sužaidęs 59 rungtynes, tai reiškia, kad reikia sužaisti dar šešias, kad galėtų pretenduoti į apdovanojimą. L. Dončič jau ne pirmus metus renka MVP skaičius, tačiau jam labiausiai koją kiša komandos rezultatai. Šiuo metu „Mavericks“ užima septintą vietą ir tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jo šansai tapti MVP taip nuvertinami.

Vis tik, „Mavericks“ nuo ketvirtos vietos skiria tik trys pergalės, todėl per likusias savaites tiek komanda, tiek ir pats žaidėjas dar gali stipriai pasigerinti savo galimybes. Jeigu Luka Dončič „Mavericks“ atvestų iki ketvirtos vietos, iš karto padidėtų šansai būti išrinktam MVP. Nikola Jokič jau yra ne kartą tapęs MVP, o istorija rodo, kad NBA lyga dažnai duoda apdovanojimą kartais ir mažiau vertam krepšininkui, tačiau vien tam, kad būtų paįvairintas naudingiausių žaidėjų sąrašas.

Šiuo metu Top 5 statistiškai naudingiausi žaidėjai:

  1. Luka Dončič – 34,4 taškai, 9 atkovoti ir 9,7 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes.
  2. Nikola Jokič – 25,9 taškai, 12,2 atkovoti kamuoliai ir 9,1 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes.
  3. Giannis Antetokounmpo – 30,8 taškai, 11,2 atkovoti kamuoliai ir 6,4 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes.
  4. Shai Gilgeous – Alexander – 30,9 taškai, 5,7 atkovoti kamuoliai ir 6,3 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes.
  5. Jayson Tatum – 27,1 taškai, 8,3 atkovoti kamuoliai ir 4,9 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes.

Labiausiai patobulėjęs žaidėjas – Tyrese Maxey @1,34

Nors koeficientas ir nėra didelis, galima sakyti, kad tai garantuotas statymas. Vienintelis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį yra tai, kad T. Maxey šiuo metu yra sužaidęs 59 rungtynes ir jam trūksta šešių rungtynių, kad užsitikrintų apdovanojimą. Pagrindinis jo konkurentas „Bulls“ gynėjas Coby White, kuris šį sezoną yra kur kas rezultatyvesnis, bet komandos rezultatai prasti, o Tyrese Maxey buvo išrinktas į NBA visų žvaigždžių rungtynes, kas parodo, kokį žingsnį padėjo į priekį.

Praėjusį sezoną Tyrese Maxey rinkdavo po 20,3 taškus ir atlikdavo po 3,5 rezultatyvius perdavimus per rungtynes. Šį sezoną jis vidutiniškai per rungtynes meta net po 26,1 tašką ir atlieka po 6,2 rezultatyvius perdavimus. Tai yra elitiniai skaičiai ir šio apdovanojimo gynėjas tikrai nusipelno. Coby White praėjusiais metais metė po 9,7 taškus ir atlikdavo po 2,8 rezultatyvius perdavimus, o šiais metais renka po 19,5 taškus ir atlieka po 5,2 rezultatyvius perdavimus. Šuolis labai solidus, bet galima atsižvelgti ir į tai, kad dėl Lonzo Ball bei Zach LaVine traumų atsivėrė didelė skylė gynėjų rotacijoje. Praėjusiais metais žaisdavo po 23,4 min. per rungtynes, tuo tarpu šiais metais po 36,7.

NBA žaidėjų statymai. Clutch Player of The Year – Stephen Curry @2,80

Šis apdovanojimas buvo pristatytas tik 2022-23 m. sezone ir pirmuoju laimėtoju tapo De‘Aaron Fox iš „Sacramento Kings“. Šiais metais favoritu laikomas „Bulls“ puolėjas Demar DeRozan, kuris praėjusiais metais buvo tarp trijų finalininkų. D. DeRozan ir S. Curry turi labai panašią „Clutch“ statistiką, tačiau „Warriors“ gynėjui trūksta ketverių rungtynių, kad pretenduotų į šį apdovanojimą, tuo tarpu D. DeRozan jau yra sužaidęs reikiamą rungtynių skaičių.

Vis tik, Stephen Curry turėtų sužaisti mažiausiai ketverias rungtynes – neseniai grįžo po traumos ir iš karto padėjo iškovoti pergalę prieš „Lakers“. Vakarų konferencijoje „Warriors“ užima dešimtą vietą, tačiau dar turi šansų kovoti dėl šeštos bei praleisti įkrintamąsias. „Warriors“ šį sezoną turi daug problemų ir be S. Curry rezultatai būtų dar prastesni. Ne kartą savo svarbiais taškais gynėjas prisidėjo prie pergalės, o prieš „Suns“ buvo įmetęs ir pergalę atnešusį metimą. Palyginimui, „Clutch“ statistika S. Curry ir D. DeRozan:

Abu žaidėjai turėjo 36 rungtynes, kurios įeina į „Clutch“ sąvoką. S. Curry laimėjo 19, pralaimėjo 17. Tuo tarpu D. DeRozan laimėjo 22, pralaimėjo 14. Pagal pelnytus „Clutch“ taškus, S. Curry čia yra pirmoje vietoje – 167, tačiau D. DeRozan turi tik vienu tašku mažiau – 166. Abu meta panašiais procentais – S. Curry 50%, D. DeRozan 51,6%. S. Curry iš viso metė 60 „clutch“ tritaškių, iš kurių pataikė net 28 – 46,7%. Tuo tarpu D. DeRozan 12 iš kurių pataikė 6 – 50,00%.

Statistika žaidėjų labai panaši, D. DeRozan laimėjo daugiau rungtynių, dėl ko ir yra laikomas favoritu, tačiau per likusią atkarpą S. Curry dar gali atvesti „Warriors“ į atkrintamąsias. Tikėtina, kad sulauksime ne vienų „clutch“ rungtynių ir kelios pergalės stipriai padidintų gynėjo šansus. Koeficientas tikrai vertas dėmesio, kadangi D. DeRozan pusėje šiuo metu didesnis pergalių skaičius ir sužaistas reikiamų rungtynių kiekis.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-20

Geriausios lažybų bendrovės