Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Amanda Ribas – MMA kovotojos karjera ir rezultatai

Amanda Ribas

Amanda Ribas gimė 1993 m. rugpjūčio 26 d. Brazilijoje. Jos tėtis Marcelo Ribas yra dziudo, džiudžitsu ir Muay Thai treneris. Kaip juokauja pati sportininkė, ji gimė ant kilimėlio. Nuo pat mažų dienų ji treniravosi su tėčiu, kur ir įgavo visus reikiamus įgūdžius tolimesniam progresui. Su tėčiu A. Ribas treniravosi iki tol, kol pateko į nacionalinę jaunimo Brazilijos dziudo rinktinę. Kurį laiką brazilė buvo pasitraukusi iš kovos menų, nes patyrė kelias kelio traumas. Į sportą Amanda Ribas sugrįžo tuomet, kai pamatė, kad kolegos pradėjo treniruotis MMA turnyrams.

2014 metais, būdama 21-erių ji tapo IMMAF pasaulio čempione „Flyweight“ svorio kategorijoje. Po laimėto čempionato, tais pačiais 2014 metais brazilė pradėjo profesionalią MMA karjerą. Pirmos trys kovos vyko „Pentagon Combat“ organizacijoje, vėliau persikėlė į „Jungle Fight“. Prieš debiutuodama UFC, ji vieną kartą susikovė „Max Fight 18” renginyje, kuris vyko 2016 metais. Oficialus debiutas UFC vyko 2019 metais renginyje, kur pagrindinė kova buvo tarp Francis Ngannou ir Junior dos Santos.

Amanda Ribas prieš Rose Namajunas

Šiuo metu Amanda Ribas yra devintoje UFC reitingo vietoje „Flyweight“ kategorijoje ir aštuntoje reitingo vietoje „Strawweight“ kategorijoje. Paskutinė jos UFC kova vyko 2024 m. kovo 23 dieną, kurioje sugrįžusi į „Flyweight“ kategoriją pralaimėjo prieš Rose Namajunas.

Amanda Ribas UFC karjera – 7 pergalės ir 4 pralaimėjimai

Iki debiuto UFC, Amanda Ribas iškovojo 6 pergales ir patyrė 1 pralaimėjimą. Tik viena iš šių pergalių buvo pasiekta teisėjų sprendimu – techniniu nokautu laimėta prieš Jessica Almeida, Iara Sales ir Jennifer Gonzalez Araneda. Vieną kartą smaugimu laimėjo prieš Tania Pereda, o teisėjų sprendimu įveikta Aline Sattelmayer. Vienintelis pralaimėjimas nokautu patirtas prieš Polyana Viana

Debiutas UFC buvo labai solidus – keturios pergalės iš eilės. Pirmąją kovą smaugimu prieš Emily Whitmire laimėjo antrajame raunde. Kitos dvi kovos prieš Mackenzie Dern ir Randa Markos laimėtos teisėjų sprendimu, o ketvirtoji rankos užlaužimu prieš Paige VanZant. Tuo pačiu ši kova buvo debiutinė pilname UFC 251 renginyje. Taip pat brazilė čia pirmą kartą UFC kovojo „Flyweight“ kategorijoje.

Amanda Ribas spyris koja

Penktoje UFC kovoje 2021 metais Amanda Ribas sugrįžo į „Strawweight“ kategoriją ir UFC 257 renginyje teisėjų sprendimu nusileido prieš Marina Rodriguez iš Brazilijos. Nuo šios kovos A. Ribas vieną kovą laimi, vieną kovą pralaimi. Per paskutinius trejus metus laimėjo tris kartus, keturis kartus pralaimėjo.

Pergales UFC pasiekė prieš Virna Jandiroba, Viviane Araujo bei Luana Pinheiro. Pirmos dvi laimėtos teisėjų sprendimu, paskutinė techniniu nokautu. Tuo tarpu pralaimėjimai patirti prieš Katlyn Chookagian, Maycee Barber ir Rose Namajunas.

Amanda Ribas UFC rezultatai

Per penkerius metus trunkančią UFC karjerą, Amanda Ribas iš Brazilijos kovėsi 11 kartų – 7 kartus laimėjo, 4 kartus patyrė pralaimėjimą. Žemiau lentelėje galite matyti paskutinius Amanda Ribas UFC rezultatus.

Rezultatas Varžovas Metodas Renginys Data
Pralaimėta Rose Namajunas Teisėjų sprendimas UFC: Ribas vs Namajunas 2024.03.24
Laimėta Luana Pinheiro Techninis nokautas UFC Fight Night: Allen vs Craig 2023.11.18
Pralaimėta Maycee Barber Techninis nokautas UFC: Emmett vs Topuria 2023.06.23
Laimėta Viviane Araujo Teisėjų sprendimas UFC 285 2023.03.04
Pralaimėta Katlyn Chookagian Teisėjų sprendimas UFC: Blachowicz vs Rakič 2022.05.14
Laimėta Virna Jandiroba Teisėjų sprendimas UFC 267 2021.10.30
Pralaimėta Marina Rodriguez Techninis nokautas UFC 257 2021.01.24
Laimėta Paige VanZant Rankos užlaužimas UFC 251 2020.07.12
Laimėta Randa Markos Teisėjų sprendimas UFC Fight Night: Lee vs Oliveira 2020.03.14
Laimėta Mackenzie Dern Teisėjų sprendimas UFC Fight Night: Joanna vs Waterson 2019.10.12
Laimėta Emily Whitmire Smaugimas UFC: Ngannou vs dos Santos 2019.06.29

Amanda Ribas asmeninis gyvenimas

Šiuo metu 30-metė brazilė yra vieniša. Kiek yra žinoma, ji anksčiau susitikinėjo su brazilu Julio Arantes, kuris kovojo džiudžitsu sporto šakoje. Vis tik, pora išsiskyrė ir šiuo metu Amanda Ribas antrosios pusės neturi.

Brazilė yra aktyvi socialinėje medijoje. „Instagram“ ji turi net 3 mln. sekėjų. Čia dalinasi ne tik nuotraukomis iš kovų, bet ir asmeninio gyvenimo. Galima matyti pasiruošimą kovoms, laisvalaikį ir kitas akimirkas iš A. Ribas gyvenimo.

Amanda Ribas instagram

Pažymėti galima ir tai, jog kovotoja iš Brazilijos yra susikūrusi savo asmeninę „OnlyFans“ paskyrą. Paskutiniu metu šis socialinis tinklas susilaukia vis daugiau ir daugiau dėmesio, tačiau pagrindine populiarumo čia susilaukiama dėl intymaus turinio. Amanda Ribas su savo sekėjais, kurie už turinį turi susimokėti papildomą mokestį, dalinasi įvairiomis ištraukomis iš savo gyvenimo už uždarų durų. Jau „Instagram“ galima pamatyti šiek tiek turinio iš jos asmeninio gyvenimo, tačiau „OnlyFans“ jo yra dar daugiau.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-27

Geriausios lažybų bendrovės