Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Anglijos „Premier“ lyga

„Premier“ lyga yra aukščiausias Anglijos futbolo divizionas, susiformavęs prieš 31- erius metus – 1992-ųjų vasario 20 dieną. Čempionate varžosi 20 klubų. Kiekvieno sezono pabaigoje 3 prasčiausios turnyro komandos iškrenta į antrąjį pagal pajėgumą turnyrą – „Championship“. „Premier“ lygos kovos tęsiasi nuo rugpjūčio iki gegužės mėnesio ir kiekviena komanda sužaidžia po 38 rungtynes – devyniolika namie ir tiek pat išvykoje.

Didžiąją dalį rungtynių komandos sužaidžia šeštadieniais ir sekmadieniais, o penktadieniais ir pirmadieniais vyksta tam tikri pavieniai susitikimai. Šventinį gruodžio mėnesį rungtynės gali įvykti ir kitomis savaitės dienomis. „Premier“ lyga yra populiariausia futbolo lyga pasaulyje, kuri yra transliuojama 212-oje teritorijų, o apytikslis televizinės auditorijos rodiklis siekia 4,7 mlrd.

XXI amžiaus Anglijos „Premier“ čempionai

Apačioje pateikiame visus XXI-jame amžiuje triumfavusius Anglijos „Premier“ lygos čempionus. „Manchester City“ kariauna tiesiog dominuoja ir per pastarąjį dešimtmetį iškovojo net šešis „Premier“ titulus. Tačiau šiais metais intriga yra gyva nei bet kada ankščiau, nes tiek Londono kanonieriai, tiek „Beatles“ gimtojo miesto komanda „Liverpool“, tiek miestiečiai iš Mančesterio turi tikimybę iškovoti titulą.

Data I vieta
2022-23 „Manchester City“
2021-22 „Manchester City“
2020-21 „Manchester City“
2019-20 „Liverpool“
2018-19 „Manchester City“
2017-18 „Manchester City“
2016-17 „Chelsea“
2015-16 „Leicester City“
2014-15 „Chelsea“
2013-14 „Manchester City“
2012-13 „Manchester United“

Anglijos „Premier“ lygos lažybų pasiūla

Futbolas yra populiariausias sportas pasaulyje ir dėl šios priežasties futbolo lažybų pasiūla yra plačiausia. Visgi, pasiūlo priklauso nuo populiarumo – kuo žemesnė lyga, tuo ji mažesnė. Pavyzdžiui, stipriausiuose Europos futbolo turnyruose pasiūla gali siekti 10 000 įvairiausių statymo galimybių. Siekiant gerai suprasti futbolo lažybas yra privaloma skirti pakankamai laiko susipažinti su lygomis, žaidėjais bei pagrindiniais įvykiais.

Didžioji dalis pasiūlos yra panaši ir būtent tai aptarsime žemiau: rungtynių nugalėtoją, pranašumą, suminį daugiau/mažiau ir kt. Taip pat turėsite galimybę susipažinti su ilgalaikiais statymais, jų niuansais. Šis straipsnis Jums padės praplėsti savo žinias, sampratą bei atrasti praktiškų pavyzdžių, kurie skirti ne tik pradedantiesiems, bet ir patyrusiems žaidėjams.

Rungtynių nugalėtojas

Kaip ir kitose sporto šakose, ne išimtis ir futbole, populiariausias statymas yra rungtynių nugalėtojo spėjimas.

Futbole galite pasirinkti vieną iš trijų variantų. Lygiosios dažniausiai turi didžiausią koeficientą. Viena iš šio statymo populiarumo priežasčių yra tai, kad šis statymas nėra sudėtingas. Jei statote už namų komandą, šiuo atveju „Bournemouth“, turite tikėtis šios komandos sėkmės. Tokia pati logika yra taikoma ir statantiems už svečius iš Liverpulio, tačiau tie žaidėjai, kurie statys už lygiąsias, savo pinigus gaus tik jei rungtynės pasibaigs lygiosiomis. Svarbiausias šio statymo elementas yra rezultato svarbos nebuvimas, nes jis gali būti įvairus – 0:0, 1:1, 2 :2 ir kt.

Jei Jūs statote 100€, kad šias rungtynes laimės „Bournemouth“ – Jūs išlošite 425€. „Liverpool“ pergalės atveju Jūs prarasite viską. Jei pastatėte tuos pačius 100€ ir manote, kad svečiai iš Liverpulio miesto išsiveš pergalę – išlošite 170€. Egzistuoja ir trečioji opcija – lygiosios. Jei statote, kad rungtynės baigsis lygiosiomis – Jūs laimėsite 420€.

Dvigubas šansas

Dvigubo statymo metu galite pasirinkti tris skirtingas baigtis: Laimės A komanda arba bus lygiosios. Laimės B komanda arba bus lygiosios bei laimės A arba B komanda. Šio statymo koeficientai yra daug mažesni, tačiau statymas yra saugesnis. Pavyzdžiui, Jūs pasirinkote statyti 100€ už „Bournemouth“ arba lygiąsias. Jūs 200€ prizą išlošite tik tuo atveju, jei „Bournemouth“ laimės ar sužais lygiosiomis. Visgi, jei laimės „Liverpool“ – Jūs prarasite viską.

Jei galvojate, kad rungtynės nesibaigs lygiosiomis ir kažkuri komanda laimės, galite pasirinkti statyti „Bournemouth“ arba „Liverpool“ @1.23. Statymas bus nesėkmingas, jei rungtynės pasibaigs lygiosiomis, bet jei viena iš komandų laimi – Jūs laimėsite 123.08€

Pranašumas

Lažybų pranašumas yra vienas iš pagrindinių statymų, kuris yra taikomas ne tik rungtynių nugalėtojui, bet ir kampiniams, kortelių skaičiui ir t.t. Priklausomai nuo pasirinktos lažybų bendrovės, Jūs dažnai susidursite su azijietišku ir europietišku pranašumais. Šie elementai skiriasi tuo, kad azijietiškas pranašumas turi dvi baigtis – A komanda arba B komanda, o jei rezultatas lygus – atgaunate pinigus. Tuo metu europietiškas turi tris – A komanda, B komanda ir lygiosios.

  • Azijietiškas pranašumas

Azijietiškas pranašumas yra dažnai taikomas, kai yra išskirtas ryškus rungtynių favoritas. Už pergalę suteikiamas nedidelis koeficientas ir yra tikima, kad rezultatas skirsis bent kelių įvarčių skirtumu. Tokia pati logika yra taikoma ir atvirkštiniams atvejams, kai yra tikima, kad ryškus varžybų autsaideris pralaimės, tačiau nelabai dideliu skirtumu. Pavyzdžiui panaudosime „Arsenal“ ir „Crystal Palace“ komandas.

Už „Arsenal“ komandos pergalę suteikiamas tik 1.30 koeficientas, tuo tarpu už „Crystal Palace“ net 9.50. Problema yra tik tokia, kad statymų vertė nėra didelė – „Arsenal“ koeficientas per mažas, o „Crystal Palace“ šansai išsivežti pergalę iš „Emirates“ stadiono nėra aukšti. Šia „Premier“ lygos dvikova bus remiamasi ir pateikiant azijietiško pranašumo pasiūlos pavyzdį.

Azijietiško pranašumo baigtys gali būti skirtingos: -0.75, -1, -1.25, -1.5, -1.75 ir t.t. Pranašumas gali būti tiek neigiamas, tiek teigiamas. Minusinis pranašumas nurodo, kad komanda turi pasiekti pergalę nurodytu įvarčių skirtumu, o pliusinis pranašumas rodo, kad pasirinkta komanda negali pralaimėti specifiniu įvarčių skirtumu.

Primename, kad lėšos yra gražinamos tik tada, kai dvikova baigiasi taikiai. Teoriškai Jūs nestatote, kad komandos sužais lygiosiomis, tačiau čia taikoma išimtis. Lygiosios gali įvykti tada, kai Jūs pasirenkate lyginį pranašumą, pavyzdžiui.: -1, -2, -3 ir kt. Jeigu renkatės statymą „Arsenal“ -2 @2.54 ir komanda laimi dviejų įvarčių persvara: 2:0, 3:1, 4:2 ir t.t., tokiu būdu susiformuoja lygiosios ir Jūsų statymas yra grąžinamas. Viskas ką Jūs turite padaryti yra atėmimo veiksmas. Jei „Arsenal“ laimėjo 2:0, tai Jūs turite atimti -2 pranašumą ir tokiu atveju gausis lygiosios 0:0 – Londono „Arsenal“ rungtynių nelaimi, o statymas Jums yra sugrąžinamas.

Jei pranašumai yra nelyginiai – lygiosiomis niekada nesibaigs. Toks pranašumas nurodo įvarčių skirtumą, kuriuo pasirinkta komanda turi laimėti, kad statymas būtų sėkmingas. Jei renkatės statyti už „Arsenal“ -1.5 @1.90 ir tikitės sėkmės, „Arsenal“ turi laimėti bent 2 įvarčių skirtumu. Minimalus rezultatas, kuriuo „Arsenal“ turi laimėti, kad Jūs išloštumėte yra 2:0.

-0.25, -0.75, -1.25, -1.75 ir t.t. yra tokie pranašumai, kurie dar yra žinomi kaip klasikiniai azijietiški pranašumai. Šie išsiskiria, kad vienu statymu statoma už dvi skirtingas baigtis. Pavyzdžiui.: „Arsenal“ -1.75 @2.16 yra statymas, kuris yra sudarytas iš „Arsenal“ -1.5 ir -2. Tai reiškia, kad Londono ekipos -1.75 statymas bus šimtu procentu sėkmingas, jei komanda laimės 3 įvarčiu skirtumu ar daugiau. Jeigu „Arsenal“ laimės 2 įvarčiu skirtumu – laimėsite tik puse statymo: -1.5 sėkminga, o -2 prilyginta.

Teigiamas azijietiškas pranašumas funkcionuoja lygiai taip pat – tik į kitą pusę. Jeigu statote už „Crystal Palace“ +1.5@1.90 – statymas bus sėkmingas tik tada, jei „Emirates“ stadione besilankantys svečiai nepralaimės didesniu nei 1 įvarčio skirtumu. Egzistuoja tokios rungtynių baigtys: „Crystal Palace“ iškovoja pergalę, sužaidžia lygiosiomis, pralaimi vieno įvarčio skirtumu (0:1, 1:2, 2:3, 4:5 ir t.t.).

  • Europietiškas pranašumas

Kaip jau minėjome ankščiau, europietiškame pranašume yra trys baigtys – ne dvi. Pažvelkime į tų pačių „Arsenal“ ir „Crystal Palace“ rungtynių pasiūlą ir susipažinkime su begalę naujų pavyzdžių.

Pavyzdžiui.: jei Jūs rinktumėtės statymą „Arsenal“ (0:1), tai reikštų, kad „Crystal Palace“ yra suteikiamas vieno įvarčio pranašumas. Jeigu tikite, kad „Arsenal“ laimės bent dviejų įvarčių skirtumu – rinkitės statymą „Arsenal“ (0:1). Jeigu manote, kad kanonieriai laimės lygiai vieno įvarčio skirtumu, reikėtų rinktis lygiųjų statymą (0:1) @3.75. Jeigu manote, kad „Crystal Palace“ nepralaimės, reikėtų rinktis „Crystal Palace“ (0:1).

Tai galima interpretuoti ir kitaip – skliausteliuose nurodyti skaičiai galėtų reikšti rungtynių pradžios rezultatą. Įsivaizduokime, kad Jūs renkatės statymą „Arsenal“ (0:2). Tai reikštų, kad „Arsenal“ pradeda rungtynes turėdama dviejų įvarčių deficitą. Taigi, jei manote, kad šeimininkai vis tiek gali iškovoti pergalę, kuri turi būti pasiekta bent trijų įvarčių skirtumu, nes jau minėjome, kad pradinis rezultatas yra 0:2, Jūs atliktumėte statymą už „Arsenal“ (0:2) @2,42.

Suminis daugiau/mažiau

Jei minėtieji pranašumai buvo susiję su rungtynių laimėtoju – suminis daugiau/mažiau suteikia šansą laimėti statymą neatspėjus varžybų nugalėtojo. Čia koncentruojamasi į kitokius aspektus, pavyzdžiui.: įvarčių pasiūlą. Jeigu statote už daugiau, Jums reikia tikėtis, kad įvarčių skaičius viršys skaičių kurį pasirinkote. Jei yra statoma už mažiau, Jūs turite sulaukti tokio rezultato, kuris neviršys ankščiau nustatyto rodiklio.

Įsivaizduokime, kad Jūs atliekate statymą už daugiau 2.5@ 1.75. Jei abi komandos įmuš bent tris ar daugiau įvarčių, šis statymas bus sėkmingas. Galutinis rezultatas galėtų būti 1:2, 2:1, 3:0, 0:3 ir t.t.

Egzistuoja ir kitos suminio daugiau pasirinkimo opcijos: 2, 2.25, 2.75, 3 ir t.t. Tai yra vadinama azijietišku suminiu daugiau/mažiau ir tai funkcionuoja identiškai. Pavyzdžiui.: Jūs statote už daugiau 3 @2.22 ir šis statymas bus sėkmingas tik tada, kai rungtynėse bus įmušti keturi ar daugiau įvarčių. Jeigu komandos įmuš tik tris – statymas Jums bus sugražintas.

Visgi, jei Jūs pasirinktumėte koeficientą 2.75 @1.93, kuris dar kitaip žinomas kaip dvigubas statymas, Jūs automatiškai statytumėte už 2.5 ir 3. Pretenduoti į pilną išmoką būtų galima tik tuo atveju, jei rungtynėse būtų įmušti bent keturi įvarčiai. Jei komandos įmuš tik tris įvarčius – pusė laimėjimo bus išmokėta už suminį daugiau 2.5, o kita pusė statymo, už daugiau 3, bus grąžinta.

Situacija yra identiška ir su suminiu mažiau. Jeigu statote už mažiau 2,5 @2.10 – statymas bus sėkmingas tuo atveju, jei rungtynėse bus įmušti du ar mažiau įvarčių. Pavyzdžiui.: 0:0, 0:1, 2:0, 1:1 ir t.t. Suminis mažiau 2,75 @1,87 simbolizuoja tai, kad Jūs statote už suminį mažiau 2,5 ir suminį mažiau 3. Jeigu rungtynėse bus įmušti trys įvarčiai – pusę savo statymo pralaimėsite (suminis mažiau 2,5), o kita pusė statymo bus sugrąžinta (suminis mažiau 3).

Svarbu ir tai, kad Jums nereikia atlikti komandų įmuštų įvarčių skaičiaus pasirinkimo. Nepamirškite, kad yra galimybė rinktis vienos komandos suminį daugiau/mažiau.

Renkantis statymą už individualų „Arsenal“ suminį daugiau 1,5 @1.45 – statymas bus sėkmingas tada, jei „Arsenal“ įmuš bent du įvarčius ar daugiau. Nesvarbu kiek įvarčių įmuš „Crystal Palace“ – viskas priklauso tik nuo pačio Londono „Arsenal“ rungtynių rezultatyvumo rodiklių.

Komandų statistiniai rodikliai – kampiniai

Futbolo lažybose yra itin populiaru statyti už komandų statistiką. Statymai gali būti labai įvairūs ir pasiūla priklauso nuo pasirinktos lažybų bendrovės. Vienas iš populiariausių pasirinkimų yra kampiniai.

Lošėjai gali spėti – kiek rungtynėse bus keliama kampinių. Tačiau būtina suprasti suminio daugiau/mažiau reikšmę. Šis pasirinkimas dominuoja didžiojoje dalyje statymų. Pasirinkus statymą daugiau 10,5 @2,10, jis bus sėkmingas, jei abi komandos kels bent vienuolika ar daugiau kampinių.

Egzistuoja galimybė statyti už komandą, kuri atliks daugiau kampinių. Šiuo atveju koncentruojamasi ne į kampinių kiekį, bet kuri komanda jų atliks daugiau. Pavyzdžiui.: pasirinkus „Liverpool“ @2,00 – statymas bus sėkmingas, jei „Liverpool“ bus atlikę bent vienu kampiniu daugiau.

Komandų statistiniai rodikliai – kortelių skaičius

Įprastai yra tokios statymo galimybės: kuri komanda gaus kortelę pirmoji, kuri sukaups jų daugiau ar kiek iš viso jų bus rungtynių metu. Kortelių skaičius gali būti išskiriamas pirmajam kėliniui arba visoms rungtynėms. Galima pastebėti, kad beveik visur dominuoja statymas suminis daugiau/mažiau. Raudonoms kortelėms būna sudaryti keli atskiri pasirinkimai.

Be jau minėtųjų kampinių ir kortelių, galima statyti ir už kur kas daugiau statistinių rodiklių:

  • Kamuolio kontrolė – kiek % kamuolio kontroliuos A ar B komanda
  • Smūgiai į vartų plotą
  • Smūgiai link vartų
  • Baudų skaičius

Asmeninė žaidėjų statistika

Futbolo statymų pasiūla už asmeninę žaidėjų statistiką taip pat nėra siaura. Galima statyti: kuris žaidėjas įmuš įvartį ar atliks rezultatyvų perdavimą, kas gaus geltoną kortelę, kiek perims kamuolių ir t.t.

Čia galima statyti, kad žaidėjas įmuš kitą, paskutinį ar bet kuriuo metu. Taip pat galima statyti, kad įmuš du ar daugiau bei tris ar daugiau.

Norite sužinoti daugiau?

Jei mėgstate futbolą ir siekiate daugiau žinių futbolo pasiūlos ir statymų srityje – visa tai galite rasti čia.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-07

Geriausios lažybų bendrovės