Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Kur ir kodėl reikia tikrinti lažybų kortelę?

zmogus per telefona tikrina lazybu kortele

Kas yra lažybų kortelė?

Lažybų kortele vadinamas laisvos formos dokumentas, kuriame nurodyti duomenys ne tik apie pačias lažybas. Paprastai lažybų kortelėje nurodomas ir lažybas organizuojančios bendrovės pavadinimas.

Lažybų kortelė taip pat yra įrodymas, kad lošėjas dalyvauja lažybose. Paprastai ant lažybų kortelės išspausdinamas statymo numeris ir statymo priėmimo laikas. Taip pat – lažybų įvykis ar keli įvykiai, lošėjo pasirinkta lažybų baigtis ar baigtys, lažybų koeficientas ar koeficientai, lošėjo statoma suma. Remiantis šiais duomenimis, lažybų kortelėje nurodomas ir numatomas laimėjimas, preliminari lažybų įvykio data ir laikas. Paprastai ant lažybų kortelės nenurodoma statymo rūšis – ar tai kombinuotas, ar sisteminis statymas, tačiau iš lažybų kortelėje nurodytų įvykių ir koeficientų turėtų būti aišku, koks tai statymas.

Ant lažybų kortelės atspausdinami duomenys leidžia greičiau ir paprasčiau identifikuoti lošėją ir statymą. Itin svarbu, kad praradus lažybų kortelę paprastai prarandama teisė ir į laimėjimą. Jokio kito įrodymo apie lošėjo dalyvavimą lažybose paprastai lažybų bendrovės nepriima. Tad lažybų kortelės tikrinimas tiek lošėjui, tiek lažybas organizuojančiai bendrovei yra svarbus norint sąžiningai užbaigti lažybas ir išmokėti/atsiimti laimėtą sumą.

Lažybų bendrovės taip pat privalo laikytis tam tikrų reikalavimų dėl lažybų kortelių išdavimo ir naudojimo. Kaip nurodoma Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatyme, lažybų lošimus organizuojančios bendrovės prieš pradėdamos tokią veiklą privalo lažybų korteles įregistruoti teritorinėje valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI). Tai negalioja tais atvejais, kai lažybų kortelės platinamos per tiesioginių ryšių sistemą arba teikiant nuotolines lošimo paslaugas. Privalu ir tai, kad ant lažybų kortelių nugarėlės būtų išspausdintas lažybas organizuojančios bendrovės logotipas.

Kur tikrinti lažybų kortelę?

Galimybę tikrinti lažybų kortelę suteikia kone visos Lietuvoje veikiančios lažybų bendrovės. „Topsport“ tikrinti lažybų kortelę leidžia tiesiog internete adresu topsport.lt/tikrinti-lazybu-kortele Jei turima atspausdinta lažybų kortelė, ją patikrinti galima ir fiziniuose „Topsport“ lažybų punktuose, kurių yra daugybėje Lietuvos miestų.

topsport lazybo korteles tikrinimo puslapis

Tikrinti lažybų kortelę „Olybet“ galima suvedant rezervacijos numerį į ekrano lange viršuje esantį laukelį. Tačiau informacijos teikiama mažai. Taip pat, kitaip nei „Topsport“, „Olybet“ turi gerokai mažiau lažybų punktų, kurie teiktų tokią paslaugą. Šiuos punktus galima rasti tik didžiuosiuose penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

topsport statymu korteles puslapis

Tuo metu lažybų bendrovėje „7Bet“ lažybų kortelę tikrinti yra gerokai paprasčiau. Visus padarytus statymus ir suformuotas lažybų korteles galima rasti laukelyje „Mano statymai“. Šios lošimų bendrovės fiziniai lažybų punktai taip pat įsikūrę tik didžiuosiuose šalies miestuose.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-15

Geriausios lažybų bendrovės