Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

2024 m. Eurovizijos statymai – kas laimės dainų konkursą ir ar Silvester Belt pateks į TOP10?

Eurovizijos statymai

Jau gegužės 7 d. pirmajame pusfinalyje galėsime stebėti Silvester Belt – „Luktelk“ dainos pasirodymą didžiojoje Eurovizijos scenoje. Entuziazmą kelia tai, kad Lietuvos pasirodymas įvardijamas kaip vienas iš geriausių pirmajame pusfinalyje, o lažybų bendrovės duoda trečią mažiausią koeficientą, kad Silvester Belt laimės pirmą pusfinalį. Mažesnius koeficientus turi tik Kroatija ir Ukraina. Nėra abejojama, kad Lietuvą išvysime finalo scenoje – kad Silvester Belt pateks į finalą duodamas vos 1,01 koeficientas.

Atliekant statymus Eurovizijoje, reikia ne tik susipažinti su skirtingais šalių pasirodymais, bet ir ieškoti informacijos, ką apie dainą mano kitų šalių gyventojai. Šis dainų konkursas turi atskirą bendruomenę, kuri dar prieš konkursą internetinėje erdvėje viešai dalinasi savo nuomone. Pačio dainų konkurso galutiniai rezultatai dažnai sutampa su internete plačiai paplitusia žiūrovų nuomone, todėl norime tik priminti, kad Eurovizijos statymai turi kiek kitokią specifiką.

Nereikia pamiršti ir to, kad sėkmingas statymas priklauso ne tik nuo atlikėjo ir pasirodymo, o nuo komisijos ir žiūrovų balsų. Dėl to, analizuoti reikia tai, kaip į pasirodymą reaguos žmonės, kokios šalys potencialiai gali atiduoti daugiausiai balsų ir t.t. Čia su jumis pasidalinome keliomis Eurovizijos statymų prognozėmis, kurios turi daugiausiai vertės.

Silvester Belt pateks į TOP 10 – @1,80

Kai tik Lietuva išsirinko Silvester Belt, koeficientas, kad lietuvis pateks į dešimtuką buvo kur kas didesnis. Be jokių abejonių tuomet šiame statyme buvo daugiau vertės, tačiau dabar analizuoti yra paprasčiau, nes galima ne tik palyginti su kitų šalių pasirodymais, bet tuo pačiu pasižiūrėti ir į kitų šalių reakcijas.

Oficialioje Eurovizijos „Youtubube“ platformoje, kurioje yra keliamos kiekvienos šalies atrankos laimėtojų pasirodymai, Silvester Belt – „Luktelk“ daina turi jau 2,2 mln. peržiūrų per du mėnesius. Pagal šį skaičių yra lenkiami Prancūzijos, Švedijos pasirodymai, kuriems taip pat matomos vietos pirmajame dešimtuke.

Žinoma, peržiūros nėra pagrindinis argumentas, kadangi jas gali surinkti ir lietuviai. Tačiau, galima pasižiūrėti į tai, kad „Youtube“ vaizdo įrašai, kuriuose užsieniečiai reaguoja į „Luktelk“ dainą, įprastai sulaukia ypač daug peržiūrų. Ištikimiausi Eurovizijos fanai jau po truputį pradeda mokytis nesunkius ir lengvai įsimenančius lietuviškus dainos žodžius.

Jeigu žiūrėtume į patį pasirodymą, tai puikiai Eurovizijai pritaikyta daina. Pop muzikos stiliaus pasirodymas kabina ritmu ir nesunkiais žodžiais. Galima priminti, jog prie dainos kūrimo prisidėjo ir Jessica Shy, kuri tikrai žino, ką reiškia kurti daug populiarumo susilaukiančią muziką.

Jeigu pažiūrėtume į paskutinius Lietuvos pasirodymus, „The Roop“ – „Discoteque“ užėmė aštuntą vietą, Monika Liu – „Sentimentai“ – 14, o praėjusiais metais Monika Linkytė – „Stay“ – 11. Per paskutinius trejus metus Lietuva atvežė aukščiausio lygio pasirodymus, todėl ir žiūrovai turėtų labiau atkreipti dėmesį, kadangi iš Lietuvos ir vėl bus laukiama kažkas įdomaus.

Atkreipti dėmesį galima į Optibet lažybų bendrovės suteikiamą statymą, kad Lietuva pateks į TOP 15 – koeficientas 1,50, tačiau šansų būti penkioliktuke yra kur kas daugiau.

Kroatija pateks į TOP 3 @1,61

Kroatija ilgą laiką kartu su Šveicarija išskiriami kaip pagrindiniai favoritai triumfuoti Eurovizijoje. Tai visiškai Eurovizijos scenai sukurtas pasirodymas, kuriame daug dėmesio skiriama šou kūrimui. Dainos pavadinimas „Rim Tim Tagi Dim“ jau atspindi, kad pagrindinis aspektas uždėtas ant nesudėtingų žodžių, kurie kabintų ir priverstų žiūrovus įsitraukti.

Kadangi finale beveik puse balsų lems komisijos įvertinimas, Kroatija turi pranašumą prieš pagrindines konkurentes. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl „Baby Lasagna“ pasirodymas yra vertinamas aukščiau nei Nyderlandų, nors jis internete sulaukia daugybės žiūrovų palaikymo.

Jeigu žvelgtume į pagrindinius varžovus, tai trejetuke vietą turėtų turėti favoritė Šveicarija, o taip pat pretenduoja Italija, Ukraina ir Nyderlandai.

Eurovizijos nugalėtojas – Šveicarija @3,35

Kol visur koeficientas už Šveicarijos pergalę krenta, tol Vulkan Bet lažybų bendrovė dar jį laiko didesnį nei 3. Vien dėl šio koeficiento verta atkreipti į Šveicarijos pasirodymą. Įprastai, lažybų bendrovėse esantis favoritas dažnai laimi ir Euroviziją, todėl nebūtų nieko keisto, jeigu taip nutiktų ir šiemet. Kai kuriose bendrovėse už Šveicarijos pergalę duodamas jau vos tik 2,60 koeficientas.

Pagrindinė priežastis, kodėl Šveicarija turi didžiausią laimėjimo galimybę – stiprus vokalinis pasirodymas. Galima prisiminti praėjusius metus, kai Euroviziją laimėjo Švedija, nors pagal žiūrovus švedų pasirodymas nebuvo pirmas. Komisijos balsai lemia 49,4%, o Nemo su daina „The Code“ turi daugiausiai šansų susirinkti komisijos balsus.

Surinkus daugiausiai balsų iš komisijos, Nemo turi galimybių triumfuoti ir nesurinkęs daugiausiai balsų iš žiūrovų. Vis tik, žiūrovai už jį taip pat turėtų atiduoti nemažai balsų, kadangi savo pasirodyme spėja pademonstruoti skirtingus vokalinius sugebėjimus. Aukštų natų ir repo derinys turėtų atkreipti daugelio dėmesį.

Lietuviškose lažybų bendrovėse už Kroatijos triumfą Eurovizijoje duodamas apie 2,80 koeficientas. Betsafe ir Twinsbet – 2,87, 7bet – 2,80.

Aukščiausia vieta tarp skandinavų šalių – Švedija @1,90

Nei viena iš skandinavų šalių šiais metais neturi didelių galimybių, tačiau švedai dešimtuke tikrai nenustebintų. Jeigu pažvelgtume į rezultatus nuo 2011 m. tai švedai net tris kartus laimėjo Euroviziją ir vos du kartus nepateko į dešimtuką – abu kartus užėmė 14-ą vietą. Pagrindinis varžovas šių metų Eurovizijoje yra Norvegija, kadangi Suomijos, Danijos ir Islandijos šansai vertinami kur kas žemiau.

Norvegija nuo 2011 m. du kartus nepateko į finalą, penkis kartus užėmė 10 ir žemesnę vietą. Jeigu lygintume Norvegijos ir Švedijos pasirodymus kiekvienais metais, 2011 – Švedija, 2012 – Švedija, 2023 – Norvegija, 2014 – Švedija, 2015 – Švedija, 2016 – Švedija, 2017 – Švedija, 2018 – Švedija, 2019 – Švedija, 2021 – Švedija, 2022 – Švedija – 2023 – Švedija. Kitaip sakant, nuo 2011 m. tik vieną kartą Norvegija užėmė aukštesnę vietą nei Norvegija.

Įdomu tai, kad Švediją šiemet atstovaus norvegai, kurie paruošę nuotaikingą pasirodymą. Norvegijos pasirodymas visai kitokio stiliaus ir žvelgiant į visą Eurovizijos kontekstą, Švedija ir vėl turi geresnes galimybes užimti aukštesnę vietą.

Antro pusfinalio nugalėtojas – Nyderlandai @1,45

Koeficientas už Nyderlandų pergalę antrajame pusfinalyje jau nukritęs, tačiau tai vis tiek nemažai vertės turintis statymas. Pagrindinė statymo priežastis – pusfinaliuose balsuoja tik žiūrovai. Tai nuo 2023 m. galiojantis pokytis, kuris ypač palankus Nyderlandų pasirodymui.

Antrajame pusfinalyje bus ir Šveicarija, kurių pasirodymas išskiriamas kaip daugiausiai šansų turintis laimėti Euroviziją, tačiau šveicarų pliusas yra komisija. Nyderlandai internete susilaukė neįtikėtino susidomėjimo – Eurovizijos „Youtube“ platformoje šis vaizdo įrašas turi jau 19 mln. peržiūrų ir stipriai lenkia visus konkurentus.

Iš Eurovizijos fanų nuomonės internete galima ryškiai matyti, kad Nyderlandai yra jų favoritas. Kadangi komisija pusfinaliuose nebalsuos, tikrai verta eiti su išskirtiniu Nyderlandų pasirodymu.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės