Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

UTMA #8 – vienas didžiausių kovų menų renginių Lietuvoje: įdomiausios dvikovos ir prognozės

UTMA #8

Kada ir kur?

UTMA #8 (Unique & Talented Martial Artists (liet. Unikalūs ir talentingi kovos menų atstovai)) renginys įvyks praėjus vos mažiau nei dviem mėnesiams po septintojo Lietuvos kovų menų pasaulį drebinusio renginio – balandžio 19 dieną 19 valandą. Šio UTMA turnyro vieta – Kauno sporto halė, kuri, galima sakyti, jau tapo šio renginio namais.

Ką išvysime?

Kaip ir septintajame organizacijos renginyje, taip ir UTMA #8, neabejojama, netrūks kvapą gniaužiančių kovų. UTMA #8 iš viso vyks 9 kovos, iš kurių net dvi bus dėl čempionų titulų.

UTMA #8 renginyje vienas kitam iššūkius mes šie kovos menų atstovai pagal dvi kovinio sporto šakas – japoniško kikbokso (K1) arba Muay Thai.

Įvadinės vakaro kovos:

Daniel Antropik ir Natas Stupak | svorio kategorija iki 68 kg | K1
Justas Simanaitis ir Arnas Kalasiūnas | 67 kg | Muay Thai
Kamila Naujokaitė ir Karolina Martusevičiūtė | 59kg | K1

Pagrindinės kovos:

Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus ir Matas Pultaražinskas | 75 kg | K1
Vakaris Didika ir Dovydas Levickis | 67 kg | K1
Deividas Danyla ir Khyzer Hayat | 65 kg | K1
Martynas Jasiūnas ir Mohamed Hanoun | 75 kg | Muay Thai

Čempionams išsiaiškinti skirtos kovos:

Mindaugas Narauskas ir Dominykas Dirkstys | 80 kg | K1
Vitas Karosas ir Arnestas Naujokas | 67 kg | Muay Thai

Kovos dėl čempionų titulų

Dirkstys vs Narauskas

Tai viena iš čempionams išsiaiškinti skirtų ir turbūt viena įdomiausių dvikovų, kurioje vienas prieš kitą svorio kategorijoje iki 80 kilogramų stos Dominykas Dirkstys ir Mindaugas Narauskas, kurie yra „UTMA Pound for Pound“ reitingo lyderiai. Dėl pergalės ir UTMA čempiono diržo svorio kategorijoje iki 80 kg bus kovojama penkiuose raunduose pagal kikbokso (K1) taisykles.

Žibalo į ugnį įpils tai, kad ši dvikova – revanšinė. Kovotojai ringe buvo susitikę praėjusių metų lapkritį. Tuomet M. Narauskas pasiuntė D. Dirkstį į nokdauną ir galiausiai teisėjų sprendimu nugalėjo. Tiesa, turėdamas svorio, ūgio ir rankų ilgio pranašumą D. Dirkstys nuolat spaudė varžovą, protingai skirstė jėgas ir turėjo iniciatyvą. Tuomet sėkmingai kontraatakęs M. Narauskas visgi pasiėmė pergalę.

Saldų pergalės skonį pajutęs M. Narauskas šįkart, galima sakyti, taip pat turės namų sienų pranašumą – D. Dirkstys nėra mėgstamas Kauno miesto gyventojų. Dvikova Dirkstys vs Narauskas turėtų būti itin įdomi ne tik dėl tarpusavio kovų, bet ir dėl dabartinės kovotojų formos. Iki šiol iki 84 kg svorio kategorijoje kovojęs D. Dirkstys su keturiomis pergalėmis per penkias dvikovas yra įsitaisęs „UTMA Pound for Pound“ reitingo viršūnėje. Iki 77 kg kategorijoje iki šiol rungęsis M. Narauskas su dviem pergalėmis per tris kovas yra antroje „UTMA Pound for Pound“ reitingo vietoje.

Dvikova Dirkstys vs Narauskas prasidės balandžio 19 dieną, o lažybų bendrovės „7Bet“ ekspertai ryškiu favoritu laiko D. Dirkstį. Jo galimybės nugalėti įvertintos 1.45 koeficientu, o M. Narausko – 2.35.

Naujokas vs Karosas

Dar viena kova dėl čempiono titulo, kuri taip pat gali tęstis net penkis raundus, vyks tarp pagal Muay Thai taisykles kovojančių jaunųjų organizacijos kovotojų Vito Karoso ir Arnesto Naujoko. Jie dėl UTMA čempiono diržo kovos lengvesnėje svorio kategorijoje iki 67 kg.

Nors A. Naujokui – vos 19 metų, tačiau jis jau iškovojo Lietuvos Muay Thai taurę, įveikė tokius galingus priešininkus kaip Edvinas Averlingas ir Matas Pultaražinskas, o kovoms ruošiasi kartu su „UTMA Pound for Pound“ reitingo lyderiu D. Dirksčiu. Tad pasitikėjimo vaikinui, tikrai netrūksta.

V. Karosas – taip pat itin jaunas, 22 metų sulaukęs kovotojas, kuris pasižymi agresyviu kovojimo stiliumi, mėgsta artimą atstumą, o UTMA rengiamuose turnyruose per 3 kovas pergalę šventė 2 kartus.

Kad dvikova Naujokas vs Karosas tikrai turėtų būti itin įtempta ir įdomi, prognozuoja ir „7Bet“ ekspertai, kurie nežymią persvarą atiduoda A. Naujokui – jo šansai vertinami koeficientu 1.70, kai V. Karosui – koeficientu 2.00.

„Rimkenzo“ vs Pultaražinskas

Į trijų raundų kovą vienoje labiausiai laukiamų UTMA #8 renginio dvikovų stos Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus ir Matas Pultaražinskas. Tai vieni žinomiausių ir aktyviausių kovotojų Lietuvoje, kuriems šis pasirodymas gali būti būdas parodyti, kad jie yra nusipelnę kovoti ir dėl UTMA titulo.

Įdomu, kad ši dvikova turėjo įvykti dar praėjusiame UTMA renginyje, tačiau su kojos infekcija susidūrė D. Rimkus. Prieš tai, šeštame UTMA renginyje, „Rimkenzo“ vienbalsiu teisėjų sprendimų įveikė Arnoldą Misiūną, o dabar, jau pasiekęs tris pergales per penkias dvikovas, yra septintoje „UTMA Pound for Pound“ reitingo vietoje.

Nors pastarosios dvikovos M. Pultaražinskui su A. Naujoku ir V. Karosu nesusiklostė, o „UTMA Pound for Pound“ reitinge kovotojas nėra reitinguojamas dešimtuke, tačiau jis jau įrodė savo pajėgumus tapdamas „KOK“ organizacijos čempionu ir turėjęs ne vieną įsimintiną pasirodymą „UTMA“ turnyruose. Pergalė jam leistų grįžti į geriausių organizacijos kovotojų dešimtuką ir tikėtis, kad galėtų priartėti prie kovų dėl titulų. Ant kortos pastatyta išties nemažai, o lažybų bendrovės „7Bet“ ekspertai geriau vertina M. Pultaražinsko galimybes (koef. 1.6), kai D. „Rimkenzo“ Rimkaus pergalė vertinama su vos 2.20 koeficientu.

Jasiūnas vs Hanoun

Svorio kategorijoje iki 75 kg pagal Muay Thai taisykles trijų raundų dvikovoje susikaus Martynas Jasiūnas ir marokietis, „ONE FC“ organizacijos kovotojas Mohamed Hanoun. Prancūzijoje gyvenantis iš Maroko kilęs kovotojas savo atstovaujamoje organizacijoje dar nėra iškovojęs pergalių, o M. Jasiūnas yra užsirekomendavęs ir galingas kovotojas, kuris paskutinėje UTMA dvikovoje įveikė UTMA #8 dėl čempiono titulo balandžio 19 kovosiantį M. Narauską. Nieko keisto, kad būtent jį sporto ekspertai laiko dvikovos favoritu – jo galimybė nugalėti „7Bet“ ekspertų įvertinta 1.40 koeficientu, kai M. Hanoun – vos 2.60 koeficientu.

Danyla vs Hayat

Dar vienoje trijų raundų kovoje svorio kategorijoje iki 65 kg pagal kikbokso taisykles UTMA #8 renginyje susigrums Deividas Danyla ir ispanas Khyzer Hayat. D. Danyla yra vertinamas kaip vienas geriausių Lietuvos kovos menų meistrų dėl savo atkaklumo ir talento bei į ringą sugrįš po pusketvirtų metų pertraukos. Nors pertrauka nemenka, tačiau lietuvis laikomas šios dvikovos favoritu – „7Bet“ ekspertai jo šansus vertina 1.50 koeficientu, kai K. Hayat – 2.30 koeficientu.

Didika vs Levickis

Trijų raundų kovoje pagal kikbokso taisykles svorio kategorijoje iki 67 kg susikaus du jaunieji UTMA talentai Vakaris Didika ir Dovydas Levickis. Pastarasis kovotojas jau yra puikiai pažįstamas UTMA turnyruose, kuriuose iškovojo 2 pergales per 2 dvikovas. Taip pat yra gerai pasiruošęs taktiškai, psichologiškai ir techniškai. Nors jį kiek pristabdė liga, tačiau UTMA #8 turnyrui balandžio 19 dieną jis, neabejojama, bus puikiai pasiruošęs.

Tuo metu V. Didika puikiai pasirodė „PRELIMS“ taurės turnyre, kuriame pralaimėjimą patyrė tik finale. Tai atkaklus, techniškas ir gebantis prisitaikyti kovotojas, kuris šiuose turnyruose jau įgavo taip reikalingos patirties. Nieko keisto, kad jo šansus „7Bet“ ekspertai vertina geriau – pergalės galimybė siekia 1.75, kai D. Levickio – 1.95. Panašu, kad dvikova bus gana lygi ir įtempta, kaip ir visas UTMA #8 renginys.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės