Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

„Formulė 1” Australijos Grand Prix 1986 m. – kodėl lenktynės prisimenamos iki šių dienų?

„Formulė 1” Australijos Grand Prix 1986 m.

1986 m. spalio 26 d. „Formulės 1” pasaulyje yra išskirtinė data, kadangi vyko vienas įspūdingiausių šios sporto šakos etapų istorijoje. Trumpai tariant, tai buvo paskutinis šešioliktas sezono etapas, o čempionu galėjo tapti net trys lenktynininkai. Dar kartą tokia situacija buvo tik 2007 metais Brazilijos GP. Tačiau, 1986 Australijos Grand Prix išsiskyrė ne tik intrigos prasme, bet ir netikėtais įvykiais.

Vyresni „F1” žiūrovai lenktynes galėjo stebėti tiesiogiai, tuo tarpu jaunesniems fanams su šia istorija teko susipažinti jau tik po laiko. Jeigu dar niekada negirdėjote, kas 1986 metais darėsi Australijoje arba norite apie šį paskutinį sezono etapą sužinoti daugiau, kviečiame skaityti toliau. Čia prisiminsime, kaip klostėsi lenktynės bei kas tapo čempionu.

1986 m. Australijos Grand Prix lenktynių eiga

Adelaidės mieste vykusiame Australijos GP dėl 1986 m. „Formulės 1” čempiono vardo kovojo trys lenktynininkai – britas Nigel Mansell ir brazilas Nelson Piquet iš „Williams-Honda“ komandos bei prancūzas Alain Prost iš „McLaren-TAG“. Taip pat, šis etapas buvo paskutinis karjeroje dvejiems buvusiems čempionams. Karjerą po sezono baigė Alan Jones, kuris buvo laimėjęs 1980 m. sezoną bei Keke Rosberg, kuris triumfavo 1982 metais.

Kvalifikaciją laimėjo Nigel Mansell, kuris 0,311 sekundės aplenkė savo komandos draugą Nelson Piquet. Britas lemiamas lenktynes pradėjo iš pirmos vietos, tačiau po prasto starto gana greitai buvo aplenktas N. Piquet, o vėliau aplenkė ir Ayrton Senna bei Keke Rosberg. Vos po pirmojo rato N. Mansell užėmė jau tik ketvirtą vietą.

Dar po kelių ratų į pirmą vietą išsiveržė savo paskutinį karjeros etapą važiuojantis suomis Keke Rosberg. Vis tik, 63-iajame rate suomis pradūrė padangą ir iš lenktynių pasitraukė. Pirmą vietą vėl perėmė brazilas Nelson Piquet, tuo tarpu N. Mansell pakilo į trečią vietą, kurios būtų užtekę, kad taptų čempionu. Tačiau, jau kitame rate įvyko tai, dėl ko šios lenktynės susilaukė tokio didelio atgarsio.

Važiuojant 64-ą ratą, Nigel Mansell kairys galinis ratas tiesiog susprogo. Pats lenktynininkas sakė: „Aš tiesiąja važiavau 354km/h greičiu, kai staiga pasijautė, lyg būtų sprogusi bomba“. Britas buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių, kai iki finišo buvo likę 19 ratų. Dėl 1986 metų titulo kovoti liko N. Piquet ir A. Prost.Dėl to, kad su padangų problemomis susidūrė tiek K. Rosberg, tiek N. Mansell, „Williams“ komanda išsikvietė N. Piquet bei atliko prevencinį padangų keitimą, dėl ko jis nuo A. Prost atsiliko daugiau nei 15 sekundžių. Artėjant prie finišo brazilui pavyko priartėti, tačiau prancūzas galiausiai buvo greitesnis – jis finišavo pirmas bei tapo 1986 metų „Formulės 1” čempionu. Tai buvo jo antras iš keturių titulų karjeroje.

Australijos GP 1986 m. rezultatai

1986 metų Australijos Grand Prix sudarė 82 ratai ir 309,87 km ilgio trasa. Finišą pasiekė vos du lenktynininkai, dar dešimt atsiliko daugiau nei vienu ratu, o keturiolika lenktynininkų dėl įvairių gedimų lenktynes baigė anksčiau laiko. Pirmoji vieta atiteko prancūzui Alain Prost, nuo jo 4,2 sekundėmis atsiliko brazilas Nelson Piquet. Trečioje vietoje likęs švedas Stefan Johansoon iš „Ferrari“ komandos atsiliko daugiau nei ratu. Vienu ratu atsiliko britas Martin Brundle, kuris užėmė ketvirtą vietą.

Michele Alboreto iš „Ferrari“ jau pirmajame rate buvo priverstas trauktis iš lenktynių. Trečiajame rate sezoną anksčiau laiko užbaigė ir kitas italas Piecarlo Ghinzani. Vienuoliktajame rate prisijungė ir trečias italas Alessandro Nannini. Savo paskutinį etapą karjeroje važiavęs australas Alan Jones iš lenktynių pasitraukė septynioliktajame rate, kai atsirado problemų su varikliu.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-20

Geriausios lažybų bendrovės