Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

LKL žaidėjų algos: Kiek uždirba krepšininkai?

LKL žaidėjų algos

Vienas įdomiausių dalykų NBA krepšinyje – skaidrumas. Ten informacija apie visų žaidėjų, trenerių ar kitų komandos narių atlyginimus yra vieša, prieinama. Europoje situacija iš fano, žiūrovo ar net apžvalgininko perspektyvos yra gerokai prastesnė. Paulius Motiejūnas, dabartinis Eurolygos vadovas minėjo, kad vienas iš prioritetų – pridėti Eurolygai skaidrumo, kadangi dabar sudaryti bet kokias apžvalgas ar įvertinimus dėl žaidėjų atlyginimų yra be galo sunku. Klubai, žaidėjai ir agentai mažai atvirauja apie tai, kiek eurų per mėnesį ar sezoną gauna. Dėl to dauguma skaičiavimų yra apytiksliai. 

Bendras paveikslas

Pagal oficialiosios statistikos portalą, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje „į rankas“, 2022 metais buvo ~1120 EUR. Tai reiškia, kad vidutiniškai lietuvis per metus turėtų uždirbti 13 440 EUR. Ar visi LKL krepšininkai gauna didesnius atlyginimus? Tikrai ne. Jauni žaidėjai, kurie vaidina tik epizodinius vaidmenis arba iš NKL pakviesti pasibandymui gauna arti minimalaus atlyginimo, arba turi sutartį su jaunimo akademija, pagal kurią atlyginimo gali ir visai nelikti

Įdomu tai, kad pačioje LKL administracijoje vidutinis atlyginimas yra ~4 029 EUR prieš mokesčius arba ~2 440 EUR po mokesčių (pagal rekvizitai.vz.lt duomenis).

Vidutinis žaidėjas LKL lygoje, ko gero uždirba panašiai arba truputį daugiau, tačiau lyginant su geriausiomis pasaulio lygomis, administracijos atlyginimai niekur nėra artimi ją garsinančių atletų uždarbiui. 

Be to, nors lyga tobulėja, Europoje krepšinio komercinė pusė vis dar yra tragiškos būklės, ypač lyginant su JAV, tad jei iš krepšinio pragyventi gali bet kuris NBA krepšininkas, kai kuriuos LKL žaidėjus nebūtų sunku ištraukti į privatų sektorių pasiūlius geras pareigas…

NBA statistika

 • Vidutinė žaidėjo alga – 10,8 mln. USD (prieš mokesčius)
 • Vidutinė lygos darbuotojo alga – ~130,000 – 150,000 USD (prieš mokesčius)

Anglijos Premier lyga

 • Vidutinė pirmos komandos žaidėjo alga – 3,6 mln. GBP (prieš mokesčius)
 • Vidutinė lygos darbuotojo alga – ~60,000 GBP (prieš mokesčius)

Ispanijos „Endesa“ krepšinio lyga

 • Vidutinė žaidėjo alga – 0,2 – 0,5 mln. EUR (prieš mokesčius)
 • Vidutinė lygos darbuotojo alga – ~45,000 EUR (prieš mokesčius)

Kaip matome, situacija mūsų lygoje yra gerokai prastesnė nei elitinėse sporto pirmenybėse svetur. Kadangi mažesni LKL klubai toliau bankrutuoja ir kaip organizacijos veikia, tai nors susidomėjimas sportu yra, jo komercializacija – labai maža. Beveik visus klubus išlaiko rėmėjai ir/ar savivaldybės, tad tiek atletams tiek fanams reikia dėti viltis, kad ne tik krepšininkai, bet ir pati lyga augins savo vertę ir žaidėjai galėtų gauti tiek, kiek yra verti. 

Kiek gauna geriausi LKL krepšininkai?

Kauno „Žalgiris“

Jeigu pakalbėsime apie tai, kokios yra LKL žaidėjų algos ir kas gauna didžiausias, Kauno „Žalgirio“ žaidėjai užimtų bene visas aukščiausias vietas. Tai neturėtų stebinti, kadangi vienintelės Eurolygoje rungtyniaujančios komandos iš Lietuvos biudžetas yra ~13,000,000 eurų arba apie 2,5 – 3 kartus didesnis už artimiausių konkurentų „Wolves“ ir „Ryto“.

Galbūt kiek keista būtų sužinoti, kad šį sezoną geriausiai apmokamu „Žalgirio“ krepšininku buvo ne K. Evansas, o R. Šmitas. Latvis per mėnesį gavo apie 77,000 EUR arba ~770,000 EUR per sezoną. „Žalgirio“ lyderis buvo įsitaisęs antroje vietoje. Pagal ataskaitas, jo alga buvo 72 tūkstančiai eurų per mėnesį. Nors oficialių žinių dar nebuvo, bet „Žalgirio“ lyderis jau turbūt buvo sudaręs bent preliminarią sutartį su kažkuriuo iš Eurolygos grandų. Pagal neoficialias kalbas, per metus jis galėjo gauti ~2 milijonus eurų, tad nelemta trauma LKL serijos pusfinalyje jam buvo labai brangi.

„Žalgiryje“ daug uždirba ir kapitonas Edgaras Ulanovas. Jis yra daugiausiai gaunantis lietuvis, kurio sutartis galioja iki 2027 m. ir pagal ją kairiarankis krašto puolėjas gauna apie 65,000 eurų per mėnesį arba ~650,000 EUR per sezoną.

Kiti klubai

Vienas geriau apmokamų lietuvių LKL, kuris nežaidžia „Žalgiryje“ – Kristupas Žemaitis. Nors turėjo šiokių tokių sunkumų dėl savo vaidmens praėjusį sezoną, dabar Krisas yra vienas pagrindinių Vilkų atakų dirigentų bei už tai gauna apie 14,000 EUR per mėnesį arba 140,000 EUR per sezoną.

Talentas Ąžuolas Tubelis taip pat turėtų gauti panašią algą kaip ir Kristupas Žemaitis. Tačiau atrodo, kad sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje žaidžiantis lietuvis gali gauti ir didesnį kontraktą. Panašu, kad savo vertę jis pasikėlė 2-3 kartus. 

Vienas geriausių LKL krepšininkų Rasheedas Sulaimonas gali būti laikomas labiausiai nuvertintu žaidėjų. Nors yra turbūt TOP 3 pagal įgūdžius visoje lygoje, jis gauna 26,000 EUR per mėnesį. Nors aukščiau už jį įsitaisę Jeffas Tayloras (~35,000 EUR per mėnesį), Edmondas Sumneris (~60,000 EUR) ir Lukas Lekavičius (~40,000 EUR per mėnesį), vargu ar rastume nors vieną statistinį rodiklį, kuo bet kuris išvardintas žaidėjas bent jau puolime geresnis už Sulaimoną.

Sąlyginai nedaug (<10,000 EUR per mėnesį) uždirba vienas karščiausių jaunų LKL talentų – Deividas Sirvydis. Kadangi jau sudarė sutartį su „Žalgiriu“, snaiperis ko gero, kad neblogai išaugins pajamas, tačiau įdomu kiek jis vertas po tokio įspūdingo sezono.

Įdomu ir tai, kad į 33 geriausiai apmokamų lygos žaidėjų sąrašą, kurį sudarė portalas „BasketNews“, pateko tik 5 LKL komandų žaidėjai: 

 • Utenos „Juventus“
 • Panevėžio „7bet-Lietkabelio“
 • Vilniaus „Wolves“
 • Vilniaus „Ryto“
 • Kauno „Žalgirio“

*Didžiąją dalį „Neptūne“ rungtyniavusio Ą. Tubelio algos pagal kontraktą mokėjo „Rytas“, tad minėti „Neptūną“ būtų ne visiškai teisinga. 

O kiek uždirba treneriai?

Kartais sakoma, kad NBA – žaidėjų, o Eurolyga ir Europos krepšinis – trenerių lygos. Tiesa, tokio požiūrio dabar kratosi ir Europos krepšinio vadybos pasaulis, nors treneriai šiapus Atlanto tikrai yra vertinami labiau. Tačiau kiek eurų per mėnesį geri deriniai, rūbinės valdymas ir filosofijos diegimas yra verti klubams?

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ savo strategui N. Čanakui, už nepilną sezoną turėtų sumokėti apie 65,000 EUR. Į Panevėžio miesto garbės piliečio titulą greitai kandidatuoti galėsiantis serbas yra vienas geriausiai apmokamų trenerių LKL.

Vilniaus „Ryto“ vedlio vietoje patogiai įsitaisęs vyrų rinktinės asistentas Giedrius Žibėnas iš sostinės klubo gauna apie 100 tūkstančių eurų per sezoną. 

Jeigu liks savo poste, tikėtina, kad panašiai uždirbti galėtų ir „Wolves“ strategu sezono eigoje tapęs jaunas kaunietis Nedas Pacevičius. Už visą sezoną 2023-2024 m. jis gaus ~40 tūkstančių eurų, kadangi didelę jo dalį ejo asistento pareigas.

Vienareikšmiškai lyderis čia yra „Žalgirio“ strategas A. Trinchieri. Už sezono dalį, kai perėmė šturvalą iš K. Maksvyčio, A. Trinchieri gavo ~300 tūkst. eurų, o kitą sezoną, likęs žaliai baltų gretose, gaus ~700 tūkst. 

Mažesnių ekipų treneriai per sezoną (jis trunka ~10 mėnesių) gauna iki 40-50 tūkstančių eurų. Gal kiek didesne suma įvertinti galėjo būti O. Kostičius, „Neptūno“ treneris G. Vovoras ir Šiauliuose per kelias pareigas dirbantis Ž. Urbonas, tačiau informacija apie tai slepiasi po devyniais užraktais.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-31

Geriausios lažybų bendrovės