Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Geriausi 2024 metų filmai – išleidimo data, įvertinimai ir nominacijos

Geriausi 2024 m. filmai

Visai neseniai praėjo „Oskarų“ ceremonija, kuriame buvo apdovanoti geriausi 2023 m. filmai, o mes kviečiame iš arčiau pasižvalgyti į 2024 metus. Kurie geriausi filmai jau yra rodomi, kurie dar tik pasirodys kino salėse, kam prognozuojamos nominacijos 2025 m. „Oskaruose“. Žiūrėti šiais metais tikrai bus ką – susipažinkite su filmais, pasižymėkite išleidimo datą ir nepamirškite patikrinti „Oskarų“ statymų pasiūlos.

„Dune: Part Two“

  • IMDb įvertinimas – 8,9
  • Rotten Tomatoes – 93%, publika – 95%

„Kopa: antra dalis“ JAV kino salėse debiutavo 2024 m. kovo 1 d. Filmo biudžetas 190 mln. JAV dolerių, tačiau jau uždirbo beveik 375 mln. JAV dolerių. Tai yra antroji „Dune“ filmo dalis, kurios režisierius Denis Villeneuve ir kuri sukurta pagal 1965 metais parašytą Frank Herbet novelę „Dune“. Pirmoji dalis susilaukė didelio pripažinimo – 2021 m. rugsėjo pradžioje išleistas „Kopa“ filmas buvo nominuotas dešimt kartų, penkiose kategorijose laimėti pavyko. Nors „Dune: Part Two“ pasirodė visai neseniai, jis iš karto susilaukė puikių įvertinimų – „Rotten Tomatoes“ skyrė net 93%, o publika įvertino dar geriau – 95%.

Antroje dalyje vyksta „Dune“ tęsinys, o filmo trukmė 165 min., tačiau įtraukia nuo pat pradžių ir prikausto net ir mažiau fantastinius filmus mėgstančio žiūrovą dėmesį. Pagrindinius vaidmenis atlieka Timothee Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista, Lea Seydoux. 

„Blitz“

„Blitz“ yra šiuo metu vis dar kuriamas filmas, kuris pasirodys 2024 metais, tačiau jam jau dabar yra prognozuojama sėkmė 2025 m. „Oskarų“ ceremonijoje. Tai vienas iš pagrindinių kandidatų tapti metų filmu. „Blitz“ yra istorinė drama, kurioje veiksmas vyksta Antrojo pasaulinio karo metu 1940-41 m. Londone, o pasakojimas vyksta apie paprastus žmones, bandančius gyventi įprastą gyvenimą. Pagrindinius vaidmenis atlieka Saoirse Ronan, Harris Dickinson, Erin Kellyman ir Stephen Graham.

Filmo režisierius Steve McQueen, kuris yra pirmasis juodaodis režisierius, kuriam pavyko laimėti „Oskarą“ už filmą „12 Years a Slave“. Atkreipti dėmesį galima ir į dar vieną nominaciją – geriausios aktorės. Saoirse Ronan yra 29-erių aktorė, kuri jau keturis kartus buvo nominuota „Oskaruose“, tačiau šiais metais turi neblogus šansus laimėti.

„Joker: Folie a Deux“

Joaquin Phoenix sugrįžta į rolę, kuri 2020 metais jam atnešė „Oskaro“ statulėlę. Jis atliks pagrindinį Džokerio vaidmenį filme „Joker: Folie a Deux“, kas bus antroji 2019 m. išleisto „Joker“ dalis. Kol kas sunku įsivaizduoti filmo sėkmę, tačiau jau dabar kalbama apie tai, kad filmas turėtų susilaukti daugybės nominacijų ir dėmesio. Populiarumo stipriai pridės Harley Quinn vaidmenį atliksianti garsi dainininkė ir jau patirties filmuose turinti Lady Gaga. Planuojama, kad filmas kino teatruose pasirodys spalio pradžioje.

„Maria“

„Maria“ yra šiuo metu kuriama biografinė drama apie operos solistę Maria Callas. Filmo režisierius Pablo Larrain leis ne tik iš arčiau pažinti Maria Callas, tačiau į didžiąją filmų sceną sugrąžino gerai žinomą aktorę Angelina Jolie. Galima net neabejoti, kad dėl jos atliekamo vaidmenio filmas susilauks papildomo dėmesio. Filmas pradėtas kurti 2023 m. Budapešte, tačiau filmuojamas buvo ir Paryžiuje, Graikijoje bei Milane. Tam tikros vietos buvo nufilmuotos ir garsiuose operos rūmuose „La Scala“ Milane.

Maria Callas gimė 1923 metais Niujorke ir mirė Paryžiuje būdama 53-erių. Ji laikoma kaip viena iškiliausių XX amžiaus operos solisčių. Pačiam filmui didelė sėkmė „Oskaruose“ nėra numatoma, tačiau Angelina Jolie susilaukti nominacijos tikrai turėtų.

„Gladiator 2“

Legendinis filmas „Gladiatorius“ sugrįžta. Po daugiau nei dvidešimties metų nuspręsta kurti antrąją dalį. Tai epinė istorinė drama, kurios režisierius Ridley Scott. Pagrindinį vaidmenį atliks Paul Mescal, kuris vaidins Lucius Verus. Didelis vaidmuo atiteko Denzel Washington, taip pat vaidins Pedro Pascal, Joseph Quinn, Fred Hechinger, Connie Nielsen bei Derek Jacobi. Prognozuojama, kad „Gladiatorius 2” bus nominuotas beveik visose pagrindinėse „Oskarų“ nominacijose. Pirmoji dalis laimėjo metų filmo apdovanojimą, o Russell Crowe buvo išrinktas geriausiu metų aktoriumi. JAV kino teatruose „Gladiator 2” premjera numatyta lapkričio 22 dieną.

„A Real Pain“

„A Real Pain“ yra 2024 m. Sandanso kino festivalyje sausio 20 d. pasirodžiusi komedinė drama, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka taip pat ir filmo režisierius Jesse Eisenberg, didelės sėkmės ir populiarumo susilaukęs Kieran Culkin iš serialo „Succession“ bei Jennifer Grey. Filmas pasakoja pusbrolių istoriją, kurie keliauja per Lenkiją, norėdami pagerbti savo mylimą močiutę. Nuotykiai pasisuka kita linkme, kai atsiranda įtampa tarp keistos poros, kuri susijusi su pusbrolių šeimos istorija. Prie filmo išleidimo prisidėjo ir šiais metais geriausia aktore išrinkta Emma Stone.

Jesse Eisenberg filmas gali susilaukti nominacijos originalaus scenarijaus nominacijoje, tačiau kur kas daugiau dėmesio skiriama Kieran Culkin, kuris jau dabar priskiriamas prie favoritų geriausio antrojo plano aktoriaus nominacijoje.

„Bird“

Apie šį Andrea Arnold režisuojamą filmą informacijos kol kas nėra daug, tačiau žinoma, kad tai britų drama, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka Barry Keoghan. Jis 2023 m. gegužės mėnesį pasitraukė iš „Gladiator 2” filmo ir tapo pagrindiniu aktoriumi filme „Bird“. Prie jo prisijungė ir Franz Rogowski. Nors apie patį filmą kol kas nėra daug žinoma, jis buvo pristatytas Berlyne vykusiame kino festivalyje. Atkreipti dėmesį į filmą reikėtų todėl, kad jau dabar Barry Keoghan yra įvardijamas kaip vienas pagrindinių kandidatų laimėti „Oskaro“ statulėlę kaip geriausias aktorius.

Kinds of Kindness

„Kinds of Kindness“ yra antologinis filmas, apie kurį kol kas žinoma tiek, kad jame bus rodomos trys skirtingos istorijos, kurioje kiekvienoje iš jų vaidins keturi arba penki aktoriai. Filmas pradėtas filmuoti 2022 metais, o filmo scenos bus iš Jungtinės Karalystės, Airijos ir JAV. Nors informacijos apie filmą daug nėra, jis jau dabar pritraukė nemažai dėmesio dėl pavardžių, kurios prisidėjo prie filmo atsiradimo.

Filmo „Kinds of Kindness“ režisierius yra Yorgos Lanthimos, kurio režisuotas filmas „Poor Things“ 2024 m. „Oskaruose“ laimėjo keturias statulėlės – viena iš jų atiteko Emma Stone, kuri buvo išrinkta kaip geriausia aktore. Būtent šiame „Kinds of Kindness“ filme irgi matysime Emma Stone. Tarp aktorių taip pat yra Jesse Plemons, Willem Dafoe, Margaret Qualley, Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie bei Hunter Schafer.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-14

Geriausios lažybų bendrovės