Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Lažybų blokavimas – kaip apeiti blokavimą ir pasiekti norimą svetainę?

kortos ir kazino zetonai ant pokerio stalo

Lažybų blokavimas Lietuvoje prasidėjo prieš daugiau nei dešimt metų. Pasikeitus lošimų įstatymams, buvo priimta pataisa, po kurios Lietuvoje legalu tapo žaisti tik lietuvišką licenciją turinčiose bendrovėse. Tai reiškia, kad žaidėjai, kurie anksčiau statydavo pačiose įvairiausiose bendrovėse, nebegali prisijungti prie užsienyje veikiančių bendrovių paskyrų.

Kadangi anksčiau gauti lietuvišką lošimų licenciją buvo labai sudėtinga, Lietuvoje susidarė kelių bendrovių uždaras ratas. Lošėjams tekdavo rinktis iš kelių lietuviškų svetainių arba ieškoti būdų, kaip apeiti ribojimus. Apėjimai buvo rasti gana greitai ir nors užsienio bendrovės yra blokuojamos jau ilgą laiką, visą šį laikotarpį lošėjai gali gana nesunkiai atlikti statymus ten, kur nori.

Labiau patyrę žaidėjai žino, kaip apeiti blokuojamas lažybų bendrovių svetaines, tuo tarpu norime atkreipti mažiau patyrusių žaidėjų dėmesį ir pranešti, kad statymai pasiekiami ne tik lietuviškose bendrovėse. Net jeigu lažybų svetainės yra blokuojamos, yra būdų, kaip apribojimus galima apeiti.

Kodėl blokuojamos lažybų bendrovių svetainės?

Pirmiausia, prieš aptariant blokuojamų svetainių apėjimą, reikia susipažinti su informacija, kodėl bendrovės yra blokuojamos. Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pradėjusi kontroliuoti lošimus, pradėjo tikrinti, kad būtų laikomasi griežtų Lietuvoje galiojančių lošimų įstatymų. Užsienio bendrovių svetainės yra blokuojamos todėl, kad jos Lietuvoje yra laikomos nelegaliomis.

Bendrovės, kurios neturi Lietuvoje išduotos lošimų licencijos, neturi nieko bendro su Lietuva – nemoka mokesčių, nesilaiko Lietuvoje galiojančių įstatymų ir turi visišką sprendimų priėmimo laisvę. Dėl to, žiūrint iš lietuviškų lažybų bendrovių pusės, tai gali atrodyti nesąžininga. Jos turėjo įsigyti lietuvišką licenciją, mokėti mokesčius, stebėti, kad nebūtų vykdoma nelegali veikla, laikytis Lietuvoje galiojančių įstatymų.

Lažybų blokavimas

Į užsienio bendroves daug dėmesio buvo atkreipta tuomet, kai Lietuvoje buvo uždraustos premijos. Taip užsienyje veikiančios lažybų svetainės įgijo dar vieną pranašumą prieš lietuviškas. Išskirti galima ir tai, jog svetainės yra blokuojamos todėl, nes LPT su jomis nebendradarbiauja. Kitaip sakant, jeigu žaidžiant užsienyje veikiančiose bendrovėse kyla nesklandumų su pinigų išmokėjimu ar dar kitokių situacijų, LPT jums nepadės išspręsti kilusio konflikto, kadangi LPT žaidėjus konsultuoja ir jiems padeda tik situacijose, kurios įvyko su lietuviškomis bendrovėmis.

Du pagrindiniai būdai, kurie padės apeiti lažybų svetainių blokavimą

Lažybų blokavimą galima apeiti keliais skirtingais būdais. Prieš daugiau nei dešimt metų, kai prasidėjo blokavimas, vienas iš populiariausių variantų buvo rankinis IP adreso keitimas. Savo kompiuteryje arba mobiliajame telefone buvo galima atsidaryti interneto nustatymus, nueiti į DNS valdymo sistemą ir ten pakeisti IP adresą. Šis būdas veikia ir dabar, tačiau yra kur kas sudėtingesnis nei kitu du.

Šiuo metu beveik visi lošėjai naudoja arba VPN, arba alternatyvias, dar žinomas kaip veidrodines, nuorodas. Tai du pagrindiniai būdai, kurie padės nesunkiai apeiti lažybų svetainių blokavimą.

VPN – virtualus privatus tinklas

Apie VPN (Virtual Private Network), tikriausiai, daug išsiplėsti nereikia – tai puikiai žinoma paslauga, kuri paskutiniais metais susilaukia vis daugiau ir daugiau dėmesio. Žmonės VPN naudoja dėl įvairių priežasčių – saugumo, pramogų, siekiant rasti pigesnius skrydžius, viešbučius ar kitas paslaugas.

Su VPN kelių mygtukų paspaudimu galima pasikeisti savo lokaciją ir prie bet kurios svetainės jungtis ne kaip vartotojas iš Lietuvos, bet iš pasirinktos šalies. Tai veikia norint pasiekti tam tikrą turinį, kuris yra ribojamas už tam tikros šalies. Pavyzdžiui, pasikeitus savo lokaciją su VPN, galima matyti kitokį „Netflix“ nei jis yra Lietuvoje. Lygiai taip pat yra su lažybų svetainėmis – jeigu svetainė blokuojama Lietuvoje, bet, pavyzdžiui, nėra blokuojama Maltoje, tuomet pasikeitus lokaciją į Maltos, galima be jokių problemų prisijungti prie lažybų svetainės.

VPN paslauga

Pasikeitus lokaciją su VPN, galima ne tik prisijungti prie blokuojamų svetainių, bet tuo pačiu prisidėsite prie savo duomenų apsaugos. VPN netgi rekomenduojama naudotis tiems, kurie dažnai jungiasi prie viešo Wi-Fi interneto.

Vis tik, pažymėti reikia tai, jog geriausi VPN tiekėjai savo paslaugas yra apmokestinę. Kainos nėra didelės – pasirinkus ilgalaikį planą, VPN mėnesiui gali kainuoti vos kelis eurus. Kai kuriuos žaidėjus tai gali atbaidyti. Yra žmonių, kurie nenori ilgam įsipareigoti. Pamatę mokamas paslaugas, bijo būti apgauti. Dėl to, renkantis VPN tiekėją, reikia skirti šiek tiek laiko ir išsirinkti patikimą, saugų ir profesionalų variantą. Čia išskyrėme kelis gerai žinomus VPN paslaugų tiekėjus:

• NordVPN
• SurfShark
• ExpressVPN
• Private Internet Access

Pasiūloje yra ir nemokamų VPN tiekėjų, tačiau tokį variantą rekomenduojama rinktis nebent tuomet, kai norima pasiekti tam tikrą puslapį ir jį patikrinti. Jeigu blokuojamas puslapis jums aktualus kasdieniam naudojimui, susimokėjus už VPN paslaugą, galėsite būti tikri, kad nekils jokių nesklandumų, kad nereikės ieškoti kito VPN tiekėjo, nes baigėsi nemokamos paslaugos periodas ir kita. Tiesiog, susimokama už patogumą. Profesionalūs lošėjai, kuriems užsienio bendrovės suteikia galimybę atlikti statymus aukštesniais koeficientais, įprastai turi įsigiję mokamus VPN planus.

Alternatyvios nuorodos

Kitas variantas, kuriuo galima apeiti blokavimus yra alternatyvios nuorodos. Iš karto norime pažymėti, jog tai yra patikimas ir saugus variantas. Alternatyvias nuorodas kuria pačios lažybų bendrovės, ant kurių paspaudus, būsite nukreipti į oficialią svetainę. Alternatyvios nuorodos pasižymi tuo, kad adresas gali atrodyti gana keistai, pavyzdžiui, su papildomais skaičiais ar raidėmis.

Kitaip nei su VPN, vartotojai čia neturi tokios laisvės. Jie iš dalies tampa priklausomi nuo kitų, kadangi alternatyvią nuorodą reikia kažkur rasti. Gali būti taip, kad alternatyvią nuorodą anksčiau ar vėliau Lietuvoje irgi pradės blokuoti ir tokiu atveju reikės surasti naują nuorodą. Jeigu radote alternatyvią lažybų bendrovės svetainės nuorodą, bet nesate tikri, ar ji yra tikra, atsidarę svetainę pradėkite naršyti. Pasižiūrėkite, ar kraunasi visi puslapiai, ar viskas veikia kokybiškai, niekas nestringa ir ar nekyla kažkokie įtarimai. Gana greitai įsitikinsite, kad svetainė yra tikra.

Alternatyvios lažybų bendrovių nuorodos

Alternatyvias nuorodas rekomenduojame susirasti mūsų svetainėje. Mes nuolat stebime skirtingas bendroves, tikriname, ar jų svetainės Lietuvoje yra blokuojamos ir ar jos turi sukurtas veidrodines nuorodas. Šias nuorodas galite rasti mūsų svetainėje paspaudę ant lažybų bendrovių skilties, kur tuo pačiu rasite ir skirtingas apžvalgas. Paspaudę ant „žaisti dabar“, būsite nukreipti į oficialią pasirinktos bendrovės svetainę.

Lažybų bendrovės, kurios nepriima žaidėjų iš Lietuvos

Renkantis lažybų bendroves užsienyje, reikia atkreipti dėmesį į tai, jog ne visos priima žaidėjus iš Lietuvos. Net jeigu ir pavyko apeiti ribojimus, registracijos metu gali būti, jog tarp šalies nebus Lietuvos. Tokiu atveju rekomenduojame į lažybų bendrovę nesiregistruoti ir pasirinkti tokią, kurioje būtų Lietuvos pasirinkimas.

Žaidėjai prie svetainės prisijungę su VPN paslauga, pavyzdžiui, pasikeitę lokaciją į Maltą, būna, jog susikuria paskyrą, kaip Maltos gyventojas. Tačiau, vėliau norint verifikuoti paskyrą, gali kilti problemų su adreso patvirtinimu. Dėl to, rekomenduojame tokias bendroves praleisti – pasirinkimas, kur leidžiama registruotis iš Lietuvos yra tikrai nemažas. Tokiu būdu būsite tikri, kad nekils problemų su paskyros aktyvavimu.

Tarp lažybų bendrovių, kurios nebepriima žaidėjų iš Lietuvos yra ir tokių kaip bet365. 2024 metų pradžioje buvo paskelbta, kad visame pasaulyje gerai žinoma lažybų bendrovė nebepriims žaidėjų iš Lietuvos. Registruotis su netikru adresu yra per daug pavojinga, kadangi vėliau gali nepavykti išsimokėti laimėjimo, kol nebus patvirtinamas adresas.

Jeigu gyvenate užsienyje ir registruojantis nėra Lietuvos pasirinkimo, paskyrą susikurti galite kaip tos šalies gyventojas. Jeigu turite adreso patvirtinimą, tuomet tai nesukels jokių nesklandumų. Atkreipti dėmesį reikia į tai, kad šie ribojimai yra uždėti vietovėms, o ne pilietybėms. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate Maltoje, galite registruotis kaip Maltos gyventojas ir paskyrą aktyvuoti su lietuvišku asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-04

Geriausios lažybų bendrovės