Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Wimbledon etapai: Turnyro ABC

Teniso varzybos

Vimbldonas – vienas prestižiškiausių teniso turnyrų pasaulyje. Šiais, 2024 metais jis vyksta jau 137-ą kartą. Wimbledon‘as garsėja savo istorija, tradicijomis ir įtemptais mačais, žaidžiamais ant žolės. Tai – vienintelis Grand Slam turnyras ant šios dangos. Šis Didžiojo kirčio turnyras, visada vyksta ten pat, šalia Londono esančiame  „All England Lawn Tennis and Croquet Club” klube. Varžybos trunka dvi savaites ir susideda iš kelių etapų, kurių metu dalyvių vis mažėja, kol skelbiamas čempionas. Kadangi čempionai gauna maždaug po £2.7 milijono, galbūt ir jums būtų įdomu sužinoti, kaip atrodo kelias iki Vimbldono finalo?

Turnyro pradžia – pirmieji etapai

Daugiausiai dėmesio Vimbldone visada sulaukia vyrų ir moterų vienetų varžybos. Už jas skiriami didžiausi prizai, o ir fanų susidomėjimas būna didžiausias.

Pirmasis etapas Vimbldone

Vimbldonas prasideda pirmu ratu, kuriame dalyvauja 128 tenisininkai tiek vyrų, tiek moterų vienetų kategorijose. Jie suskirstomi į 8 krepšelius (sekcijas), o pirmi 32 tenisininkai yra reitinguojami pagal ATP reitingą. Kaip vyksta suskirstymas? 

  • Kompiuteris atsitiktinai suskirsto visus, išskyrus 32 reitinguotus tenisininkus;
  • Reitinguoti tenisininkai yra išskirstomi po skirtingas sekcijas, kad per anksti tarpusavyje nesusitiktų favoritai ir, kad favoritai iš karto neturėtų žaisti prieš pačio žemiausio reitingo atletus. 

Kiekvienas mačas vyksta single-elimination formatu, kai kiekvieno mačo pralaimėtojas iš karto iškrenta iš turnyro, o nugalėtojas keliauja toliau.

Šis raundas yra labai svarbus, nes jis gali duoti toną likusiai turnyro daliai. Aišku, favoritai čia dažniausiai.

Antrasis etapas

Antrajame etape lieka jau 64 žaidėjai. Šio etapo varžybos ir toliau išlieka aukšto intensyvumo. Jų kaina – didelė. Į šį etapą gali patekti tiek visokeriopai geriau sužaidę, tiek tiesiog sėkmingesnį mačą ar parankų oponentą gavę tenisininkai ir tenisininkės.

Galbūt bus įdomu žinoti, kad geriausiu savo pasirodymu, būtent šį etapą pasiekė Ričardas Berankis ir kartą čia net rungėsi su Rafaeliu Nadaliu.Trečiasis etapas

Trečiajame etape lieka tik 32 žaidėjai. Nors įtampą ir mačo kaina tik auga, galima sakyti, kad trečiame etape jau įmanoma įžvelgti tikruosius favoritus, pagal formą. Fanai iki šio etapo pamatys ir ne vieną staigmeną.

Vidurinieji Vimbldono etapai 

Middle Stages arba vidurinieji etapai, gali atrodyti, jog trunka visą amžinybę mat juose darosi vis karščiau ir klaidos kaina pasidaro labai didelė. Kylančioms žvaigždėms čia yra proga įtvirtinti savo statusą, o grandams – proga tęsti dominavimą.

Aštuntfinalis, Round of 16 Vimbldono etapas

Ketvirtajame raunde, dar vadinamame ketvirtifinaliu arba Round of 16, dalyvauja likusių 16 stipriausių atletų. 

Šis etapas yra labai svarbus, nes jame paaiškėja ketvirtfinalio dalyviai. Mačai čia būna įnirtingi, neretai sulaukiame penkių setų kovų tarp vyrų ir trijų setų mačų tarp moterų. 

Ketvirtfinalis

Dalyvauti ketvirtfinalyje pasiseka tik tikrai elitinę formą pasiekusiems arba maksimaliai fortūnos apdovanotiems žaidėjams. 

Patekimas į šį etapą yra svarbus pasiekimas. Kad ir koks žaidėjo reitingas, jam čia tikrai jau kliūva elitinio lygio oponentas, dažniausiai – TOP 20 ar net aukštesnė vieta ATP reitinge.

Pusfinalis

Pusfinaliai – vienos laukiamiausių turnyro rungtynių. Likus tik keturiems žaidėjams, varžybų lygis tampa itin aukštas. Šie mačai nulemia, kas varžysis dėl čempiono titulo, ir dažnai net būna ne ką mažiau dramatiški už patį finalą.

Vimbldono finalas

Vimbldono turnyro kulminacija – finalas. Jame dėl čempiono titulo varžosi du paskutiniai likę ir visus mačus iki tol laimėję žaidėjai. 

Šis mačas yra turnyro kulminacija, kurią stebi milijonai žmonių visame pasaulyje. Laimėti Vimbldono titulą yra bemaž kiekvieno tenisininko svajonė. Galimybė laimėti vieną iš 4 didžiojo kirčio turnyrų yra tikrai nepakartojama, ypač įvertinus tai, kad laimėtojas gauna daugiau nei 3 milijonų eurų prizą. 

Na, o kam prognozuojami geriausi šansai laimėti? Vieno favorito 2024 metų turnyre nėra. Vyrų vienetų varžybose labai gerus koeficientus gauna J. Sinner, C. Alcaraz ir N. Djokovič. Tamsiaisiais arkliukais galima laikyti D. Medvedev ir A. Zverev.

Moterų vienetuose intriga yra turbūt dar didesnė, nes jau pirmame raunde iškrito praėjusių metų laimėtoja – M. Vondroušova. Nors nurašyti negalima E. Raducanu, favoritėmis laikomos C. Gauff, I. Swiatek bei E. Rybakina.

 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-05

Geriausios lažybų bendrovės