Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Eurovizija 2024 – tvarkaraštis, favoritai ir prognozės

Silvester Belt atlieka savo dainos pasirodymą

Po Loreen triumfo praėjusių metų Eurovizijoje, dainų konkursas sugrįžta į Švediją. Jau gegužės 7 d. vyks pirmasis pusfinalis, kuriame išvysime ir Lietuvos atstovą – Silvester Belt su daina „Luktelk“. Gegužės 9 d. vyks antrasis pusfinalis, o didysis finalas – šeštadienį, gegužės 11 dieną. Prognozuojama, kad Eurovizija 2024 bus ypač atkakli – vis dar nėra išskiriamas pagrindinis favoritas. Atrodė, kad pergalė prognozuojama Šveicarijai, tuomet favoritu tapo Kroatijos atstovas, o paskutiniu metu taip pat daug kalbama apie Ukrainą.

Pirmą kartą Eurovizija įvyko 1956 metais ir tai bus jau 68-as dainų konkursas. Iš viso varžysis 37 šalys – Liuksemburgas sugrįžta po 31-erių metų pertraukos, o Rumunija nusprendė šiais metais nedalyvauti. 2024 m. Eurovizija vyks Malmės mieste, gyvos transliacijos vedėjos bus Petra Mede ir Malin Akerman. P. Mede turi patirties Eurovizijos scenoje, kadangi šią rolę atliko 2013 ir 2016 metais.

Tarp šių metų atlikėjų išvysime dvi į Euroviziją sugrįžtančias dainininkes. Natalia Barbu 2007 m. atstovavo Moldovą, o 2010 m. Islandijos atstovė buvo Hera Bjork. Dvylika dainų bus atliktos ne angliškai. Tarp šių pasirodymų yra ir Silvester Belt, kuris dainuos lietuviškai. Anglų kalbos neišgirsime Armėnijos, Estijos, Prancūzijos, Graikijos, Italijos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Serbijos, Slovėnijos, Ispanijos pasirodymuose. Finale vietą turi jau šešios šalys – praėjusių metų laimėtoja Švedija bei penkios „didžiosios šalys“:

• Švedija: Marcus & Martinus – „Unforgettable“
• Vokietija: Isaak – „Always on the Run“
• Jungtinė Karalystė: Olly Alexander – „Dizzy“
• Prancūzija: Slimane – „Mon amour“
• Italija: Angelina Mango – „La noia“
• Ispanija: Nebulossa – „Zorra“

Pirmas pusfinalis

Lietuvoje pirmasis pusfinalis turėtų susilaukti kur kas didesnio susidomėjimo nei antrasis, kadangi čia pasirodys lietuvis Silvester Belt. Be Lietuvos pasirodymo, čia taip pat išvysime ir vienus iš favoritų – Ukrainos atlikėjas Alyona Alyona ir Jerry Heil, kurios atliks dainą „Teresa & Maria“. Ryškus pirmo pusfinalio favoritas yra kroatas „Baby Lasagna“, kuris atliks dainą „Rim Tim Tagi Dim“.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pusfinaliuose komisija nebebalsuoja, todėl patekimą į finalą lemia tik žiūrovų balsai. Atliekant statymus, verta paanalizuoti, kurios dainos turi daugiausiai šansų susilaukti palaikymo iš skirtingų šalių bei kurie pasirodymai yra skirti kurti šou, kas įprastai atkreipia didesnį žiūrovų susidomėjimą. Būtent dėl to Kroatija pirmajame pusfinalyje ir išskiriama kaip favoritė.

Eurovizijos 2024 pirmo pusfinalio favoritu lenteleIš penkiolikos pirmo pusfinalio pasirodymų, į finalą pateks dešimt. Neabejojama, kad pirmajame dešimtuke bus ir Silvester Belt, kuriam vieta dešimtuke arba arti jos prognozuojama ir didžiajame finale. Lažybų bendrovės prognozuoja, kad į finalą iš pirmojo pusfinalio taip pat pateks Ukraina, Kroatija, Suomija, Airija, Liuksemburgas, Lenkija, Portugalija ir Kipras. Paskutinė vieta turėtų atitekti Serbijai, Australijai arba Slovėnijai.

Mažiausiai šansų į finalą iš pirmojo pusfinalio patekti turi Islandija, taip pat finale nėra matoma Moldova ir Azerbaidžanas. Pagrindinių pirmo pusfinalio favoritų pasirodymai:

– Silvester Belt – trečias pasirodymas
– Alyona Alyona ir Jerry Heil (Ukraina) – penktas pasirodymas
– Baby Lasagna (Kroatija) – septintas pasirodymas
– Windows95man (Suomija) – dešimtas pasirodymas

Pirmajame pusfinalyje pirmas pasirodymas priklauso Kiprui ir jo atstovei Silia Kapsis – „Liar“. Tačiau, prieš jai pasirodant, scenoje dar išvysime buvusius Eurovizijos dalyvius. 2018 m. Kipro atstovė Eleni Foureira atliks dainą „Fuego“, 2011 m. Švedijos atstovas Eric Saade atliks dainą „Popular“, o trečiąjį pasirodymą prieš pat prasidedant pirmajam pusfinaliui atliks 2022 m. Ispanijos atstovė Chanel – „SloMo“.

Antras pusfinalis

Antrasis pusfinalis vyks gegužės 9 dieną ir čia galėsime išvysti vienų iš favoritų pasirodymus – Šveicarijos atstovą Nemo su daina „The Code“ ir Nyderlandų atstovą Joost Klein su daina „Europapa“. Kadangi pusfinaliuose komisija nebalsuoja, pergalė prognozuojama Nyderlandams. Tuo tarpu finale situacija visai kitokia – čia beveik 50% balsų lemia komisijos įvertinimas ir dėl to Šveicarijos atstovas turi kur kas didesnis šansus nei Joost Klein. Didesnės intrigos pirmajame pusfinalyje daugiau niekas neturėtų įnešti, o ir tikslo tam nėra – svarbiausia patekimas į pirmą dešimtuką.

Eurovizijos 2024 antro pusfinalio favoritu lenteleKitaip nei pirmajame pusfinalyje, bukmekeriai išskiria dešimt pasirodymų, kurie turi daugiausiai šansų patekti į finalą. Jeigu pirmajame pusfinalyje dėl dešimtos vietos dar šiek tiek yra intrigos, tai iš antrojo pusfinalio į finalą patekti turėtų Šveicarija, Armėnija, Nyderlandai, Graikija, Izraelis, Norvegija, Sakartvelas, Austrija, Belgija ir Estija. Deja, bet kaimynams latviams, Danijai, Albanijai, Čekijai, San Marinui ir Maltai vieta finale nėra numatoma. Pasirodymai, į kuriuos antrajame pusfinalyje verta atkreipti dėmesį:

– Marina Satti – „Zari“ (Graikija) – trečias pasirodymas
– Nemo – „The Code“ (Šveicarija) – ketvirtas pasirodymas
– Ladaniva – „Jako“ (Armėnija) – aštuntas pasirodymas
– Eden Golan – „Hurricane“ (Izraelis) – keturioliktas pasirodymas
– Joost Klein – „Europapa“ (Nyderlandai) – šešioliktas pasirodymas

Kaip ir pirmajame pusfinalyje, taip ir prieš antrąjį išvysime svečių pasirodymus. 2005 m. Graikijos atstovė Helena Paparizou atliks dainą „My Number One“, 2003 m. Turkijos atstovas Sertab Erener atliks „Everyway That I Can“, 1999 m. Švedijos atstovė Charlotte Perrelli atliks „Take Me to Your Heaven“.

2024 m. Eurovizijos finalo apžvalga

Gegužės 11 d. didžiajame finale išvysime 26 pasirodymus. Šešios šalys vietą finale jau turi, dar po dešimt šalių į finalą pateks iš pirmo ir antro pusfinalių. Prognozuojama, kad didžiausią šuolį finale padarys Šveicarijos atstovas, kuris turi daugiausiai šansų laimėti komisijos balsus. Pagrindinis Nemo konkurentas yra Ukrainos atstovės, kurių pasirodymas taip pat pasižymi kokybišku muzikalumu, į ką komisija turėtų atkreipti dėmesį.

 

 

Bus labai įdomu pamatyti, kokią galutinę vietą užims Nyderlandų atstovas. Internete Joost Klein turi ypač didelį susidomėjimą, jo pasirodymą per du mėnesius „Youtube“ platformoje jau peržiūrėjo daugiau nei 22 mln. kartų. Lyginant su kitais favoritais, skirtumas siekia 3 – 4 kartus. Vis tik, nuo triumfo Eurovizijoje Nyderlandų atstovą turėtų nutolinti komisijos balai. Tai nėra stipri daina, o daugiau šou kūrimas, kuris labiau patinka žiūrovams, o ne muzikos profesionalams. Ukraina, Šveicarija, Italija turėtų būti įvertintos aukščiau, daugiau šansų turi ir Kroatija.

 

Paskutiniu metu Lietuva į Euroviziją siunčia labai solidžius pasirodymus. 2016 m. Donny Montell su daina „I‘ve Been Waiting for This Night“ finale užėmė devintą vietą ir Lietuva į pirmą dešimtuką pateko pirmą kartą nuo 2006 metų. Nuo Donato Montvydo pasirodymo vyko dar šeši konkursai – du kartus Lietuva į finalą nepateko, tačiau jeigu pusfinaliai būna sėkmingi, tada ir finale užimamos aukštos vietos:

• 2018 m. Ieva Zasimauskaitė – „When We‘re Old“ 12 vieta
• 2021 m. „The Roop“ – „Discoteque“ 8 vieta
• 2022 m. Monika Liu – „Sentimentai“ 14 vieta
• 2023 m. Monika Linkytė – „Stay“ 11 vieta

Turint omenyje, kad Silvester Belt taip pat matomas finale, didelė tikimybė, kad ši sėkminga serija bus pratęsta. Prognozės lietuviui labai įvairios, bet šansų į dešimtuką patekti yra. Didelė tikimybė, kad Lietuvos atstovą išvysime galutinėje 8 – 12 vietoje.

Nuo 2016 m. Ukraina Euroviziją laimėjo du kartus – 2016 m. Jamala – 1944 ir 2022 m. Kalush Orchestra – „Stefania“. Šiais metais Ukraina taip pat turi didelius šansus laimėti arba bent jau patekti į pirmąjį trejetą. Didelė šventė būtų Šveicarijai, kuri Euroviziją yra laimėjusi 1988 metais. 2007 – 2018 m. atkarpoje į finalą patekti pavyko vos du kartus, tris kartus per šiuos metus pusfinaliuose buvo užimta paskutinė vieta.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-07

Geriausios lažybų bendrovės