Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Krepšinio statymų gidas, statymų pasiūla bei populiariausios krepšinio statymų lygos

Krepšinio statymai

Krepšinis yra populiariausia sporto šaka Lietuvoje, o tai atsispindi ir sporto lažybose. Lietuviai gerai supranta šią sporto šaką, todėl neretai sukauptas žinias bando perkelti į lažybas. Pati Lietuvos krepšinio lyga nėra tai, kur būtų atliekama daugiausiai statymų, tačiau NBA, Eurolyga bei kitos didžiosios Europos lygos yra tai, kur atliekama daug profesionalių bei mėgėjiškų statymų.

Profesionalai yra gerai susipažinę su krepšinio statymais, išmano pasiūlą, žino, kokių įvykių galima tikėtis skirtingose bendrovėse. Naujiems žaidėjams atlikti statymą gali būti kiek sudėtinga, kadangi aplinkui ir taip daug naujų dalykų. Būtent dėl šios priežasties sukūrėme krepšinio gidą, kuriame supažindinsime su visais populiariausiais statymais – kaip juos pasirinkti, į ką atkreipti dėmesį ir kas padeda sėkmingiau nuspėti nugalėtoją.

Atlikti krepšinio statymus galima beveik kiekvieną dieną. Visame pasaulyje nuolat vyksta įvairios krepšinio rungtynės, todėl prieš žvelgiant į pasiūlą, svarbu nepamiršti atsakingo lošimo taisyklių. Jeigu neturite arba nerandate pakankamai informacijos apie rungtynes – geriau jas praleiskite. Nebandykite atspėti kiekvienų rungtynių nugalėtojo, ieškokite didžiausios statymo vertės – taip ne tik turėsite didesnes laimėjimo galimybes, bet ir tuo pačiu galėsite susikoncentruoti į vienas rungtynes.

Populiariausios krepšinio statymų lygos

Daugiausiai statymų atliekama ant NBA bei stipriausių Europos krepšinio lygų – Eurolygos, EuroCup, FIBA Čempionų lygos bei vietinio Ispanijos čempionato – ACB. Tačiau, tai nereiškia, kad šios lygos yra pačios pelningiausios. Lažybų bendrovės turi daugybę informacijos apie šias lygas, todėl sudaryti koeficientus yra kur kas lengviau. Tuo tarpu žiūrint iš žaidėjų pusės, šiose lygose sunku atrasti klaidų ar informacijos kiekiu turėti daugiau žinių nei lažybų bendrovės.

Daug statoma ant stipriausių Europos krepšinio lygų dar ir todėl, kad tai dažnai žiūrimos rungtynės, o atlikti statymai leidžia labiau įsitraukti. Galima sakyti, kad tai yra pramoginiai statymai ir dėl šios priežasties prieš tai išvardintos lygos yra populiariausios. Norint būti sėkmingiems atliekant statymus aukščiausiose lygose, reikia skirti daug laiko analizavimui – gerai pažinoti komandas ir žaidėjus, sekti komandų formą, ieškoti tendencijų bei dar kitaip atrasti vertės.

Populiariausios krepšinio lygos, ant kurių atliekama daugiausiai statymų:

• Europos ir pasaulio krepšinio čempionatai, olimpinės žaidynės
• NBA
• Eurolyga
• EuroCup
• FIBA Čempionų lyga
• Lietuvos krepšinio lyga – LKL
• Ispanijos krepšinio lyga – ACB
• Turkijos krepšinio lyga – Super Lig
• Vokietijos krepšinio lyga – BBL
• Italijos krepšinio lyga – Lega A
• Prancūzijos krepšinio lyga – LNB
• Adrijos krepšinio lyga – ARBA

Krepšinio statymų pasiūla

Kaip ir daugumoje kitų sporto šakų, taip ir krepšinyje yra trys populiariausi statymai – rungtynių nugalėtojas, pranašumas bei įmestų taškų suminis daugiau/mažiau. Tačiau, tai tikrai nėra vieninteliai statymai, kuriuos galima rasti krepšinio pasiūloje. Priklausomai nuo pasirinktos bendrovės, skirtingų baigčių gali būti 500 ir daugiau.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasiūla skiriasi ir nuo lygų. Pavyzdžiui, NBA ar Eurolygos rungtynėse pasiūla būna pati didžiausia. Įprastai, kuo lyga silpnesnė, tuo ir pasiūla mažesnė. Žemesnėse lygose dažniausiai nėra galimybės atlikti statymų už asmeninę žaidėjų statistiką ir visas dėmesys skiriamas tik pagrindinėms baigtims.

Žemiau išskyrėme pagrindinius krepšinio statymus, kurie pasiekiami didžiojoje dalyje lažybų bendrovių. Čia turėsite galimybę ne tik susipažinti su statymais, bet ir suprasite, ką jie reiškia. Tai turėtų padėti perprasti krepšinio statymų pasiūlą, kas leis lengviau ieškoti vertingų pasirinkimų.

Rungtynių nugalėtojas

Tai pats paprasčiausias statymas, kurio metu spėjama, kuri komanda laimės rungtynes. Kad statymas būtų sėkmingas, užtenka teisingai pasirinkti rungtynių nugalėtoją ir visai nesvarbu, koks bus rezultatas – ar pergalė bus pasiekta vienu tašku, ar penkiais – svarbu, kad laimėtų pasirinkta komanda. Šis statymas dažniausiai būna pasiūlos viršuje.

Kaip matote, rungtynių nugalėtoją galima rinktis keliais skirtingais būdais. Viršutinėje eilutėje yra tik du pasirinkimai – „Fenerbahce“ arba „Monaco“. Pasirinkus vieną iš šių komandų, nugalėtojas bus skaičiuojamas ir pratęsimo atveju.

Tuo tarpu žemiau esančioje eilutėje, galima matyti tris skirtingas baigtis – „Fenerbahce“, lygiosios ir „Monaco“. Šiuo atveju statymas atliekamas tik per pagrindinį laiką. Jeigu atliekate statymą „Fenerbahce“ @1,86, tačiau Stambulo komanda laimi po pratęsimo, jūsų statymas būtų nesėkmingas. Laimėtojas po pratęsimo užsiskaitytų tuomet, jeigu būtų atliekamas statymas iš viršutinės eilutės su 1,75 koeficientu.

Pagrindinis skirtumas tarp šių statymų yra tai, kad vienas apima visas rungtynes, o kitas tik pagrindinį laiką. Dėl šios priežasties ir koeficientas už nugalėtoją yra šiek tiek didesnis. Atliekant rungtynių nugalėtojo statymą, rekomenduojame būti atidiems ir pasirinkti tą baigtį, kurią norite.

Pranašumas

Tai vienas iš pagrindinių ir populiariausių statymų krepšinyje, kadangi koeficientai už rungtynių nugalėtoją būna labai įvairūs, o pranašumas leidžia atlikti lygių tikimybių statymą su 1,85 – 1,95 koeficientu. Pranašumą, kitaip nei rungtynių nugalėtoją, galima rinktis iš dviejų pusių – komanda laimės tam tikru skirtumu ir daugiau arba kaip tik, kad komanda nepralaimės tam tikru skirtumu.

Šiame pavyzdyje „Olympiacos“ yra laikomas gana ryškiu favoritu prieš „Valencia“. Už Graikijos klubo pergalę duodamas tik 1,20 koeficientas. Tačiau, statymų pasiūloje galima matyti, kad pasirinkus „Olympiacos“ pergalę 10 taškų skirtumu ir didesniu, koeficientas jau siekia 1,85.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į pranašumo ženklus. Nauji žaidėjai būna, kad susimaišo ir atlieka ne tą statymą, kurį norėjo atlikti. Šiuo atveju „Olympiacos“ -10,5 @1,94 reiškia, kad „Olympiacos“ turi laimėti 11 taškų skirtumu ir daugiau, kad statymas būtų sėkmingas. -10,5 pranašumas reiškia, kad ši taškų suma bus atimta iš galutinio rezultato ir jeigu „Olympiacos“ vis tiek pirmaus – statymas bus sėkmingas.

Pavyzdžiui, „Olympiacos“ laimi 90:70. Iš šio rezultato atimame -10,5 pranašumą ir gauname: 90 – 10,5 = 79,5. 79,5 yra daugiau nei 70, todėl „Olympiacos“ -10,5 @1,94 statymas būtų sėkmingas. Kitaip sakant, turėjo laimėti 11 taškų skirtumu ir daugiau, o laimėjo 20 taškų skirtumu.

Žvelgiant iš kitos pusės, jeigu renkamas pranašumas su pliusu, pavyzdžiui „Valencia“ +10,5 @1,85, tuomet tikimasi, kad „Valencia“ nepralaimės didesniu nei 10 taškų skirtumu. Arba prie galutinio rezultato pridėjus 10,5 taškų, „Valencia“ bus rungtynių nugalėtoja.

Jeigu paimtume tą patį pavyzdį, kad „Olympiacos“ laimėjo 90:70, o statymas buvo „Valencia“ +10,5, tai galutiniame rezultate turėtume 70 + 10,5 = 80,5, o tai yra mažiau nei „Olympiacos“ 90 taškų ir statymas būtų pralaimėtas. Norint, kad „Valencia“ +10,5 statymas būtų sėkmingas, reikia, kad Ispanijos komanda nepralaimėtų 10 ir daugiau taškų skirtumu. Pavyzdžiui, „Olympiacos“ laimi 80:75. Tokiu atveju statymas „Valencia“ +10.5 yra sėkmingas.

Kartais žaidėjai susimaišo, ar pasirinkus „Valencia“ +10.5 statymą, jis bus sėkmingas, jeigu „Valencia“ laimės rungtynes. Taip yra todėl, kad šnekamojoje kalboje sakoma, kad „Valencia“ nepralaimės didesniu nei 10,5 skirtumu. Tačiau be jokių abejonių čia tinka ir „Valencia“ pergalė – juk jau rungtynėms pasibaigus „Valencia“ bus įmetusi daugiau taškų, o pridėjus dar 10,5 skirtumas bus tik didesnis.

Svarbu: Pranašumo statymas gali baigtis be 0,5 – pavyzdžiui, „Olympiacos“ -5. Jeigu „Olympiacos“ laimi rungtynes 5 taškų skirtumu, galutiniame rezultate gaunasi lygiosios ir tokiu atveju statymo suma yra grąžinama. Tai dar gali būti išskiriama kaip azijietiškas pranašumas. Svarbu būti atidiems ir nesumaišyti su europietišku pranašumu, kuris turi tris baigtis. Pavyzdžiui, „Olympiacos“ -5, „Valencia“ +5 ir lygiosios. Šiuo atveju atlikus statymą „Olympiacos“ -5, jis būtų nesėkmingas, jeigu „Olympiacos“ laimėtų lygiai 5 taškų skirtumu, kadangi yra trečia baigtis – lygiosios.

Suminis daugiau/mažiau

Kitaip nei prieš tai dvejuose aptartuose statymuose, šiame statymas gali būti sėkmingas neatsižvelgiant į tai, kuri komanda laimėjo rungtynes. Suminis daugiau/mažiau gali būti taikomas skirtinguose įvykiuose, tačiau dažniausiai siejamas su statymu, kiek komandos kartu sudėjus įmes taškų per rungtynes. Taškų sumą nustato lažybų bendrovės, o atliekant statymą reikia pasirinkti daugiau arba mažiau.

Kaip matote, šiame pavyzdyje pagrindinė taškų suma yra 160,5. Renkantis statymą daugiau @1,94, reikia, kad abi komandos įmestų daugiau nei 161 tašką. Šiuo atveju visai nesvarbu, kiek komandos įmes atskirai, svarbu, kad bendra taškų suma būtų didesnė. Pavyzdžiui, rungtynėms pasibaigus rezultatu 85:80, bendra taškų suma bus 165, o tai yra daugiau nei 160,5 ir šiuo atveju statymas būtų sėkmingas. Jeigu rungtynių rezultatas būtų 80:75, tuomet bendra taškų suma yra 155 ir tai yra mažiau nei 160,5 – statymas būtų nesėkmingas.

Statyti galima ne tik bendrą suminį, bet ir vienos komandos. Pavyzdžiui, statoma, kad „Fenerbahce“ įmes daugiau nei 80,5. Kad statymas būtų sėkmingas, reikia, jog Stambulo ekipa rungtynes baigtų bent su 81 tašku. Taškai yra skaičiuojami ir pratęsimo atveju – tai yra naudinga, kai statoma, kad bus daugiau taškų, tačiau gali nusisukti sėkmė, jeigu statoma už mažiau, kadangi bus žaidžiamos mažiausiai 5 papildomos minutės.

Asmeninė žaidėjų statistika

Dar viena gana populiari krepšinio statymų rūšis – asmeninė žaidėjų statistika. Atliekant šį statymą, nesvarbu, koks bus rungtynių rezultatas, nesvarbu, kas laimės rungtynes – viskas sukasi aplink pasirinktą žaidėją – nebent atliekamas dvigubas statymas (žaidėjo taškai + rungtynių nugalėtojas). Anksčiau būdavo galima statyti tik už žaidėjo surinktus taškus, tačiau dabar vis daugiau bendrovių prideda papildomų pasirinkimų – atkovoti kamuoliai, rezultatyvūs perdavimai, pataikyti tritaškiai ir kita.

• Pelnyti taškai

Dažniausiai atliekamas statymas iš žaidėjų asmeninės statistikos yra pelnyti taškai. Šiame statyme reikia pasirinkti suminį daugiau/mažiau, kurį būna nustačiusi lažybų bendrovė. Įprastai tai būna žaidėjo vidurkis, tačiau gali būti atsižvelgta ir į papildomus veiksnius – pavyzdžiui, dėl traumos nežaidžia keli komandos draugai ir dėl to nustatyta taškų suma yra kiek didesnė.

Atliekant žaidėjo statymą, reikia būti gerai įsigilinus į esamą situaciją. Atkreipti dėmesį į tai, prieš kokią komandą ir kokius varžovus bus žaidžiama. Galbūt, priešininkų komandoje nėra gerai besiginančio žaidėjo ir tai potencialiai gali reikšti rezultatyvias rungtynes.

Ne retai žaidėjai linkę sužaisti rezultatyvias rungtynes per savo gimtadienį arba sugrįžę žaisti prieš buvusias komandas. Tendencijų ieškojimas asmeninėje statistikoje gali padėti surasti itin vertingus statymus.

Su žaidėjų pelnytais taškais yra ir papildomų statymų, kur nereikia rinktis suminio daugiau/mažiau. Tai gali būti statymas, kuris žaidėjas įmes daugiau (H2H).

Šiuo atveju visai nesvarbu, kiek žaidėjai įmes taškų, svarbu, kad jūsų pasirinktas žaidėjas įmestų bent vienu tašku daugiau už kitą. Tačiau, gali būti statymų ne tik, kuris žaidėjas įmes daugiau taškų, bet ir žaidėjo pranašumas prieš kitą. Pavyzdžiui, Mike James įmes 4 taškais daugiau nei Scottie Wilbekin. Pranašumo statymas žaidėjų statistikoje veikia taip pat kaip ir prieš tai aptartoje skiltyje prie komandų pranašumo statymo.

Dar vienas variantas, kurį galima pamatyti skirtingose lažybų bendrovėse, kuris irgi susijęs su pelnytais taškais yra šis, kai nėra nustatomas taškų skaičius, o kai jį galite pasirinkti patys.

Čia galima matyti Tyler Dorsey pelnomų taškų pasirinkimą. Kaip matote, su vis didesniu taškų kiekiu didėja ir koeficientas.

  • Atkovoti kamuoliai

Tai kitas statistinis rodiklis, ant kurio galima atlikti statymą. Čia taip pat reikia rinktis suminį daugiau/mažiau, o atkovotų kamuolių kiekį būna nustačiusi lažybų bendrovė. Kaip ir su pelnytais taškais, atliekant statymą rekomenduojame gerai įsigilinti į artėjančias rungtynes, pasižiūrėti, prieš kokius varžovus bus žaidžiama.

Kitas pasirinkimas su atkovotais kamuoliais yra ne tik suminis, bet ir kuris žaidėjas atkovos daugiau. Tokiu atveju jau nesvarbu, kiek bus atkovota kamuolių, svarbu, kad pasirinktas žaidėjas atkovotų daugiau už kitą.

Trečias variantas – atkovotų kamuolių skaičių pasirinkti patiems. Kuo pasirinksite didesnį skaičių, tuo bus didesnis koeficientas. Atliekant šį statymą gerai įvertinkite situaciją ir nesusigundykite per dideliu koeficientu.

  • Rezultatyvūs perdavimai

Čia irgi viskas veikia taip pat, kaip ir atkovotų kamuolių statyme. Pasirinkus suminį daugiau/mažiau, reikia kad būtų atliktas atitinkamas rezultatyvių perdavimų skaičius.

  • Pataikyti tritaškiai

Šis statymas gali atrodyti susijęs su pelnytais taškais, tačiau visa esmė yra tik pataikytuose tritaškiuose. Jeigu pasirinktas žaidėjas įmetė 20 taškų, bet nei vieno arba mažiau tritaškių nei statėte, statymas bus nesėkmingas.

Pavyzdžiui, jeigu statote, kad Mike James įmes daugiau nei 2,5 tritaškius, visai nesvarbu, kiek jis pelnys taškų. Jums svarbiausia, kad įmestų bent 3 tritaškius – rungtynes gali baigti su 9 taškais, bet jūsų statymas bus sėkmingas. Jeigu Mike James įmes 20 taškų, bet pataikys 2 ar mažiau tritaškių – jūsų statymas bus nesėkmingas.

  • Kita

Priklausomai nuo pasirinktos lažybų bendrovės, gali būti ir daugiau statymų susijusių su žaidėjų asmenine statistika. Be pranašumo (kuris žaidėjas įmes daugiau taškų), atkreipti dėmesį galima į dvigubus ar trigubus statymus.

Tai yra dvigubas statymas, kurio metu statoma, kad žaidėjas įmes daugiau taškų nei nurodyta ir laimės tam tikra komanda. Pavyzdžiui, Mike James įmes 15+ taškų ir „Monaco“ laimės @2,66. Jeigu Monakas laimės, bet Mike James įmes mažiau taškų – statymas bus nesėkmingas. Jeigu Mike James įmes daugiau taškų, bet Monakas pralaimės – statymas irgi bus nesėkmingas. Kad statymas būtų sėkmingas, reikia tiek Mike James 15+ taškų, tiek „Monaco“ pergalės.

Dvigubų statymų gali būti ne tik su taškais, bet ir su įmestais tritaškiais, atliktais rezultatyviais perdavimais bei kitais statistiniais rodikliais + komandos pergalė. Pavyzdžiui:

Dar vienas dvigubo statymo variantas, kai statoma tik už žaidėjo statistiką, bet be komandos pergalės. Pavyzdžiui:

Jeigu statote, kad Johnathan Motley surinks 10+ taškų ir atkovos 5+ kamuolius, statymas nebus sėkmingas, jeigu vienas iš šių statistinių rodiklių nebus pasiektas. Kad statymas būtų sėkmingas, reikia ir 10+ pelnytų taškų, ir 5+ atkovotų kamuolių.

Dar gali būti trigubi statymai, kai reikia, kad visi trys įvykiai būtų sėkmingi. Pavyzdžiui:

Ilgalaikiai statymai

Ilgalaikiai statymai yra neatsiejama sporto lažybų dalis. Šie statymai itin daug dėmesio susilaukia per atkrintamąsias arba įvairius kelių savaičių čempionatus – Europos, pasaulio ar olimpines žaidynes. Šių statymų esmė – viską lemia ne vienos rungtynės, o visas arba dalis čempionato.

Ilgalaikių statymų gali būti labai įvairių – kas laimės čempionatą, kas čempionate atkovos daugiausiai kamuolių, kas pelnys daugiausiai taškų, kas bus naudingiausias krepšininkas, kuri komanda pateks į finalą, kuri komanda laimės medalį, kas taps čempionu ir t.t.

Jeigu pažvelgtume ne į čempionato, bet į lygos ilgalaikę pasiūlą, įvairių pasirinkimų tikrai netrūksta. Pavyzdžiui:

Tai yra statymas, kas laimės 2023-24 m. NBA sezoną. Svarbu nesumaišyti su reguliariuoju sezonu, nes tokį statymą irgi galima atlikti:

Jeigu lygintume skirtingas krepšinio lygas, tai drąsiai galima sakyti, kad NBA turi didžiausią ilgalaikių statymų pasiūlą:

• Čempionas
• Reguliaraus sezono laimėtojas
• Konferencijos laimėtojas
• Diviziono laimėtojas
• Ar komanda pateks į atkrintamąsias
• Kiek komanda iškovos pergalių
• Naudingiausias žaidėjas
• Metų naujokas
• Rezultatyviausias sezono žaidėjas
• Labiausiai patobulėjęs žaidėjas
• „Clutch“ metų žaidėjas
• Metų treneris
• Šeštasis metų žaidėjas

Kiti statymai

Be jau aptartų statymų, geriausiose lažybų bendrovėse galima rasti kur kas didesnę pasiūlą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad didžioji dalis statymų susijusi su tais pačiais pasirinkimais – laimėtojas, pranašumas ir suminis daugiau/mažiau. Pavyzdžiui, visus šiuos statymus galima atlikti už kėlinį arba už pirmą rungtynių pusę.

Išskirti galima dvigubus statymus – tai leidžia vienu statymu pasirinkti dvi baigtis. Pavyzdžiui:

Pasirinkus statymą „Fenerbahce“ ir daugiau 160,5 @3,15, reikia, kad rungtynes laimėtų Stambulo ekipa ir tuo pačiu rungtynėse būtų 161 ir daugiau taškų. Jeigu „Fenerbahce“ laimi, bet abi komandos įmeta mažiau nei 160 – statymas pralaimėtas. Tokių dvigubų statymų yra ir daugiau, pavyzdžiui, pirmo kėlinio nugalėtojas ir suminis, rungtynių pranašumas ir suminis.

Gali būti, kad naršydami krepšinio statymą pamatysite ir gana keistų pasirinkimų, pavyzdžiui:

Tokie statymai jau yra beveik loterija – pataikyti intervalą tikrai nėra lengva, todėl atitinkamai duodami ir dideli koeficientai. Lygiai taip pat, kaip ir su kitu statymu, kai galima rinktis, ar rungtynių taškų suma bus lyginis ar nelyginis skaičius.

Apibendrinimas

Norint gerai suprasti krepšinio statymų pasiūloje, būtina perprasti pagrindinius pasirinkimus – pranašumą ir suminis daugiau/mažiau. Kaip jau minėjome, aplink juos sukasi beveik visi statymai. Norint ieškoti vertingų statymų, rekomenduojame vengti tokių pasirinkimų kaip taškų intervalas, lyginis/nelyginis ir panašiai.

Nauji ir mažiau patyrę žaidėjai dažnai susigundo asmeninės žaidėjų statistikos statymais. Su jais reikia būti atsargiems, kadangi krepšinis yra komandinė sporto šaka ir nesužaidus vienam žaidėjui, nereiškia, kad komanda gali nelaimėti. Nepamirškite, kad šiuo atveju statote ant vieno žaidėjo asmeninio pasirodymo. Šiems statymams reikia ne ką mažiau analizės nei renkantis rungtynių nugalėtoją. Asmeninės žaidėjų statistikos statymai gali būti neblogas pramoginis statymas – bus kur kas įdomiau stebėti rungtynes, bet šiuose statymuose vertės nėra daug. Kaip atlikti vertingus statymus ir į ką atkreipti dėmesį, galite sužinoti mūsų sudarytame gide.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-07

Geriausios lažybų bendrovės