NHL sezono apdovanojimai yra vienas iš laukiamiausių Nacionalinės ledo ritulio lygos renginių. Ceremonija vyko Nevados valstijoje, Las Vegaso mieste esančiame prestižiniame viešbutyje „Fontainebleau Las Vegas“. Tai yra prabangios klasės viešbutis, kuriame galima rasti tiek kazino, tiek pasaulinio lygio virtuvę, tiek įvairias SPA paslaugas.
NHL lygos superžvaigždės turėjo galimybę atvėsti po įtemptų šio sezono kovų ir bent kiek praskaidrinti savo nuotaiką. Floridos „Panthers“ atstovams šie apdovanojimai buvo nė motais, nes svarbiausią šio sezono titulą jie jau iškovojo. Daugiausia dėmesio ceremonijos metu susilaukė Kolorado „Avalanche“ lyderis Nathanas MacKinnonas, kuris susigriebė net du individualius apdovanojimus.
Naudingiausias žaidėjas
Galima drąsiai tvirtinti, kad N. MacKinnonas buvo svarbiausia šių apdovanojimų figūra. Jis laimėjo du individualius sezono prizus – tapo ne tik naudingiausiu, tačiau ir pačiu ryškiausiu reguliariojo sezono žaidėju. Kiti pretendentai, kurie taip pat tikėjosi susilaukti pakankamo kiekio balsų bei galimybės iškelti „Hart Memorial“ trofėjų buvo Nikita Kučerovas (Tampos „Bay Lightning“) bei Connoras McDavidas (Edmontono „Oilers“).
Naudingiausio žaidėjo lenktynėse N. MacKinnonas užėmė pirmąją vietą ir susilaukė net 1740 taškų. Apačioje pateikiame šiųmečių pretendentų eiliškumą, bendrą taškų skaičių bei pirmosios vietos balsų sumą.
- Nathanas MacKinnonas (Kolorado „Avalanche“) – 1740 taškų (137 pirmosios vietos balsai)
- Nikita Kučerovas (Tampos „Bay Lightning“) – 1269 taškai (50 pirmosios vietos balsų)
- Connoras McDavidas (Edmontono „Oilers“) – 845 taškai (1 pirmosios vietos balsas)
- Austonas Matthewsas (Toronto „Maple Leafs“) – 756 taškai (2 pirmosios vietos balsai)
Du zuikiai vienu šūviu
Šiame reguliariajame sezone N. MacKinnono žvaigždė švietė ryškiausiai ir tai jam garantavo „Ted Lindsay“ apdovanojimą. Įdomu tai, kad šio prizo likimas yra žaidėjų rankose, nes laureatą renka šioje lygoje žaidžiantys ledo ritulininkai. Kiti du ledo ritulio meistrai, kurie taip pat turėjo galimybę triumfuoti buvo N. Kučerovas bei A. Matthewsas. Tampos lyderis šį individualų titulą pagriebė 2019-siais metais, o daugiausia įvarčių šiame sezone įmušęs Toronto puolėjas „Ted Lindsay“ apdovanojimą parsivežė ne taip jau ir seniai – 2022-siais.
Tai yra tik pirmas kartas N. MacKinnono karjeroje, kai tų pačių metų apdovanojimuose jam pavyksta laimėti abu šiuos prizus. Vienas jo konkurentų šiųmetėse lenktynėse N. Kučerovas skambesniais pasiekimais pasigirti negali, nes šiuos asmeninius titulus jis laimėjo taip pat tik kartą (2019). Jau ne vieną individualų apdovanojimą savo karjeroje pagriebęs C. McDavidas dvigubą pergalę pasiekė net tris kartus (2017, 2021, 2023). Lavinų komandos veidas tapo tik dvidešimt ketvirtuoju žaidėju, kuris vienos ceremonijos metu laimi abu šiuos trofėjus.
Metų naujokas
„Calder“ trofėjaus savininku tapo praėjusių metų NHL naujokų biržoje pirmuoju numeriu pašauktas Connoras Bedardas. Kanadietis buvo paminėtas visuose 194 balsavimo biuleteniuose bei savo sąskaitoje sukaupė 1808 taškus. Antrąją vietą rinkimuose su 1464 taškais užėmė Minesotos „Wild“ gynėjas Brockas Faberis.
Verta pripažinti, kad dauguma „Calder“ trofėjaus pretendentų jau buvo susitaikę, kad šių metų geriausiuoju lygos naujoku taps C. Bedardas. Viltis gal ir yra durnių motina, tačiau šioje sporto šakoje savimi tikėti reikia, o apačioje pateikiame ir kitus pretendentus, kurie buvo nusitaikę į šio asmeninio apdovanojimo vagystę.
- Connoras Bedardas (Čikagos „Blackhawks“) – 1808 taškai (152 pirmosios vietos balsai)
- Brockas Faberis (Minesotos „Wild“) – 1464 taškai (42 pirmosios vietos balsai)
- Luke‘as Hughesas (Naujojo Džersio „Devils“) – 686 taškai (0 pirmosios vietos balsų)
- Piotras Kočetkovas (Karolinos „Hurricanes“) – 405 taškai (0 pirmosios vietos balsų)
C. Bedardas sužaidė išties puikų debiutinį sezoną Nacionalinėje ledo ritulio lygoje. Jis pirmavo daugelyje šio sezono kategorijų ir su 61 tašku užėmė pirmąją vietą tarp visų lygos naujokų. Šiame sezone „Blackhawks“ talentas sužaidė 68 rungtynes, tačiau net ir patirta trauma nesustabdė šio žaidėjo. Kanadietis vis tiek sugebėjo įmušti 22 įvarčius bei atlikti 39 rezultatyvius perdavimus.
Jis tapo antru jauniausiu žaidėju per visą NHL lygos istoriją (18 metų ir 276 dienos), kuriam pavyko išlaikyti lyderio poziciją visose trijose pagrindinėse ledo ritulio kategorijose. N. MacKinnonas išlieka jauniausiu šį istorinį pasiekimą užfiksavusiu žaidėju, o tai jis padarė dar 2013-14 metų sezone (18 metų ir 224 dienos).
Nepramušama uola
NHL lygos metų vartininku tapo ne filmų žvaigždė Dwayne‘as Johnsonas, o Vinipego „Jets“ vartų sargas Connoras Hellebuyckas. Nors tai yra jau antras „Vezina“ trofėjus šio ledo ritulininko karjeroje (2020, 2024) – jis neapsiribojo vien tik šiuo asmeniniu apdovanojimu. Jis taip atsiėmė ir Williamo M. Jenningso vardo trofėjų, kuris yra skiriamas komandos, kuri praleido mažiausia įvarčių reguliariajame sezone, vartininkui.
Visgi svarbu atminti, kad siekiant laimėti šį individualų prizą reikia būti sužaidusiam bent 25 reguliariojo sezono rungtynes. Per visą istoriją buvo tik septyni vartininkai, kuriems tais pačiais metais pavyko laimėti abu šiuos individualius apdovanojimus. Keturi iš jų tai padarė net du kartus: Patrickas Roy, Martinas Brodeur, Edas Belfouras ir Dominikas Hašekas.
Reguliariojo sezono metu C. Hellebuyckas praleisdavo po 2.39 įvarčio per rungtynes (#4), turėjo 92.1% vartų saugojimo procentą (#2) ir net penkis kartus nepraleido nė vieno įvarčio (#5). 2023/24 metų sezone jis iškovojo net 37 pergales ir šioje kategorijoje pirmąją vietą užleido Kolorado „Avalanche“ vartininkui Aleksandrui Georgijevui (38).
Pagrindiniai C. Hellebuycko konkurentai lenktynėse dėl „Vezina“ trofėjaus buvo Vankuverio „Canucks“ vartų sargas Thatcheris Demko bei šių metų Stenlio taurę pagriebęs panterų palikuonis Sergėjus Bobrovskis. Naujai iškeptas NHL čempionas net du kartus iškovojo šį prestižinį titulą (2013, 2017) ir kartu su Vinipego organizacijos atstovu yra vieninteliai aktyvūs lygos vartininkai, kurie triumfavo šioje kategorijoje daugiau nei kartą. Apačioje pateikiame šių metų „Vezina“ trofėjaus pretendentų eilės tvarką, jų surinktų taškų kiekį bei pirmosios vietos balsus.
- Connoras Hellebuyckas (Vinipego „Jets“) – 158 taškai (31 pirmosios vietos balsas)
- Thatcheris Demko (Vankuverio „Canucks“) – 70 taškų (0 pirmosios vietos balsų)
- Sergėjus Bobrovskis (Floridos „Panthers“) – 40 taškų (1 pirmosios vietos balsas)
- Igoris Šestiorkinas (Niujorko „Rangers“) – 7 taškai (0 pirmosios vietos balsų)
Metų gynybos specialistas
Puolėju būti gerai, bet gynėju dar geriau. Taip turbūt savo žygį ledo ritulio aikštelėje apibūdintų geriausias šių metų NHL gynėjas Quinnas Hughesas. Būdamas vos dvylikos metų jis iškeitė puolėjo pareigas ir tuometinio savo trenerio Richo McLeodo dėka tapo gynėju. Jis neturėjo nė žalio supratimo, kad jau po dvylikos metų atsiims Jameso Norriso vardo trofėjų, kuris yra skiriamas solidžiausiam Nacionalinės ledo ritulio lygos gynybos specialistui.
Prieš prasidedant 2023/24 metų sezonui Q. Hughesas sužinojo, kad būtent jis tampa naujuoju bei jau penkioliktuoju Vankuverio „Canucks“ ekipos kapitonu. Šiuo metu jis yra ne tik jauniausias „C“ raide pažymėtus marškinėlius vilktinis lygos žaidėjas, tačiau ir pirmasis Britų Kolumbijos provincijos komandos kapitonas, kuris gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Šiame sezone gynėjas sukratė net 92 taškus (#1), įmušė 17 įvarčių (#6) bei išdalino 75 rezultatyvius perdavimus (#1). Q. Hughesas taip pat surinko daugiausia taškų žaidžiant penki prieš penkis (54) bei liko antroje pozicijoje pagal daugumoje sugeneruotų taškų skaičių – 38 (#2). Net devyniose rungtynėse jam pavyko atlikti bent tris rezultatyvius perdavimus, o šioje lygoje tai buvo pavykę padaryti tik dar dviem šio sporto legendoms: Bobby Orrui (4x) bei Ray‘ui Bourque‘ui (1x).
Šių metų balsavime didelės intrigos neišvydome, o artimiausiu šių metų laureato persekiotoju buvo Nešvilio „Predators“ gynėjas Romanas Josi. Apačioje pateikiame surinktų taškų skaičių bei galutinę geriausių gynėjų rikiuotę.
- Quinnas Hughesas (Vankuverio „Canucks“) – 1864 taškai (172 pirmosios vietos balsai)
- Romanas Josi (Nešvilio „Predators“) – 1207 taškai (12 pirmosios vietos balsų)
- Cale‘as Makaras (Kolorado „Avalanche“) – 893 taškai (9 pirmosios vietos balsai)
- Adamas Foxas (Niujorko „Rangers“) – 229 taškai (1 pirmosios vietos balsas)
NHL sezono simbolinės komandos
NHL sezono apdovanojimai suteikia galimybę sužinoti ne tik geriausius kiekvienos pozicijos žaidėjus, tačiau ir simbolines Nacionalinės ledo ritulio lygos komandas. Simbolinius šešetus sudaro aštuoniolika žaidėjų:
- Šeši pirmajame geriausių lygos žaidėjų šešete;
- Šeši antrajame geriausių lygos žaidėjų šešete;
- Šeši pirmajame geriausių lygos naujokų žaidėjų šešete.
Pirmąją simbolinę šių metų komandą sudaro Artemijus Panarinas (Niujorko „Rangers“), Nathanas MacKinnonas (Kolorado „Avalanche“) , Nikita Kučerovas (Tampos „Bay Lightning“), Quinnas Hughesas (Vankuverio „Canucks“), Romanas Josi (Nešvilio „Predators“) bei Connoras Hellebuyckas (Vinipego „Jets“).
Antrąją simbolinę NHL komandą sudaro Filipas Forsbergas (Nešvilio „Predators“), Connoras McDavidas (Edmontono „Oilers“), Davidas Pastrnakas (Bostono „Bruins“), Adams Foxas (Niujorko „Rangers“), Cale‘as Makaras (Kolorado „Avalanche“) bei Thatcheris Demko (Vankuverio „Canucks“).
Į pirmąjį ir vienintelį lygos naujokų sekstetą pateko Connoras Bedardas (Čikagos „Blackhawks“), Loganas Cooley (Arizonos „Coyotes“), Marco Rossi (Minesotos „Wild“), Brockas Faberis (Minesotos „Wild“), Luke‘as Hughesas (Naujojo Džersio „Devils“) bei Piotras Kočetkovas (Karolinos „Hurricanes“).