Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Funkcijos, padidinančios žaidėjo laimėjimo šansus

Statymų funkcijos
Lažybų bendrovės internete savo žaidėjams gali suteikti papildomų funkcijų, kurios ne tik atveria naujas galimybes žaidėjams, bet tuo pačiu gali padidinti ir laimėjimo šansus. Ar pasinaudoti šiomis funkcijomis yra kiekvieno žaidėjo pasirinkimo laisvė, tačiau žinoti, kaip jos veikia – tikrai verta. Laiku ir vietoje panaudojus vieną iš funkcijų, galima laimėjimu džiaugtis anksčiau laiko, o lažybos juk ir yra apie pergalės jausmą. Tikrai ne kiekvienas žaidėjas išnaudoja visas funkcijas, tikrai ne kiekvienas jas žino. Tačiau, norint būti geresniu, plėsti savo akiratį ir augti kaip žaidėjas – šios funkcijos tikrai nepamaišys. Gali būti ir taip, kad pasirinkta lažybų bendrovė tam tikros funkcijos ir neturės. Tai yra visiškai lažybų svetainių pasirinkimas. Tuo tarpu žaidėjams žinantiems šias funkcijas ir jų reikšmes, tai gali būti vienas iš argumentų, kodėl pasirenkama tam tikra bendrovė. Žemiau išskyrėme „Bet Builder“, „Cash Out“, „Early Payout“ bei „Bore Draw“ funkcijas, su kuriomis ir kviečiame susipažinti iš arčiau.

Bet Builder

Kombinuoti statymai yra neatsiejama sporto lažybų dalis. Nors profesionalūs žaidėjai kombinacijų vengia, atliekant pramoginius statymus, dviejų ir daugiau įvykių sudėjimas į vieną bilietą yra labai dažnas atvejis. Tikriausiai esate bandę į kombinaciją įdėti kelis įvykius iš tų pačių rungtynių ir gavę pranešimą, kad kombinacija negalima. Anksčiau, tai būdavo normalu – net ir dabar yra nemažai įvykių, kur skirtingų baigčių kombinacija iš tų pačių rungtynių nėra pasiekiama. Tačiau, „Bet Builder“ funkcija yra būtent tai, kas leidžia pasidaryti kombinuotą statymą iš tų pačių rungtynių. Pavyzdžiui, „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ rungtynėse galima statyti, kad „Žalgiris“ nepralaimės daugiau nei 9 taškais, rungtynėse abi komandos įmes daugiau nei 153,5 taškus, o „Žalgiris“ įmes daugiau nei 77,5 taškus. Šis „Bet Builder“ funkcijos panaudojimas atrodytų taip: Naudojantis „Bet Builder“ funkcija reikia žinoti tai, kad ji veikia lygiai taip pat kaip kombinuotas statymas. Tai reiškia, kad jeigu bent vienas įvykis nėra sėkmingas, pralaimimas visas statymas. Šiuo atveju, jeigu „Žalgiris“ įmeta daugiau nei 77,5, kartu su „Anadolu Efes“ įmeta daugiau nei 153,5 taškus, bet pralaimi daugiau nei 9 taškais – statymas pralaimimas. Pavyzdyje pateiktos įvykių baigtys yra visiškai atsitiktinės. Rinktis galima iš kur kas daugiau variantų, pavyzdžiui, pirmos pusės pranašumas, pirmos pusės daugiau/mažiau, pirmo kėlinio pranašumas ir t.t. Dedami skirtingus įvykius, jūs susikuriate savo specialų statymo bilietą su tam tikru koeficientu. Futbolo rungtynėse baigčių, kurias su „Bet Builder“ galima susidėti į statymo bilietą yra dar daugiau. Pavyzdžiui, UEFA Čempionų lygos rungtynėse tarp „Borussia“ – „Newcastle United“, galima rinktis iš pranašumo, suminio daugiau/mažiau, kas pirmas įmuš, kuris žaidėjas pelnys įvartį, kiek bus kampinių, kiek bus pražangų, įvarčių skaičius bus lyginis/nelyginis ir daugybę kitų variantų: Vienas iš pavyzdžių, kaip gali atrodyti statymas padarytas pasinaudojant „Bet Builder“ funkcija: Naudojantis „Bet Builder“ funkcija nereikia pamiršti, kad statymai iš tų pačių rungtynių gali būti labai susiję. Pavyzdžiui, jeigu krepšinio rungtynėse renkatės, kad A komanda prieš B komandą laimės dideliu skirtumu, tuomet tikėtina, kad A komanda sužais rezultatyvias rungtynes arba B komanda bus itin nerezultatyvi. Būtų nelogiška į vieną kombinuotą statymą rinktis, kad A komanda laimės dideliu skirtumu, o B komanda įmes daug taškų – tai vienas kitam priešingi pasirinkimai, tokiu atveju galima tiesiog rinktis, kad A komanda įmes daugiau taškų. Tik primename, kad su „Bet Builder“ sudarytas kombinuotas statymas bus sėkmingas tik tuomet, jeigu visi įvykiai bus laimėti. Norint pasinaudoti šia funkcija, rekomenduojama vengti tarpusavyje susijusių statymų ir geriau rinktis tokius variantus kaip – įvarčių suma daugiau/mažiau, kampinių skaičius daugiau/mažiau, baudos daugiau/mažiau.

Cash Out – išankstinis išmokėjimas

„Cash Out“ yra gerai žinoma funkcija, kuri lažybų bendrovėse pasiekiama jau daugybę metų. Šios funkcijos esmė – išankstinis statymo išmokėjimas, dar nesibaigus rungtynėms. Išmokėjimą atlikti galima tiek statymui artėjant prie pralaimėjimo, tiek ir prie laimėjimo. Kitaip sakant, lažybų bendrovės apskaičiuoja, kokia tikimybė, kad jūsų statymas bus laimėtas ir pagal tai nurodo sumą, kurią galima išsimokėti čia ir dabar. Pavyzdžiui, prieš rungtynes atlikote statymą, kad A komanda laimės daugiau nei penkiais taškais prieš B komandą. Rungtynėms prasidėjus, su kiekviena minute ir pelnytais taškais yra vis iš naujo apskaičiuojamos jūsų statymo laimėjimo galimybės. Tai susiję su tuometiniu rezultatu rungtynių metu – pagal tai sudaroma ir statymų gyvai pasiūla. Jeigu po trijų kėlinių jūsų pasirinkta komanda pirmauja 15 taškų skirtumu, jums bus leidžiama pasiimti didžiąją dalį laimėjimo. Jeigu buvo statoma 100€ ant 1,90 koeficiento, tokioje situacijoje jums gali būti leidžiama pasiimti apie 170€. Tai reiškia, kad jūs galite pasiimti 20€ mažesnį laimėjimą, bet tuo pačiu būsite tikri, kad laimėjote 70€ ir šie pinigai jau bus jūsų. Žiūrint iš kitos pusės, jeigu po trijų kėlinių rezultatas yra lygus arba jūsų komanda pralaiminėja, gali būti, kad jums leis išsimokėti 80€, 50€ ar dar mažiau. Jeigu jaučiate, kad pasirinkta komanda nelaimės daugiau nei 5 taškais, galite pasiimti tuo metu suteikiamą sumą ir susitaikyti su tuo, kad pralaimėjote 20€, o ne 100€. Tačiau tuo pačiu prarandate galimybe laimėti pradinį statymą, jeigu visgi komanda sugebėtų laimėti daugiau nei penkiais taškais.

Kada naudoti „Cash Out“ funkciją

Žaidėjai dažnai susigundo pasinaudoti „Cash Out“ funkcija ir pasiima dalį laimėjimo, nes jaučia, kad gali turėti laimėtus pinigus čia ir dabar. Tačiau, ilgajame laikotarpyje nuolatinis funkcijos naudojimas gali būti finansiškai skausmingas. Išankstinis pinigų išmokėjimą galima prilyginti statymams mažu koeficientu. Jeigu jūs pastatę 100€ išsimokėjote 170€ laimėjimą, tai prilygsta statymui su 1,70 koeficientu. Norint turėti ilgalaikį pelną atliekant statymus su 1,70 koeficientu, reikia labai didelio pataikymo procento. Dėl to, norint „Cash Out“ funkcija pasinaudoti efektyviai, reikia kiekvieną situaciją vertinti atskirai. Pavyzdžiui, pirmajame kėlinyje jūsų pasirinktos komandos lyderis patyrė traumą arba išsibaudavo anksčiau laiko ir panašu, kad tai turės įtakos rungtynių eigai. Jeigu skirtumas tuo metu nėra didelis ir lažybų bendrovė suteikia galimybę išsimokėti tokią pačią sumą, koks buvo pradinis statymas arba su nedideliu minusu – gali būti geras sprendimas išsimokėti ir nerizikuoti su pradiniu statymu. Gali būti ir tokia situacija, kai jaučiate, kad antroje rungtynių pusėje jūsų pasirinkta komanda praranda kontrolę, o šiuo metu suteikiama galimybė išsimokėti statymą su nedideliu pliusu. Tuo metu situaciją vertinti reikia lygiai taip pat kaip ir renkantis statymą prieš rungtynes – jeigu daugiau vertės išsimokėti statymą nei palikti, tuomet verta išsimokėti. Nereikia galvoti tik apie tai, kad nepavyko laimėti statymo – nepralaimėta suma irgi yra gerai.

Early Payout – automatinis išankstinis laimėjimas

Jeigu „Cash Out“ funkcija suteikia žaidėjui galimybę spręsti, kada atlikti išankstinį išmokėjimą, o kada ne, tai „Early Payout“ šį sprendimą padaro automatiškai. Kitaip nei „Cash Out“ funkcija, ši išmoka tik pilną laimėjimą. Tai reiškia, kad jeigu lažybų bendrovė turi aktyvią „Early Payout“ funkciją, jums gali būti išmokamas pilnas statymo laimėjimas rungtynėms dar nesibaigus. Gali kilti klausimas, kad lažybų bendrovė tiesiog dalina nemokamus pinigus ir kokia to nauda? Trumpas atsakymas būtų taip, lažybų bendrovė anksčiau laiko atlieka laimėjimo išmokėjimą, tačiau tai nėra nemokami pinigai – tai jūsų sėkmingas statymo pasirinkimas. Lažybų bendrovės su „Early Payout“ funkcija suteikia žaidėjams papildomą galimybę, o tai gali būti vienas iš argumentų renkantis svetainę, kurioje atlikti statymus. Kalbant apie pačią „Early Payout“ funkciją, ji aktyvuojasi tik tuomet, kai rungtynių metu pasiekiamas tam tikras skirtumas. Prieš atlikdami statymus pasitikrinkite sąlygas konkrečioje lažybų bendrovėje, tačiau įprastai funkcija aktyvuojasi šiais atvejais: • Krepšinis: 20 taškų pranašumas; • Futbolas: 2 įvarčių pranašumas;
  • Tenisas: 2 setų pranašumas;
  • Beisbolas: 5 taškų (runs) pranašumas;
  • Amerikietiškas futbolas: 17 taškų pranašumas;
  • Ledo ritulys: 3 įvarčių pranašumas.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad „Early Payout“ funkcija taikoma tik statymams ant rungtynių nugalėtojo. Pagrindinis šios funkcijos pliusas yra tai, kad jeigu jūsų pasirinkta komanda įgijo reikiamą taškų skirtumą, visai nesvarbu, kaip rungtynės baigsis po automatinio išankstinio išmokėjimo – jūsų statymas jau bus laimėtas. Pavyzdžiui, 2023 m. FIBA pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė prieš JAV antro kėlinio pirmą minutę įgijo 21 taško pranašumą – visiems, kurie statė už Lietuvos pergalę jau tuomet buvo išmokėtas laimėjimas. Ir visai nesvarbu, kaip toks rungtynės būtų pasibaigusios, jūsų statymas bet kuriuo atveju būtų laimėtas. Tas rungtynes Lietuva galiausiai laimėjo 110:104, tačiau tikrai yra atvejų, kai komanda iššvaisto turėtą pranašumą. Pavyzdžiui, 2023 m. lapkričio 5 d. NBA rungtynėse „Spurs“ antro kėlinio pabaigoje pirmavo 20 taškų prieš „Raptors“, tačiau rungtynes po pratęsimo pralaimėjo 116:123. Jeigu šioms rungtynėms būtų buvusi aktyvi „Early Payout“ funkcija, jau antrajame kėlinyje būtų išmokėtas laimėjimas už nugalėtoją ir nesvarbu, kad „Spurs“ rungtynes pralaimėjo. Akivaizdu, kad pavyzdžių galima rasti ir kitose sporto šakose, o ši funkcija yra niekas kito, kaip tik papildoma nauda žaidėjams. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad „Early Payout“ funkcija galioja tik tam tikroms rungtynėms. Po atlikto statymo, statymų istorijoje paspaudus ant įvykio galima matyti, ar „Early Payout“ funkcija yra aktyvi.

Bore Draw – nulinės lygiosios

„Bore Draw“ yra žinoma kaip nulinės lygiosios. Ši speciali funkcija įprastai taikoma tik futbolo rungtynėms, kurios baigiasi rezultatu 0:0. Yra lažybų bendrovių, kurios žaidėjams grąžina statymą, jeigu futbolo rungtynės baigėsi be įvarčių. Žinoma, kaip ir kituose pasiūlymuose, taip ir šiame yra tam tikros sąlygos. Jos gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos bendrovės, tačiau įprastai statymas grąžinamas tik tokiu atveju, jeigu buvo statyta ant:
  • Tikslus rezultatas;
  • Kas pelnys įvartį ir kuri komanda laimės;
  • Pirmos pusės rezultatas/rungtynių rezultatas.
Jeigu atlikote bet kokį kitą statymą, kuris nėra paminėtas tarp „Bore Draw“ sąlygų ir rungtynės baigiasi 0:0, jūsų statymas lieka pralaimėtu. Dėl to, labai svarbu būti tikriems, kad statymas galioja ir tokiu būdu nebus jokių nesklandumų. Jeigu žiūrint į šią funkciją bendrai, galimi statymai yra gana rizikingi – labiau primena pramoginius statymus. Lygiai taip pat ir 0:0 rungtynių šiais laikais būna vis mažiau ir mažiau, todėl galvoti, kad tai yra statymas be rizikos tikrai nereikėtų.

Tiesioginės rungtynių transliacijos

Dabar galima rasti vis daugiau lažybų bendrovių, kurios savo statymų gyvai kategorijoje suteikia galimybę stebėti įvairias tiesiogines rungtynių transliacijas. Tai tikrai nebūna visos pasiūloje esančios rungtynės, tačiau priklausomai nuo bendrovės, galima atsidaryti būsimų transliacijų tvarkaraštį arba tiesiog atsidarius statymų gyvai kategoriją, prie tam tikrų rungtynių matytis televizorius – tai reiškia, kad rungtynės yra transliuojamos tiesiogiai. Tiesioginės transliacijos yra ne tik puikus laiko praleidimas, bet ir galimybė atlikti įžvalgas, kurias galima panaudoti statymuose gyvai. Tikrai nemažai žaidėjų atlieka statymus rungtynėms jau prasidėjus, o didžioji dalis atliekamų statymų būna net nematant rungtynių vaizdo. Tiesioginės transliacijos leis ne tik labiau įsitraukti į rungtynes, bet ir tuo pačiu reaguoti į besikeičiančius įvykius rungtynėse. Tikriausiai esate pastebėję, kad statymų gyvai kategorijoje įvykiai ir koeficientai nuolat keičiasi, kartais gali būti labai sunku atlikti norimą statymą. Neturint vaizdo – sunku suprasti, kas tuo metu vyksta rungtynėse. Tuo tarpu tiesioginė transliacija leis išlaukti momento, kuomet statymą galima bus atlikti be papildomų trikdžių. Pavyzdžiui, krepšinio rungtynėse per minutės pertraukėlę. Atkreipti dėmesį reikia į tai, kad statymams gyvai reikia ne ką mažiau įžvalgų nei darant analizę prieš rungtynes. Jeigu kalbėtume apie krepšinį, nepamirškite, kad tai atkarpų sporto šaka – gerai sužaidžia viena komanda, tuomet atsakas būna iš kitos komandos. Nepulkite atlikti neapgalvotų statymų ir kiekvieną situaciją vertinkite kritiškai. Pasinaudokite tiesioginių transliacijų privalumais ir pridėkite statymams papildomos vertės.
Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-07

Geriausios lažybų bendrovės