Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Ispanijos „La Liga“ čempionato lažybos – apžvalga bei statymai

La Liga statymai

Ispanijos aukščiausiasis vyrų futbolo čempionatas „La Liga“ susiformavo 1929-siais metais. Lyga dar kitaip yra žinoma kaip „La Liga EA Sports“, o stipriausiame Ispanijos futbolo čempionate kovoja 20 klubų. Daugiausiai titulų per istoriją iškovojo karališkoji Madrido „Real“ vienuolikė, o antrąją vietą užima aštuonių titulų deficitą turinti Barselonos komanda, kuri iškovojo 27.

Ispanijos „La Liga“ čempionato lažybos – turnyro istorija, statymų apžvalga bei jų pavyzdžiai

Ispanijos „La Liga“ čempionatas priklauso didžiajam Europos futbolo lygų penketui, kurį sudaro – Anglijos „Premier“ lyga, Vokietijos „Bundesliga“, Italijos „Serie A“, Prancūzijos „Ligue 1“ bei jau minėtoji Ispanijos „La Liga“.

Futbolo sporto šaka yra populiariausia pasaulyje, o prestižinės lygos turi bene didžiausią statymų pasiūlą. Stipriausių futbolo lygų pasiūla gali pasiekti apie 10 tūkst. skirtingų įvykių. Būtent todėl yra ypač svarbu turėti ne tik sporto nuovoką, bet ir žinoti pagrindinius lažybų niuansus.

XXI amžiaus Ispanijos „La Liga“ čempionai

Prieš pasineriant į statymų niuansus – pateikiame visų XXI amžiaus „La Liga“ čempionų sąrašą.

Sezonas Nugalėtojas Antroji vieta
1999–00 La Korunjos „Deportivo“ „Barcelona“
2000–01 Madrido „Real“ La Korunjos „Deportivo“
2001–02 „Valencia“ La Korunjos „Deportivo“
2002–03 Madrido „Real“ San Sebastiano „Real Sociedad“
2003–04 „Valencia“ „Barcelona“
2004–05 „Barcelona“ Madrido „Real“
2005–06 „Barcelona“ Madrido „Real“
2006–07 Madrido „Real“ „Barcelona“
2007–08 Madrido „Real“ „Villarreal“
2008–09 „Barcelona“ Madrido „Real“
2009–10 „Barcelona“ Madrido „Real“
2010–11 „Barcelona“ Madrido „Real“
2011–12 Madrido „Real“ „Barcelona“
2012–13 „Barcelona“ Madrido „Real“
2013–14 Madrido „Atlético“ „Barcelona“
2014–15 „Barcelona“ Madrido „Real“
2015–16 „Barcelona“ Madrido „Real“
2016–17 Madrido „Real“ „Barcelona“
2017–18 „Barcelona“ Madrido „Atlético“
2018–19 „Barcelona“ Madrido „Atlético“
2019–20 Madrido „Real“ „Barcelona“
2020–21 Madrido „Atlético“ Madrido „Real“
2021–22 Madrido „Real“ „Barcelona“
2022–23 „Barcelona“ Madrido „Real“

Ispanijos „La Liga“ lažybų pasiūla

Šiame straipsnyje pažvelgsime į pagrindines futbolo statymų rūšis: rungtynių nugalėtoją, dvigubą šansą bei pranašumą.

Ispanijos „La Liga“ lažybų pasiūla – rungtynių nugalėtojo statymas

Rungtynių nugalėtojo statymas yra populiariausia opcija futbolo lažybų pasaulyje.

Futbolo rungtynės yra sudarytos iš klasikinės trijų variantų schemos – pergalė, pralaimėjimas ir lygiosios. Lygiosios dažniausiai turi aukščiausią koeficientą, o šio statymo populiarumas yra glaudžiai susijęs su jo nesudėtingumu. Jei statote už namuose žaidžiančią komandą, šiuo atveju „Real“, reikia tikėtis, kad karališkasis klubas išplėš pergalę. Situacija yra identiška ir stantantiems už svečius iš Barselonos, nes jie taip pat turi laimėti.

Paskutinis variantas yra lygiosios, o statymas bus sėkimingas tik tuo atveju, jei rungtynės baigsis lygiosiomis. Unikalu dar ir tai, kad šis statymas nekoreliuoja su rungtynių rezultatu, nes jis gali būti disntikntyvus – 0:0, 2:2, 3:3 ir kt. Jei lošėjas statytų 100€, kad šias rungtynes laimės „Real“ – žaidėjas laimėtų 186.67€. Barselonos klubo pergalė sudegintų visą lošėjo sumą, bet jei yra statoma, kad rungtynės baigsis lygiosiomis ir taip nutinka – lošėjas susižers 380€.

Dvigubas šansas

Antroji statymo rūšis yra dvigubas šansas.

Dvigubo šanso koeficientai yra daug mažesni, bet saugesni. Jei statysite 100€ už „Real“ arba lygiąsias, statymas bus sėkmingas tik „Real“ ekipos pergalės ar lygiųjų atveju. Jei laimės svečiai iš Katalonijos – statymas bus nesėkmingas.

Jei yra spėjama, kad rungtynės nesibaigs lygiosiomis ir viena iš dviejų komandų laimės, galima pasirinkti „Real“ arba „Barcelona“ @1.25 statymą. Jei rungtynės pasibaigs lygiosiomis – statymo likimas bus neigiamas, tačiau „Real“ arba „Barcelona“ klubo pergalė iškovotų 125€ laimėjimą.

Pranašumas

Pranašumas yra priskiriamas universaliųjų statymų grupei, nes jis gali būti pritaikytas ne tik varžybų nugalėtojui, bet ir raudonų/geltonų kortelių skaičiui, kampiniams ir t.t. Dvi populiariausios pranašumo dedamosios yra azijietiškas ir europietiškas. Didžiausias jų skirtumas yra dvi azijietiško pranašumo baigtys – A ekipa arba B ekipa, o lygiųjų atveju lošėjas atgauna savo statytą pinigų sumą. Europietiškas pranašumas turi tris galimas baigtis – A komanda, B komanda bei lygiosios.

Azijietiškas pranašumas

Azijietiškas pranašumas yra populiari opcija, kai yra žinomas aiškus rungtynių favoritas. Už pergalę suteikiamas nelabai aukštas koeficientas, o statymų atlikėjas mano, kad rungtynės baigsis bent kelių įvarčių skirtumu. Situacija yra atvirkštinė, kai yra spėjama, kad rungtynių autsaideris pralaimės, tačiau ne pačiu didžiausiu skirtumu.

Katalonijos klubo pergalės koeficientas yra vos 1.37, o „Valencia“ klubo net 7.50. Rinktis tokį statymą yra naivu, nes katalonų koeficientas per mažas, o „Valencia“ šansai triumfuoti nėra aukšti. Šiomis „La Liga“ rungtynėmis remsimės ir toliau, nes atėjo laikas panagrinėti azijietiško pranašumo subtilybes.

Azijietišką pranašumą gali sudaryti skirtingos baigtys, kurios būna tiek neigiamos (-), tiek teigiamos (+).

  • -0.75, -1.25, -1.75, -2.75…
  • 0.75, 1.25, 1.75, 2.75…

Neigiamas azijietiškas pranašumas nurodo, kad pergalė turi būti pasiekta nurodytu įvarčių skirtumu. Teigiamas pranašumas indikuoja apie specifinės komandos negalėjimą pralaimėti tam tikru įvarčių skirtumu. Statyta suma yra grąžinama tik tuo atveju, jei rungtynių nugalėtojas taip ir nepaaiškėja. Nors ir lošėjai neatlieka statymo už lygiąsias, tačiau jos įvykti gali. Ši opcija tampa aktyvi, kai yra pasirenkamas lyginis pranašumas: -1, -2, -3 ir kt. Jei pasirinktas statymas yra „Barcelona“ -2 @2.90 ir katalonai laimi dviem įvarčiais: 3:1, 4:2, 5:3 ir t.t., tokiu būdu susiformuoja „dirbtinės“ lygiosios ir statymas yra grąžinamas. Siekiant lengviau susiorientuoti statymų orbitoje, reikia atlikti elementarų atėmimo veiksmą. Jei „Barca“ laimėjo 2:0, tai iš galutinio rezultato reikia atimti (-2) pranašumą ir tokiu būdu susidarys lygiosios. Išvada tokia, kad katalonai rungtynių nelaimi, o statymas yra sugrąžinamas.

Jei pranašumai yra nelyginiai – lygiųjų nebus. Tokio pobūdžio pranašumas nurodo įvarčių skirtumą, kuriuo komanda privalo triumfuoti, kad statymas būtų sėkmingas. Jei pasirinktas statymas yra „Barcelona“ -1.5 @2.05, katalonai privalo laimėti bent dviem įvarčiais. Minimalus rodiklis, kuriuo „Barca“ turi laimėti yra 2:0.

Egzistuoja dar viena azijietiškų pranašumų rūšis, klasikiniai, o jie atrodo taip: -0.25, -0.75, -1.25 ir t.t. Klasikiniai pranašumai skiriasi tuo, kad vienu metu yra statoma už dvi skirtingas baigtis. „Barca“ -1.75 @2.40 yra statymas, kuris yra sudarytas iš „Barcelona“ -1.5 ir -2. Šis -1.75 statymas bus visapusiškai sėkmingas, jei katalonai laimės bent trimis įvarčiais. Jeigu „Barca“ laimės dviem įvarčiais – laimėsite tik 1/2 statymo: -1.5 sėkminga, o -2 prilyginta.

Jei atliekate teigiamą azijietiško pranašumo statymą ir pasirenkate „Valencia“ +1.5@1.75 – statymas bus sėkmingas, jei svečiai iš Valensijos nepralaimės didesniu nei vieno įvarčio skirtumu. Egzistuoja tokios „La Liga“ varžybų baigtys: „Valencia“ laimi, sužaidžia lygiosiomis, pralaimi tik vieno įvarčio skirtumu (0:1, 1:2, 2:3, 3:4 ir t.t.).

Europietiškas pranašumas

Kaip jau buvo minėta anksčiau, europietišką pranašumą sudaro trys potencialios baigtys, o ne dvi.

Jei lošėjas pasirenka „Real“ (0:1) statymą, tai indikuoja, kad Madrido klubas pradės rungtynes atsilikdamas vienu įvarčiu. Jei statantysis mano, kad „Real“ laimės bent dviem įvarčiais – privalo rinktis būtent šį, „Real“ (0:1), statymą. Tačiau situacija būtų kiek kitokia, jei asmuo manytų, kad katalonai laimės lygiai vieno įvarčio skirtumu, nes tokiu atveju reikėtų rinktis lygiųjų statymą – (0:1) @4.00. Jei yra spėjama, kad „Barcelona“ nepralaimės, reikėtų rinktis „Barcelona“ (0:1).

Šio statymo interpratcija gali būti pakreipta ir kitu kampu. Skliausteliuose pateikti skaitmenys gali simbolizuoti rungtynių pradžioje esantį rezultatą. Jei yra pasirinktas „Real“ (0:2) statymas, tai reiškia, kad karališkasis klubas pradeda rungtynes turėdamas dviejų įvarčių deficitą. Jei lošėjas vis tiek tiki, kad jo pasirinkta ekipa pasieks pergalę, kuri turi būti iškovota bent trimis įvarčiais, nes minėjome, kad startinis rezultatas yra 0:2, jis statytų už „Real“ (0:2) @6.00.

Domina ir kitos Europos futbolo lygos?

Jei siekiate susipažinti ir su Prancūzijos „Ligue 1” čempionatu, jo istorija, nugalėtojais bei statymų patarimais – tai galite padaryti paspaudę čia.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės