Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Baltic Open MMA IMMAF Championship 2024: Pristatymas

kovotojai kaunasi baltic mma open cup

Mišrūs kovos menai arba MMA – viena sparčiausiai populiarėjančių ir didžiulio susidomėjimo visame pasaulyje sulaukiančių sporto šakų. Treniruotes lanko įvairaus amžiaus berniukai bei mergaitės, o aukščiausiame lygyje kovojantys atletai yra puikiai žinomi sporto bei pramogų pasaulyje. Lietuvos Mišrių kovos menų federacija (LMMAF) organizuoja ir šios kovos šakos turnyrus visoje Lietuvoje. Vienas iš jų – Baltic Open MMA Championship, kuris vyko ir 2024 metais. Apžvelkime, kas tokiuose turnyruose vyksta ir kodėl verta apie juos žinoti. 

Ką veikia LMMAF ir kaip ji organizuoja Baltic Open MMA Championship?

LMMAF yra savarnkiška, ne pelno siekianti visuomeninė organizacija, tarptautinės Mišrių kovos menų Federacijos (IMMAF) narė. Jos tikslas – ugdyti sportininkus, organizuoti turnyrus, šviesti visuomenę bei didinti MMA sporto žinomumą Lietuvoje. Vienas didžiausių ir reikšmingiausių šio sporto renginių metų kalendoriuje – Baltic Open MMA Championship, kuris 2024 metais vyko Jonavoje.

cempionato kovotojai

Jame buvo daugybė veiksmo, keli šimtai dalyvių ir ne viena įspūdinga kova. Smagu, kad tokioje didelėje arenoje pasirodyti galėjo ir kylančios MMA žvaigždutės iš mūsų šalies.

Baltic Open MMA Championship 2024 apžvalga

Jonavoje vykusiame Baltijos šalių MMA čempionate dalyvavo daugiau kaip 200 dalyvių iš 21 klubo, tarp jų – kovotojai ne tik iš Baltijos šalių, bet ir iš Japonijos ar Ukrainos. Sporto klubo „Faiteris” ir Lietuvos MMA federacijos (LMMAF) organizuotame renginyje į ringą stojo įvairaus amžiaus grupių sportininkai.

Jaunesni dalyviai varžėsi ant kilimėlių – tatamių, o vyresni kovojo specialiai tam sukonstruotuose narvuose. Pažymėtina, kad pagal varžybų reglamentą, jaunesniems nei 16 metų dalyviams buvo draudžiama smūgiuoti į veidą, tad renginys atspindėjo sportinius principus ir leido net jauniesiems kovotojams rimtai, bet saugiai varžytis.

cempionato dalyviai kovoja

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Latvijos komanda „MMA Team Latvia”, antroje liko Vilniaus „Pankratos“ klubas.

Smagu žinoti, kad tarptautiniame turnyre Lietuvos sportininkai nuskynė daugiausiai pirmos vietos apdovanojimų. Tiesa, merginų įskaitoje stipriausiai pasirodė užsienietės. Štai čempionai ir laimėtojai iš 2024 metų Baltic Open MMA čempionato:

 • Anna Vitol (moterų svorio kategorija – iki 56,7 kg, „Tokon“ klubas, Estija)
 • Silver Tagu (jaunimo kategorija 61,2 kg, „Invicta“, Estija)
 • Viačeslavas Kirpenko (65,8 kg, „Tokon“, Estija),
 • Emilijus Kaganovičius (70,3 kg, „Grecicho fight team“)
 • Severynas Rynkevičius (77,1 kg, „MMA ValeTudo Akademija“)
 • Danielis Freibergsas (83,9 kg, „Team Gracie Barra Brasa“, Latvija)
 • Farrukhas Gafurovas (suaugusiųjų iki 61,2 kg, „MMA Team Latvia“)
 • Marius Šeputis (65,8 kg, Klaipėdos „Team Lion MMA“)
 • Mantas Smailys (70,3 kg, Kauno „Fighter House“)
 • Nojus Zakarauskas (77,1 kg, Kauno „Otso Gym“)
 • Tautvydas Šarkauskas (83,9 kg, „MMA ValeTudo Akademija“) 
 • Antonas Nazaranka (per 93 kg, Šakių „Ošimas“). 
Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-04

Geriausios lažybų bendrovės