Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Tipsteriai – kas tai yra, kokia jų nauda ir bendradarbiavimo formatai

Tipsteriai

„Tipsteriai“ yra lažybų statymus ir patarimus dalinantys žmonės, kurie stengiasi padėti lažybose pasiekti didesnį pelną. Yra angliškas žodis „tipster“, kurį mes Lietuvoje tiesiog sulietuvinom ir jau ilgą laiką šiuos žmones vadiname tiesiog „tipsteriais“. Labiau patyrę žaidėjai apie „tipsterius“ yra girdėję tikrai daug, kadangi jų Lietuvoje pradėjo daugėti prieš 10 metų. Tuo metu būdavo ypač populiaru kurti „Facebook“ grupes, dalintis statymais ir kurti bendruomenę. Dabar nemažai „tipsterių“ persikėlė į „Telegram“ ar kitus socialinius tinklus.

Nauji žaidėjai gali ypač greit susižavėti „tipsterių“ paslaugomis, kadangi pamatę žaliuojančius statymus, pagalvoja apie lengvus pinigus. Vis tik, nepamirškite, kad lengvų pinigų niekur nėra ir kiekvienas veiksmas turi riziką.

Aklą naudojimąsi „tipsterių“ paslaugomis galima prilyginti investavimui. Jeigu pačios lažybos nerūpi, o tiesiog norit gauti pelną, tai yra tiesiog pinigų investavimas ir pilnas pasitikėjimas „tipsteriu“. Dėl to, „tipsterio“ pasirinkimas yra labai svarbus – tai gali nulemti jūsų investicijas, kurios, kaip žinote, gali būti tiek nuostolingos, tiek ir pelningos. Plačiau apie tai, kaip pasirinkti „tipsterio“ paslaugas, ar tai yra patikimas dalykas, kaip visa tai veikia čia ir pakalbėsime.

Kaip veikia tipsterių paslaugos

„Tipsterių“ veiklos principas labai paprastas – žmonėms suteikiamas pranešimas su konkrečiu statymu. Priklausomai nuo to, kokios srities atstovą pasirinksite, statymai gali būti iš futbolo, krepšinio, „Formulės-1” ar bet kokios kitos sporto šakos ir čempionato. Įprastai šie statymų dalintojai pateikia pilną informaciją – kokį statymą atlikti, kokioje bendrovėje geriausias koeficientas ir kokią sumą statyti. „Tipsteriai“ sumą nurodo „unitais“, kuriais skaičiuoja ir mėnesio pelną. Kiekvienas žaidėjas turi „unitus“ paversti į pinigų sumą, kurią sau gali leisti statyti.

Bendradarbiavimo formatai

Gauti statymus iš „tipsterių“ galima labai skirtingais būdais. Bendradarbiavimo formų yra labai daug – nuo socialinių tinklų, el. pašto iki oficialių svetainių ar net mobilių programėlių. Viskas priklauso nuo to, kur susirasite „tipsterį“ bei kaip susitarsite su informacijos perdavimu. Bendradarbiavimo formatas dažniausiai priklauso ir nuo to, ar statymai yra mokami ar nemokami.

Jeigu statymai gaunami nemokamai, dažniausiai „tipsteriai“ nepersistengia ir dalinasi informacija ten, kur jiems patogiausia. Pavyzdžiui, tai gali būti „Facebook“ grupė, „Telegram“ kanalas arba nemokamas blogas įvairiose svetainėse, kur galima vesti savo statymų statistiką.

Jeigu už „tipsterio“ paslaugas yra mokami pinigai, tuomet dažnai bus kažkiek prisitaikoma ir prie klientų patogumo. Statymus įprastai galima gauti sms žinute, tuose pačiuose socialiniuose tinkluose ar el. paštu. Jeigu paslaugos perkamos iš oficialių svetainių, dažniausiai galima įsijungti pranešimus, kuriais norite gauti įkeltą statymą. Pranešimai gali ateiti į el. paštą ar mobilų telefoną, jeigu platforma turi savo programėlę.

Ar saugu naudotis tipsterių paslaugomis?

Kaip ir bet kokiose kitose srityse, taip ir čia – yra saugių bei sąžiningų „tipsterių“ ir statymų patarimų platformų, yra ir tokių, kur siekiama pasinaudoti žaidėjų naivumu ir žinių trūkumu. Svarbiausia atsiminti, kad kiekvienas iš jūsų yra atsakingas už savo veiksmus. Niekas neverčia naudotis „tipsterių“ paslaugomis, o jas renkantis reikia būti labai atidiems ir įvertinti visas rizikas.

Jeigu statymų patarimų ar konkrečių pasirinkimų gavimas nieko nekainuoja, jūs šią informaciją galite panaudoti savo asmeniniams statymams. Įprastai „tipsteriai“ su statymu pasidalina tam tikra informacija, kodėl renkasi tokį pasirinkimą. Tą informaciją jūs galite panaudoti savo statymams ir galutinį sprendimą priimti patys, o ne aklai pasitikėti žmonėmis, kurie dalinasi statymais.

Jeigu „tipsterio“ paslaugos kainuoja, prieš mokėdami pinigus, įsitikinkite, kad tikrai gausite statymus. Saugiausia yra pirkti per oficialias svetaines, pavyzdžiui – „Blogabet“. Tai ilgus metus veikianti platforma, kurioje nekils problemų su pinigų pervedimu. Perkant paslaugas asmeniškai iš „tipsterio“, reikia juo pasitikėti. Galima sakyti, kad tai kaip ir bet kokia kita paslauga, už kurią reikia mokėti pinigus. Kai kur gausite kokybišką ir profesionalų rezultatą, kai kur gali tekti nusivilti.

Kaip išsirinkti geriausius tipsterius?

Gero „tipsterio“ pasirinkimas gali būti sudėtingas darbas. Tikrai nereikėtų užkibti ant pačio pirmo statymų pardavinėtojo, kuris turi savaitės statymų istoriją. Patikėkit, tokių „tipsterių“ labai daug ir jie dažnai ieško naujokų, kurie nesuprasdami patiki lengvais pinigais. Atsirinkti gerą statymų dalintoją gali būti nelengva, ypač, jeigu neturite jokių rekomendacijų. Dėl to, išskyrėme kelis pagrindinius aspektus, kurie jums padės priimti galutinį sprendimą.

Statistika

Statistika yra vienas iš pagrindinių dalykų renkantis „tipsterį“. Pirmiausia, ilgametė statistika rodo, kad tai yra patikimas asmuo, kad supranta, ką daro ir svarbiausia, statistika rodo, kokio ilgalaikio pelno galima tikėtis. Žinoma, kaip tik pirmas mėnesis, kai įsigysite paslaugas, gali būti nesėkmingas, tačiau jeigu prieš akis turite ilgo laiko statistiką, galite matyti, ar „tipsteriui“ pavyksta išvengti duobių, ar pelnas stabilus ir nelabai didelis ar šokinėjantis – vienas mėnuo labai pelningas, kitas „ant savų“.

Išsinagrinėti statistiką prieš perkant statymus yra būtina. Taip galima matyti ne tik laimėtų/pralaimėtų statymų procentą, bet ir kokie yra koeficientai, kaip dažnai suteikiami statymai, kokios bendrovės naudojamos ir t.t.

Kitas svarbus dalykas – statistikos patikimumas. Neapsigaukite, jeigu jums bus atsiųsta metų ar kito laikotarpio statistika surašyta į „Word“ ar „Excel“ failą. Tokią statistiką labai lengva padirbti. Geriausia, kai statistika yra verifikuota atitinkamose svetainėse arba kažkokiu kitu būdu galima įsitikinti, kad ji yra tikra.

Sporto šakos

Jeigu renkatės „tipsterį“ tik dėl pelno ir visai nesvarbu, kur atliekami statymai, tuomet į sporto šakas galima nekreipti dėmesio. Bet, jeigu norite labiau įsitraukti į statymus, stebėti rungtynes ir sekti, kaip sekasi, rekomenduojama pasirinkti tokį „tipsterį“, kuris duos statymus jūsų mėgstamai arba bent jau suprantamai sporto šakai. Jeigu visiškai nėra svarbu sporto šaka ir jus domina tik gaunamas pelnas, tuomet į šį aspektą galite dėmesio beveik nekreipti. Tik pasitikrinti, ar ta sporto šaka pasiekiama jūsų pasirinktoje lažybų bendrovėje.

Statymų pasiekiamumas

Prieš perkant „tipsterio“ paslaugas, labai svarbu patikrinti, kokie pagrinde suteikiami statymai. „Tipsteris“ nesiderins prie jūsų turimos lažybų bendrovės pasiūlos, jis suteiks statymą, o jums reikės ieškoti, kur jį atlikti. Dėl to, pasitikrinkite, ar jūsų pasirinktoje lažybų bendrovėje yra galimybė statyti už tai, kokius statymus perkate.

Pavyzdžiui, jeigu „tipsteris“ duoda tik asmeninę žaidėjų statistiką, pasižiūrėkite, ar jums nekyla nesklandumų tai statant. Lygiai taip pat su azijietiškais futbolo pranašumais – ne visos bendrovės turi plačią pasiūlą, todėl rekomenduojama pasiruošti iš anksto, kad vėliau gavus statymus nereikėtų improvizuoti.

Koeficientai

Analizuojant „tipsterį“, atkreipkite dėmesį ne tik į statistiką, bet ir į koeficientus. Įprastai koeficientai skirtingose bendrovėse skiriasi, ypač, kai yra kalbama apie žemesnes lygas. Jeigu jūsų pasirinktas ekspertas koncentruojasi į žemas lygas, gali būti, kad gausite mažesnius koeficientus, jeigu statysite kitose lažybų bendrovėse nei kur stato „tipsteris“. Tai ypač aktualu, jeigu statymų pardavėjas nėra iš Lietuvos rinkos.

Kitas dalykas, jeigu statymai skiriami Lietuvos rinkai ir „tipsteris“ yra gana populiarus, po pateikto statymo koeficientai gali būti greitai numušti. Jeigu daug žmonių greitai pradeda statyti ant tam tikro įvykio, lažybų bendrovės gali pradėti mažinti koeficientą. Įvertinkite savo galimybes, ar galėsite greitai atlikti statymą, ar turite prieigą prie savo lažybų bendrovės paskyros bet kuriuo metu. Čia net ir 30 min. ar dar mažiau gali stipriai paveikti koeficientą, kas vėliau išbalansuos galimą pelną.

Norite sužinoti daugiau?

Jeigu šis straipsnis sužadino jūsų susidomėjimą, kviečiame apsilankyti mūsų statymų prognozių puslapyje.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-07

Geriausios lažybų bendrovės