Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Tour de France 2024 | 10 etapas – apžvalga, rezultatai, statymai ir prognozės

Pogacar vs Vingegaard Tour de France
Pogacar vs Vingegaard

Liepos mėnesis pilnas sporto įvykių: 9 – 10 d. dienomis vyksta EURO 2024 pusfinaliai, mėnesio gale prasidės daugelio laukiamos 2024 m. Paryžiaus olimpinės žaidynės. Tuo tarpu dviračių sporto mėgėjų dėmesys nukreiptas į šiuo metu vykstančias Tour de France lenktynes, kuriose liepos 9 d. baigėsi 10 etapas iš 21. Prieš keletą dienų buvo pirmoji poilsio diena – antroji pertrauka laukia liepos 15 d. po 15-ojo etapo.

Jeigu palygintume dabartinę lenktynių situaciją su Tour de France 5-uoju etapu, tai skirtumas yra tas, kad bendroje kvalifikacijoje favoritas Tadej Pogačar dar labiau įtvirtino savo poziciją. Nuo ketvirtojo turo slovėnas išlaiko lyderio poziciją, tačiau daugiau laimėti etapų nepavyko – kol kas po dešimties etapų bent du laimėti pavyko tik Biniam Girmay, kuris triumfavo trečiajame ir aštuntajame etape.

Pirmų dešimties Tour de France etapų rezultatai

Žvelgiant į pirmos Tour de France lenktynių pusės rezultatus, galima sakyti, kad rezultatai labai nestebina. Pagrindiniu favoritu laikytas Tadej Pogačar pirmauja lenktynėse, o nuo antroje vietoje esančio Remco Evenepoel turi 33 sekundžių pranašumą. Pagrindinis varžovas danas Jonas Vingegaard atsilieka 1 min. ir 15 sekundžių.

Surinktų taškų kvalifikacijoje pirmauja Biniam Girmay, kuris jau laimėjo dvejus etapus. Kalnų kvalifikacijoje lyderis nuo pat pirmo etapo Jonas Abrahamsen, o jaunojo lenktynininko kvalifikacijoje nuo antrojo etapo pirmauja jau minėtas belgas Remco Evenepoel. Praėjusiais metais šioje kvalifikacijoje triumfavo T. Pogačar. Žemiau esančioje lentelėje galite matyti lyderių situaciją po pirmų dešimties Tour de France etapų.

Etapas Laimėtojas Bendroji kvalifikacija Taškų kvalifikacija Kalnų kvalifikacija Jaunojo lenktynininko kvalifikacija Komandos kvalifikacija
1. Romain Bardet Romain Bardet Frank van den Broek Jonas Abrahamsen Frank van den Broek Team dsm-firmenich PostNL
2. Kevin Vauquelin Tadej Pogačar Jonas Abrahamsen Remco Evenepoel Movistar Team
3. Biniam Girmay Richard Carapaz
4. Tadej Pogačar Tadej Pogačar UAE Team Emirates
5. Mark Cavendish Biniam Girmay
6. Dylan Groenewegen
7. Remco Evenepoel
8. Biniam Girmay
9. Anthony Turgis
10. Jasper Philipsen

Be jokių abejonių daugiausiai dėmesio Tour de France lenktynėse susilaukia bendroji kvalifikacija. Po beveik pusės lenktynių, T. Pogačar turi 33 sekundžių pranašumą. Jeigu pažvelgtume į praėjusius metus, lenktynėse triumfavo Jonas Vingegaard, kuris T. Pogačar aplenkė 7 min. ir 29 sekundėmis. Bendrosios kvalifikacijos rezultatai po dešimties etapų:

Vieta Lenktynininkas Laikas
1. Tadej Pogačar 40 val. 2 min. 48 s.
2. Remco Evenepoel +33 s.
3. Jonas Vingegaard +1 min. 15 s.
4. Primož Roglič +1 min. 36 s.
5. Juan Ayuso +2 min. 16 s.
6. Joao Almeida +2 min. 17 s.
7. Carlos Rodriguez +2 min. 31 s.
8. Mikel Landa +3 min. 35 s.
9. Derek Gee +4 min. 2 s.
10. Matteo Jorgenson +4 min. 3 s.

Ar pasiteisino statymai už favoritus?

Prieš prasidedant Tour de France 2024 lenktynėms, tarp favoritų buvo išskiriami Tadej Pogačar, Jons Vingegaard, Primož Roglič bei Remco Evenepoel. Visi šie dviratininkai šiuo metu bendroje kvalifikacijoje užima pirmas ketverias vietas. Šansus laimėti išsaugo visi, tačiau dabartinis lyderis Tadej Pogačar dar labiau pasigerino savo laimėjimo galimybes. Prieš lenktynes už jo triumfą buvo duodamas apie 1,80 koeficientas, tuo tarpu dabar jau tik 1,42. Koeficientas nebėra didelis, todėl ir vertės statyme nėra daug.

Tour de France

Jeigu vis dar tikite, kad dabartinis čempionas Jonas Vingegaard gali apginti titulą – atlikti statymą nėra vėlu. Šiuo metu už dano pergalę yra duodamas apie 3,25 koeficientas, kas nelabai skiriasi nuo pradinio, kuris buvo apie 3,50. Daugiau vertingų statymų Tour de France lažybose nėra, jeigu žiūrėtume tik į bendrą kvalifikaciją. Už belgą Remco Evenepoel pergalę duodamas 15 koeficientas, už Juan Ayuso – 34,00.

Žvelgiant į dabartinius rezultatus ir T. Pogačar demonstruojamą formą, galima pasidžiaugti už tuos, kurie spėjo atlikti statymą, kad slovėnas triumfuos šių metų Tour de France lenktynėse, kai koeficientas dar siekė apie 1,80. Šiame statyme buvo tikrai nemažai vertės, turint omenyje, kad pagrindinis varžovas J. Vingegaard ilgą laiką buvo iškritęs dėl traumos.

Statymų apžvalga ir prognozės likusiems Tour de France etapams

Kadangi favoritas T. Pogačar yra įsitvirtinęs pirmoje vietoje ir statymuose už nugalėtoją bendroje kvalifikacijoje nebėra daug vertės, rekomenduojame atkreipti dėmesį į artėjančių etapų statymus. Kaip matome, per pirmus 10 etapų, vos du kartus pavyko laimėti tam pačiam lenktynininkui, todėl čia intrigos yra kur kas daugiau.

Trečiajame etape favoritu buvo laikomas Jasper Philipsen – už jo triumfą buvo duodamas 1,61 koeficientas, tačiau pirmas finišavo Biniam Girmay, už kurio pergalę trečiajame ture buvo didesnis nei 100,00. Akivaizdu, kad kiekviename ture galima išvysti tikrai nemažai staigmenų, nuo ko Tour de France lenktynės tampa tik dar įdomesnėmis.

Lažybų bendrovės prognozuoja, kad 11-ame etape triumfuos Tadej Pogačar, kuriam tai būtų antras laimėtas etapas šiose lenktynėse. Jis 211 km trunkančiame etape yra išskiriamas kaip ryškus favoritas. Jo pergalė dar labiau padidintų atotrūkį nuo pagrindinių varžovų bendroje kvalifikacijoje, kas tuo pačiu turėtų sumažinti koeficientą už tai, kad slovėnas laimės Tour de France lenktynes.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-23

Geriausios lažybų bendrovės