Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

ACB lygos finalas – stebuklo link, komandų kelias, istoriniai prieskoniai, favoritas bei serijos tvarkaraštis

Mario Hezonja meta dvitaškį

Šių metų ACB lygos finalas yra vienas iš istoriškai unikaliausių, o tai lėmė fenomenalus Mursijos klubo pasirodymas Ispanijos krepšinio lygoje. Penktąją vietą reguliariajame sezone užėmusi ekipa namų aikštelės pranašumo neturėjo, tačiau vis tiek sugebėjo atrasti būdą, kaip laimėti išvykose bei perlipti aukščiau stovėjusias ekipas.

Madrido „Real“ sezoną užbaigė antroje vietoje, o pirmąją poziciją užleido Malagos „Unicaja“ klubui, kurį iš tolimesnių kovų eliminavo būsimasis karališkojo klubo varžovas finale. Šiųmetis Eurolygos vicečempionas sieks susigrąžinti prieš metus prarastą Ispanijos čempionų trofėjų, o būtent Madride gimęs UCAM komandos vyriausiasis treneris Sito Alonso sieks įgyvendinti visos Mursijos svajonę bei aptemdyti regimas madridiečių titulo vizijas.

Istorinis netikėtumas bei koreliacija su senuoju rekordu

Mursijos krepšinio komanda buvo įkurta 1985-siais metais, o šiuo pavadinimu klubas yra žinomas nuo 1993-ųjų metų. Ispanijos ekipa dar niekada nežaidė tokio lygio finale, o šiais metais prakeiksmas subyrėjo į šipulius. UCAM krepšininkai turės galimybę ne tik pabandyti iškovoti išsvajotąjį titulą, bet ir sukurti naują įspaudą Ispanijos krepšinio lygos metraščiuose.

Didžiausias šių metų netikėtumas yra tai, kad Mursija yra pirmoji komanda per visą lygos istoriją, kuriai pavyko pasiekti finalą, tačiau nepavyko laimėti nei vienų atkrintamųjų rungtynių namų aikštelėje. Įdomu dar ir tai, kad jie laimėjo penkerias iš eilės išvykos rungtynes ir tapo pirmąja ekipa nuo 2013/14 metų sezono, kuriai pavyksta užfiksuoti tokį akibrokštą. Lygiai prieš dešimtmetį šią atžymą pasiekė Barselonos krepšininkai, kurie beje ir tapo ACB turnyro čempionais.

Tai tik trečias kartas, o mes jau čia

Tai tik trečias kartas klubo istorijoje, kai ši komanda sugeba prasibrauti į atkrintamąsias varžybas. Šių metų reguliariajame sezone jie iškovojo 21 pergalę ir patyrė 13 pralaimėjimų. Prieš metus į sekantį etapą klubas neprasibrovė, iškovojo 16 pergalių bei užėmė skaudžiausią įmanoma poziciją tokio pobūdžio turnyruose – devintąją.

Su lyg kiekvienais metais šios organizacijos žaidimo kreivė kyla tik aukštyn. 2019/20 metų sezone klubas užėmė vos šešioliktąją vietą, tačiau jau po metų buvo pasistūmėta iki dvyliktos. Praėję du sezonai buvo dar solidesni, nes prieš dvejus metus buvo užkopta į dešimtąją poziciją, o prieš daugiau nei dvylika mėnesių net į devintą.

ACB lygos finalas yra didžiausias klubo pasiekimas per visą egzistencijos laikotarpį, o kelyje link finalo jie įveikė vienas kiečiausių šio sezono komandų – Valensijos „Basket“ ir Malagos „Unicaja“. Šios serijos buvo labai įnirtingos, nes teko žaisti su Valensija, kuri reguliariajame sezone užėmė ketvirtąją vietą, o Malagos ekipa apskritai buvo viso čempionato lyderė. Atkrintamųjų rungtynių eigą pateikiame žemiau:

ACB lygos ketvirtfinalis:

 • Valensijos „Basket“ 86 – 96 Mursijos UCAM
 • Mursijos UCAM 72 – 83 Valensijos „Basket“
 • Valensijos „Basket“ 77 – 84 Mursijos UCAM

ACB lygos pusfinalis:

 • Malagos „Unicaja“ 79 – 88 Mursijos UCAM
 • Malagos „Unicaja“ 83 – 101 Mursijos UCAM
 • Mursijos UCAM 66 – 74 Malagos „Unicaja“
 • Mursijos UCAM 79 – 88 Malagos „Unicaja“
 • Malagos „Unicaja“ 70 – 79 Mursijos UCAM

Nepavyko Eurolygoje – pavyks čia?

Stabdyti Madrido „Real“ klubą bus išties sunku, nes baltiesiems yra svarbu iškovoti titulą, kurį jie prarado praėjusiais metais. Eurolygos sezonas buvo vienas iš istoriškai geriausių, tačiau laimėti nepavyko. Baltoji gvardija laimėjo visas penkerias Ispanijos lygos atkrintamųjų rungtynes, demonstravo aukščiausio lygio susikaupimą, o didžiausią savo varžovą iš Katalonijos pažemino sausu rezultatu 3-0.

„Real“ savo varžovus įveikia apytiksliu 13 taškų skirtumu, meta net po 94.8 taško per rungtynes, o naudingumo balais (118,6) ženkliai lenkia visas likusias šio turnyro komandas. Baltieji yra geriausiai sutepta taškų rinkimo mašina šio sezono ACB atkrintamosiose. Komanda užima pirmąją vietą pagal tritaškių (42,22%) ir baudų taiklumą (89,17%) bei yra antroje pozicijoje pagal dvitaškių pataikymą (59,04%).

Prisikėlimas ir kaip stabdyti mažylį

Vienas svarbiausių šios ekipos žaidėjų atkrintamosiose yra veteranas Sergio Llullas, kuris žaidžia tarsi būtų atsukęs laiką atgal. Pusfinalio etape siautėjęs ispanas leido savajai komandai be didesnių keblumų patekti į finalą. Įspūdingi jo metimai atšokant ar per varžovų rankas tik įrodo, kad legenda parako dar turi. Fantastišką formą atkrintamosiose pagavęs S. Llullas renka net po 12.6 taško per rungtynes, o tritaškių pataikymas siekia net 46,41%.

Kitas svarbus klausimas yra kaip seksis stabdyti pagrindinį „Real“ komandos kūrimo elementą bei naudingiausią šių metų Ispanijos lygos žaidėją – Facundo Campazzo. Šių metų rinkimuose argentinietis surinko 71 balą, o už nugaros paliko Malagos „Unicaja“ klube žaidžiantį Dylaną Osetkowskį (66,6) ir Tenerifės „Lenovo“ atstovą Giorgi Šermadini (53,4). Jei Mursijos krepšininkai sugebės rasti kokių nors priešnuodžių šiai nepavargstančiai rezultatyvių perdavimų mašinai – galima tikėtis dar didesnės intrigos.

Kelionė į eilinį finalą

Patekimas į šių metų ACB lygos finalą yra kiek kitoks nei ankstesniais sezonais. Ketvirtfinalyje buvo įveikta septintoji šio sezono ekipa Las Palmo „Gran Canaria“, o pusfinalyje laukė Barselonos „Barcelona“, kuri užėmė trečiąją poziciją. Baltieji kiek netikėtai greitai susitvarkė su katalonais, seriją laimėjo sausu rezultatu 3-0 bei pasiekė revanšą už identišką pralaimėjimą praėjusių metų ACB lygos finale. Karališkojo klubo atkrintamųjų rezultatai yra pateikiami apačioje.

ACB lygos ketvirtfinalis:

 • Madrido „Real“ 105– 70 Las Palmo „Gran Canaria“
 • Las Palmo „Gran Canaria“ 71 – 73 Madrido „Real“

ACB lygos pusfinalis:

 • Madrido „Real“ 97 – 78 Barselonos „Barcelona“
 • Madrido „Real“ 104 – 98 Barselonos „Barcelona“
 • Barselonos „Barcelona“ 92 – 95 Madrido „Real“

Finalo favoritas ir tvarkaraštis

Madrido „Real“ yra šios serijos favoritas, o koeficientas už baltųjų pergalę yra 1.02. Jei būtų atliktas statymas už karališkąjį klubą, o statymo suma siektų 100 eurų – galutinis laimėjimas pernelyg neišaugtų, nes žaidėjas išloštų 102 eurus. Visgi, jei lošėjas pasirinktų atlikti statymą už šios poros autsaiderę Mursijos ekipą (16.00) bei statytų identiško dydžio sumą – laimėtų net 1600 eurų. ACB lygos finalas prasideda jau šiandien, o apačioje pateikiame visų rungtynių datas bei tikslų susitikimo laiką.

 • #1 – Madrido „Real“ prieš Mursijos UCAM – birželio 8-oji – 21.30 val.
 • #2 – Madrido „Real“ prieš Mursijos UCAM – birželio 10-oji – 21:30 val.
 • #3 – Mursijos UCAM prieš Madrido „Real“ – birželio 12-oji – 21:30 val.
 • #4 – Mursijos UCAM prieš Madrido „Real“ – birželio 14-oji – 20:00 val. *
 • #5 – Madrido „Real“ prieš Mursijos UCAM – birželio 16-oji – 22:00 val. *

(*) – šis simbolis simbolizuoja, kad ketvirtųjų ir penktųjų ACB finalo serijos rungtynių gali ir neprireikti.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-08

Geriausios lažybų bendrovės