Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Stenlio taurės finalas – istorinė serija, nepavykęs sugrįžimas, faktai bei geriausi atkrintamųjų žaidėjai

Stenlio taurė ir švenčiantys Floridos ledo ritulininkai

Šių metų Stenlio taurės finalas pareikalavo visų septynių rungtynių, bet lemiama šio sezono serija buvo kur kas daugiau, nei tik septynios ledo ritulio rungtynės. Viena ekstraordinariausių finalo serijų per visą NHL istoriją turėjo priversti net ir mažiau šia sporto šaka apsvaigintą žmogų pasidomėti fantastiška šio ledo ritulio sezono pabaiga. Po pirmųjų trijų rungtynių atrodė, kad ši serija ilgai nesitęs, tačiau siaubingai sužaistos ketvirtosios finalo rungtynės padovanojo progą Edmontono „Oilers“ ledo ritulininkams sugrįžti į kovą.

Serijos rezultatą išlyginti pavyko, bet septintosiose rungtynėse Floridos valstijos atstovai sugrįžo prie savo tradicinio ledo ritulio, pademonstravo kietą žaidimą prie bortų, atliko daugiau jėgos veiksmų (30-19), blokavo didesnį kiekį varžovų smūgių (17-13) ir praleidę vos vieną įvartį triumfavo lemiamame serijos mūšyje. Šiame susitikime naftininkai turėjo tikrai ne vieną progą persverti ar išlyginti rezultatą, tačiau aukščiausio lygio pietiečių energija neleido Kanados organizacijai pasiekti savojo tikslo.

Naujai iškepti Stenlio taurės savininkai

Šių metų NHL čempionė Floridos „Panthers“ komanda rezultatu 4-3 įveikė Connoro McDavido vedamą Edmontono „Oilers“ ekipą ir pirmą kartą klubo istorijoje iškėlė Stenlio taurę. Jei praėjusiais metais didžioji dalis ledo ritulio gerbėjų netikėjo šios komandos sėkme atkrintamosiose – šiais metais istorija buvo kiek kita.

Šių metų reguliariajame sezone Floridos atstovai iškovojo dešimčia rungtynių daugiau, o identišką stabilumą nusinešė ir į svarbiausias šio sezono kovas. Atkrintamosiose buvo įveiktos itin gilias ledo ritulio tradicijas turinčios organizacijos – Tampos „Bay Lightning“ (4-1), Bostono „Bruins“ (4-2) bei Niujorko „Rangers“ (4-2) komandos.

Puikus tarpusavio ryšis, komandos gylis bei sukaupta patirtis leido išlaikyti aukščiausio lygio kokybę ir mentalitetą bei žengti dar vieną žingsnį pirmyn. Vasaros ir sezono metu buvo įsigytos svarbios sudedamosios dalys, kurios turėjo įtakos sutepant šios komandos mechanizmą:

  • Gynėjai – Oliveris Ekmanas-Larssonas, Niko Mikkola, Dmitrijus Kulikovas
  • Puolėjai – Evanas Rodriguesas, Vladimiras Tarasenka, Kyle‘as Okposo
  • Vartininkas – Anthony Stolarzas

Svarbu paminėti, kad praėjusią vasarą komanda paliko vos keturi ledo ritulininkai. Radko Gudasas, Anthony Duclairas, Alexas Lyonas ir Marcas Staalas buvo svarbūs komandos rotacijos žaidėjai, tačiau tikrai ne tos dėlionės dalys, kurių pakeisti būtų neįmanoma.

Septintųjų rungtynių drama bei bendrosios tendencijos

Pirmasis įvartis krito gana anksti (4:27), o jo autoriumi tapo Carteris Verhaeghe. Įdomu tai, kad antrą kartą NHL čempionu tapęs žaidėjas įmušė ir pirmąjį finalo įvartį. Primename, kad septintąsias Stenlio taurės finalo rungtynes dažniau laimėdavo tos komandos, kurios pasižymėdavo pirmosios. Prieš rungtynes šis rodiklis siekė dvylika pergalių ir penkis pralaimėjimus, tačiau panteros iš Floridos šią statistiką tik dar labiau pagražino ir tapo tryliktąja komanda, kuriai pavyko iškovoti taurę bei įmušti rungtynes atidarantį įvartį.

Carteris Verhaeghe muša pirmąjį septintųjų NHL rungtynių įvartį

Jau po poros minučių situaciją pavyko stabilizuoti ir Edmontono ledo ritulininkai išlygino septintųjų rungtynių rezultatą (6:44). Švedas Mattiasas Janmarkas realizavo puikią progą ir išnaudojęs savo greitį bei mobilumą įmušė pirmą ir vienintelį naftininkų įvartį lemiamose rungtynėse.

Mattiasas Janmarkas muša įvartį NHL finale

Iki paskutiniųjų Stenlio taurės finalo rungtynių Edmontono rodiklis žaidžiant mažumoje buvo geriausias tarp visų atkrintamųjų ekipų – 94.1%. Per pastarąsias 47 rungtynes jie praleido vos vieną įvartį mažumoje, o vienintelė komanda, kuriai pavyko pralaužti naftininkų gynybos gniaužtus buvo Floridos „Panthers“. Pietiečių žaidimas mažumoje taip pat buvo solidus, o jų procentas prieš lemiamas finalo rungtynes siekė 87.8%.

Kanados ekipa stebino ne tik gerais gynybiniais elementais, tačiau ir puikiomis atakomis žaidžiant keturi prieš penkis. Septintajame susitikime jie turėjo porą puikių išėjimų greitajame puolime, tačiau įridenti įvarčio neapvyko. Verta paminėti, kad keletą įvarčių mažumoje mes vis tik išvydome, o „Oilers“ tai pavyko padaryti tiek ketvirtose, tiek penktose varžybose.

Antrajame kėlinyje naftininkai buvo atradę savąjį žaidimą ir turėjo ne vieną progą pelnyti antrąjį varžybų įvartį. Visgi kantrybę gynyboje pademonstravusios panteros įmušė ir kanadiečių ūpas kaipmat nuslūgo. Tikslaus metimo autoriumi tapo Samas Reinhartas (15:11), kuris reguliariajame sezono sušveitė net 57 įvarčius bei liko antroje pozicijoje po Austono Matthewso (69).

Samas Reinhartas pelno pergalingą įvartį NHL Stenlio taurės finale

Daugiau įvarčių pelnyta nebuvo ir nors lemiamame kėlinyje Edmontonas atliko net devynis smūgius – nė vienas iš jų tikslo nepasiekė. Atliktų metimų rodikliai rungtynėse buvo sąlyginai panašūs, bet trečiajame kėlinyje „Oilers“ ledo ritulininkams pavyko išsiveržti į priekį. Apačioje pateikiame septintųjų rungtynių smūgių statistiką.

Sužaistos minutės 10 20 30 40 50 Iš viso
„Oilers“ 3 6 12 15 17 24
„Panthers“ 6 7 13 17 19 21

Nepavykęs sugrįžimas ir tikėjimas ateitimi

Galimybės pasirodyti didžioje NHL scenoje Edmontonas laukė 18 metų. Naftininkų lyderiui C. McDavidui buvo vos devyneri, kai paskutinį kartą „Oilers“ žaidė Nacionalines ledo ritulio lygos finale (2006). Šiais metais čempionais tapti nepavyko, tačiau reikia turėti omenyje, kad pastaruosiuose trijuose žygiuose titulo link buvo nusileista būsimiems kiekvieno sezono Stenlio taurės nugalėtojams.

  • 2022-ųjų metų trečiasis etapas – Kolorado „Avalanche“ (0-4)
  • 2023-ųjų metų antrasis etapas – Las Vegaso „Golden Knights“ (2-4)
  • 2024-ųjų metų Stenlio taurės finalas – Floridos „Panthers“ (3-4)

Edmontono naftininkams nepavyko nutraukti Kanados klubų titulų bado. Monrealio „Canadiens“ vis dar išlieka paskutiniąja organizacija, kuriai pavyko iškovoti istorinę Stenlio taurę. Šiame sezone buvo atverstas naujas popieriaus lapas, nes Connorui McDavidui ir Leonui Draisaitlui tai buvo tik pirmas Stenlio taurės finalas jų karjeroje. Edmontono žygis finalo link buvo ganėtinai duobėtas, tačiau po naftininkų kojomis krito tiek Los Andželo „Kings“ (4-1), tiek Vankuverio „Canucks“ (4-3), tiek Dalaso „Stars“ (4-2) kolektyvai.

Jiems tai buvo puiki pamoka ir nėra jokių abejonių, kad ši komanda tik dar labiau subręs ir kitais metais pabandys pakartoti panašų žygį titulo link. Nuo 1990-ųjų metų Albertos provincijoje nematytas titulas tikrai gali sugrįžti į legendinį ledo ritulio miestą. Stebina tai, kad per visą NHL lygos istoriją buvo vos trys septintosios finalo rungtynės, kuriose žaidė komanda, kuri pralaimėjo pirmuosius tris finalo susitikimus.

Geriausias atkrintamųjų žaidėjas bei rekordininkai

Naudingiausiu šių metų NHL atkrintamųjų žaidėju tapo Edmontono komandos superžvaigždė Connoras McDavidas. Jis tapo vos šeštuoju žaidėju per visą istoriją, kuris pralaimėjo didįjį finalą, tačiau vis tiek sugebėjo laimėti „Conn Smythe“ trofėjų. Reguliariajame sezone „Oilers“ kapitonas sužaidė 76 rungtynes ir sugeneravo 132 taškus (32 įvarčiai, 100 rezultatyvių perdavimų).

Atkrintamosiose jis įjungė dar aukštesnę pavarą ir per 25 susitikimus surinko 42 taškus (8 įvarčiai ir 34 rezultatyvūs perdavimai). Per visą lygos istoriją buvo tik du žaidėjai, kuriems vienų atkrintamųjų metu pavyko surinkti daugiau taškų – Wayne‘as Gretzky‘is ir Mario Lemieux.

Per aštuoniolika rungtynių 1985-ųjų metų atkrintamosiose W. Gretzky‘is surinko 47 taškus (17 įvarčių, 30 rezultatyvių perdavimų). Per dvidešimt trejas rungtynes 1991-ųjų metų atkrintamosiose varžybose M. Lemieux sukratė 44 taškus (16 įvarčių, 28 rezultatyvūs perdavimai). Didžiausias skirtumas tarp šio sporto ikonų ir C. McDavido yra toks, kad Edmontono klubo kapitonui Stenlio taurės finalas nesusiklostė bei jis vis dar lieka be išsvajotojo titulo.

Šiųmečiai NHL atkrintamųjų lyderiai

Šių metų NHL atkrintamosios buvo itin rezultatyvios ir nors naudingiausiu žaidėju tapo C. McDavidas – neužmirškime ir kitų ledo ritulio meistrų.

Daugiausia kartų pasižymėję

Daugiausia įvarčių šių metų Stenlio taurės atkrintamosiose varžybose įmušė Edmontono „Oilers“ puolėjas Zachas Hymanas. Įdomu tai, kad aštuntąją vietą besidalinantis Aleksandras Barkovas ne tik įrideno aštuonis ritulius, bet ir tapo pirmuoju Suomijoje gimusiu NHL komandos kapitonu, kuriam pavyko laimėti Stenlio taurę.

Pozicija

Žaidėjas ir komanda

Įvarčiai

1

Zachas Hymanas – „Oilers“

16

2

Carteris Verhaeghe – „Panthers“

11

3

Leonas Draisaitlas – „Oilers“

10

4

Wyattas Johnstonas – „Stars“

10

5

Samas Reinhartas – „Panthers“

10

6

Valerijus Ničuškinas – „Avalanche“

9

7

Connoras McDavidas – „Oilers“

8

8

Aleksandras Barkovas – „Panthers“

8

9

Vincentas Trocheckas – „Rangers“

8

10

Alexis Lafrenière – „Rangers“

8

Solidžiausi asistentai

Daugiausia rezultatyvių perdavimų šių metų NHL atkrintamosiose sukaupė „Conn Smythe“ trofėjaus laimėtojas C. McDavidas. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė jo komandos draugai Evanas Bouchardas ir Leonas Draisaitlas.

Pozicija

Žaidėjas ir komanda Rezultatyvus perdavimai

1

Connoras McDavidas – „Oilers“

34

2

Evanas Bouchardas – „Oilers“

26

3

Leonas Draisaitlas – „Oilers“

21

4

Matthew Tkachukas – „Panthers“

16

5

Ryanas Nugentas-Hopkinsas – „Oilers“

15

6

Aleksandras Barkovas – „Panthers“

14

7

Antonas Lundellis – „Panthers“

14

8

Mika Zibanejadas – „Rangers“

13

9

Vincentas Trocheckas – „Rangers“

12

10 Jamie Bennas – „Stars“

11

Nepramušamos uolos

„Panthers“ ekipos vartų sargas Sergėjus Bobrovskis laimėjo šių metų NHL čempionatą, tačiau geriausiai vartuose žaidusių vartininkų kategorijoje atsirado ir kitų pajėgių konkurentų.

Pozicija

Žaidėjas ir komanda

Vartų saugojimo procentas

1

Jeremy Swaymanas – „Bruins“

0,933%

2

Igoris Šestiorkinas – „Rangers“

0,927%

3

Loganas Thompsonas – „Golden Knights“

0,921%

4

Jake‘as Oettingeris „Stars“

0,915%

5

Semionas Varlamovas „Islanders“

0,914%

6

Sergėjus Bobrovskis „Panthers“

0,906%

7

Stuartas Skinneris „Oilers“

0,901%

8

Juuse Sarosas „Predators“

0,900%

9

Artūras Šilovas „Canucks“

0,898%

10

Andrejus Vasilevskis „Lightning“

0,897%

 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-26

Geriausios lažybų bendrovės