Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Eurovizijos top 10 – kas į jį pateks ir turi didžiausius šansus nugalėti?

Silvester Belt Eurovizijoje

Pasibaigus abiem šių metų didžiosios Eurovizijos pusfinaliams jau aiškūs visi didžiojo finalo dalyviai. Tad kas turi didžiausius šansus nugalėti? Ir kam lažybų bendrovių ekspertai žada vietą sėkmingiausių dešimtuke?

Kroatija. 88 proc. patekti į Eurovizijos top 10

Aiškus šių metų Eurovizijos favoritas – pseudonimu „Baby Lasagna“ žinomas 28-erių dainininkas, dainų autorius ir prodiuseris Marko Purišičius. Jam pergalę žada kone visos lažybų bendrovės. Štai „7Bet“ kroato galimybes triumfuoti vertina su 1.8 siekiančiu koef., „TOPsport“ – su koef. 1.83, „Betsafe“ – su koef. 1.9.

Tokie vertinimai nestebina. „Baby Lasagna“ dainoje „Rim Tim Tagi Dim“ persimaišo daugybė muzikos žanrų, galima užčiuopti žinią apie mūsų aplinkoje esančius rūpesčius ir tuštėjančias provincijas. Dainoje šio dainų konkurso ekspertai taip pat mato panašumų su pernai žiūrovų širdis užvaldžiusia atlikėjo „Kaarji“ daina „Cha Cha Cha“. O pusfinalyje ovacijų sulaukta ir dėl ugningo pasirodymo – ant scenos buvo rodomos neoninių karvių, ožkų ir arklių projekcijos, panaudota pirotechnika. Įsimenamas ir scenoje gerai atrodė ir grupės narių naudojamas šokio judesys.

koeficientu lentele

Tad jei ir nelaimės, „Baby Lasagna“ tikrai turėtų patekti į Eurovizijos top 10. Būti jame, kaip prognozuoja lažybų bendrovių ekspertų prognozes apžvelgęs Eurovizijos mėgėjų tinklalapis „eurovisionworld.com“, „Baby Lasagna“ šansai siekia net 85 proc.

Ukraina. 86 proc.

Pirmajame pusfinalyje ne ką mažiau įspūdingą pasirodymą sukūrė Ukrainai atstovaujančios 28-erių Yana Oleksandrivna Shemaieva, žinoma kaip Jerry Heil, ir repo atlikėja 32-ejų Aliona Olehivna Savranenko – Alyona Alyona.

Abi atlikėjos yra puikiai žinomos savo šalyje. A. Alyona koncertuota nuo 2018 metų ir ne kartą puikavosi Ukrainos muzikos topuose. J. Heil karjerą pradėjo dar 2012 m., kai „Youtube“ pradėjo perdainuoti žymias kitų atlikėjų dainas. Šiuo metu jos įkelti įrašai susilaukia milijoninių peržiūrų, o didžiausio populiarumo sulaukė 2018 metais su hitu „Okhrana otmjena“. Mergina reikia pagirti ir už atkaklumą – patekti į Euroviziją ji jau bandė dukart. Galiausiai trečias kartas nemelavo.

A. Alyona ir J. Heil, panašu, įspūdį gali padaryti ir visai Europai su savo daina „Teresa & Maria“ (liet. Teresa ir Marija). Anot atlikėjų, šioje dainoje, pasitelkiant Romos katalikų bažnyčios šventosios Motinos Teresės ir Jėzaus motinos Mergelės Marijos figūras, bandoma įkvėpti vilties. Juk šios istorinės asmenybės laikomos meilės ir vienybės simboliais. Kūriniu nešama žinią galbūt geriau pavyks pasiekti ir dėl to, kad vis dar vyksta Rusijos pradėta agresija prieš Ukrainą. O pirmame pusfinalyje buvo panaudoti grafiniai elementai, simbolizuojantys agresoriaus į Ukraina paleistas raketas.

koeficientu lentele

Su karu susijusi ir 2022 metų Eurovizijos nugalėtojos „Kalush Orchestra“ daina „Stefania“. Ar skaudūs agresiją išgyvenančios šalies bei dainoje atsikleidžiantys išgyvenimai padės ir šįkart pasiekti žiūrovų širdis? Bent jau „7Bet“ ekspertai Ukrainos šansus triumfuoti šių metų Eurovizijos finale laiko aukštais ir vertina su koef. 11. Panašu, kad Ukrainą bent jau tikrai pamatysime Eurovizijos top 10.

Šveicarija. 85 proc.

Vienas iš šių metų Eurovizijos favoritų – 24 metų amžiaus Šveicarijos atstovas Nemo. Pilnas šio talentingo atlikėjo vardas – Nemo Mettler. Jis savo šalyje puikiai žinomas dar nuo 2016 metų, kai išgarsėjo pasirodęs radijo stoties „SRF Virus“ „#Cypher“ projekte. Dabar jis jau išleido 2 studijinius albumus, o 7 dainos pateko į šalies topų sąrašus.

Šių metų Eurovizijos konkurse jis pasirodo su itin kokybiška daina „The Code“ (liet. Kodas), kurioje nagrinėja lytinės tapatybės, psichinės sveikatos ir savo vietos šiame pasaulyje radimo temas. Dainoje pritaikyti gana dramatiški vokaliniai triukai kartu su falsetu atliekamais intarpais, net repuojama. Be to, puiki atlikėjo išvaizda, nuostabiai pritaikyta apranga ir kokybiškas gyvas pasirodymas daro jį vienu iš šio konkurso favoritų. Dėl to sutaria kone visos didžiausios lažybų bendrovės. Lietuvoje veikianti „7Bet“ vietą Eurovizijos top 10 žada su 1.06 koef., o pergalę – su 6.40 koef.

koeficientu lentele

Italija. 81 proc.

Italijos Sanremo dainų festivalį laimėjusi 23 metų amžiaus Angelina Mango – nors labai jauna, tačiau jau puikiai žinoma gimtojoje Italijoje su singlais „Che t’o dico a fa“ (liet. Už ką aš tau sakau) ir „Ci pensiamo domani“ (liet. Pagalvosime apie tai rytoj). Muzikos kūrimo paslapčių ji mokėsi iš tėvų muzikantų: Angelinos mama Laura Valente dainavo grupėje „Matia Bazar“, o tėtis – dainininkas Giuseppe Mango. Jis tragiškai mirė koncerto metu 2014 metais, kai patyrė širdies smūgį. Tad pasirodymas didžiojoje Eurovizijos scenoje, neabejojama, bus išties jausmingas.

Atlikėja pasirodys su pakilia, melodinga ir linksma daina „La Noia“ (liet. Nuobodulys), į kurią dedami didžiuliai lūkesčiai. Žvelgiant į pastaruosius italų pasirodymus, kitaip būti ir negali – 2021 m. konkurse triumfavo grupė „Maneskin“, atlikėjas Mahmood 2019 ir 2022 metais atitinkamai užėmė antra ir šeštą vietą, o pernai Marco Mengoni liko ketvirtas. „7Bet“ ekspertų manymu, jos šansai nugalėti su koef. 21vertinami kaip penkti geriausi.

Prancūzija. 76 proc.

Prancūzijai šiemet atstovaus puikiai tiek šioje šalyje, tiek ir svetur žinomas atlikėjas Slimane. 34 metų amžiaus dainininko tikrasis vardas Slimane Nebchi, o jo kelias į populiarumą prasidėjo po 2016 metais laimėto konkurso „The Voice“. Nuo tada jis gavo ne vieną apdovanojimą, pardavė 2 mln. savo keturių albumų kopijų, jo kūriniai pasaulyje perklausyti 7 mlrd. kartų.

Jo lyriška, prancūziškai atliekama daina „Mon Amour“ (liet. Mano meilė) demonstruoja, kad meilė gali būti skaudi. Kaip sako pats Slimane, ši daina – „meilės laiškas į europiečių širdis“. Ar ji jas pasieks, pamatysime jau šeštadienį vykstančiame finale. Bent jau Eurovizijos top 10 ši daina, panašu, tikrai bus – „eurovisionworld.com“ skaičiavimais, tokia tikimybė siekia net 76 proc.

Izraelis. 74 proc.

Izreliui šiemet atstovauja 20-metė Eden Golan. Link populiarumo ji žengė jau būdama 9-erių, kai pradėjo laimėti dainų konkursuose, o dabar jos kuriamoje muzikoje susipina tokie muzikos stiliai kaip popsas, soulas ir R&B. Įkvėpimo Eden semiasi iš tokių atlikėjų kaip Beyoncé, Ariana Grande, Whitney Houston ir Justinas Timberlake`as.

Šiemet konkurse pristatoma jos daina „Hurricane“ yra įkvėpta Izraelio perspektyvos apie 2023 m. „Hamas“ vadovaujamą išpuolį prieš Izraelį ir jo emocines pasekmes. Eden teko net kiek perrašyti šią dainą, kad ji atitiktų Eurovizijos reikalavimus. Nepaisant to, jos pasirodymas vis tiek sukėlė nemažai pykčio – arenoje girdėjosi ir švilpimas, kuris sustiprėjo skelbiant į finalą patekusius šalių atstovus. Kita vertus, galbūt tai padės gauti papildomų balų. Bent jau lažybininkai finale atlikėjai žada antrą vietą – jos šansai po ketvirtadienio pasirodymo „7Bet“ ir „TOPsport“ jau vertinami koef. 4

Nyderlandai. 73 proc.

Daug tikimasi ir iš Nyderlandų atstovo 26-erių Joosto Kleino, kuris šiemet pristato turbūt keisčiausią pasirodymą (kartais lyginamą ir su Suomijos „Windows95Man“), kuris gali pretenduoti į nugalėtojo karūną.

Jo dainoje „Europapa“ maišomi pop muzikos ir linksmi hardcore bei pop punk stiliaus elementai. Ji turi ir gilią potekstę – tai lyg odė Europai ir laiškas jo tėvui, išmokiusiam, kad pasaulis neturi sienų, galima laisvai keliauti bei taip atrasti save. Poetiški tekstai, gana keista daina, kurioje atsiskleidžia jaunystės dvasią perteikiantys ritmai, daro J. Kleiną vienu iš šio dainų konkurso favoritų.

Airija. 66 proc.

Vienas scenografiškai įdomiausių pasirodymų pirmame pusfinalyje – popso, roko, elektronikos ir kitus muzikos stilius savyje talpinanti atlikėjos Bambie Thug daina „Doomsday Blue“. 31-erių Bambie Ray Robinson pasirodymo metu parodė ne tik vokalinius, bet ir šokių sugebėjimus, kas neturėtų nustebinti jos gerbėjų. Vaikystėje su seserimis ji lankė ir baleto pamokas. Deja, bet vėliau patirta rankos trauma privertė pakeisti studijų kryptį į muziką.

Pats jos pasirodymas vieniems priminė siaubo filmą, kitiems – įmantrų spektaklį. Įdomu, kad Bambie Thug neidentifikuoja savęs nei moterimi, nei vyru, o dainą „Doomsday Blue“ skirta queer bendruomenei.

Graikija. 49 proc.

Į finalą iš antrojo pusfinalio tvirtai žengė Graikijos atstovė 37-erių Marina Satti. Daina „ZARI“ ji nori parodyti, kad jos gimtoji šalis turi ne tik gilias tradicijas, bet ir yra šiuolaikiška valstybė. Dainoje atsiskleidžia atlikėjos sukurtas bei graikų, arabų ir Balkanų muzikines tradicijas tarpusavyje derinantis stilius. Pats pasirodymas išties energingas, pilnas šokio judesių ir kone visas nufilmuotas viena kamera.

Šiai atlikėjai žadama itin aukšta vieta ir į ją dedamos didžiulės viltys – Graikija mini 50 metų dalyvavimo šiame dainų konkurse sukaktį.

Švedija. 44 proc.

Praėjusiais metais triumfavusiai Švedijai šiemet atstovauja atlikėjų duetas „Marcus & Martinus“, kuris sėkmės nacionalinėje atrankoje siekė ir pernai. Šie 22 metų amžiaus broliai dvyniai norvegai pristato dainą „Unforgettable“ (liet. Nepamirštama). Įdomus ir dėmesio vertas pasirodymas bei įsimenama daina galbūt atneš sėkmę ir didžiojoje Eurovizijoje. Ar atlikėjai patvirtins ekspertų prognozes ir pateks į Eurovizijos top 10? O galbūt šią vietą nugvelbs Lietuvos atstovas Silvester Belt, kurio galimybės būti tarp stipriausių šių metų Eurovizijos finalininkų vertinamos ne ką prasčiau – 32 proc.?

Visa tai pamatysime jau šeštadienį vakare. Finalas – 22 val., o jį Lietuvoje transliuos LRT.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-10

Geriausios lažybų bendrovės