Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Antras Eurovizijos pusfinalis 2024: ką matysime finale?

eurovizijos atrankos vedejos

Antras Eurovizijos pusfinalis 2024: kada ir kur?

Lietuvių dėmesį gegužės antrą savaitę greičiausiai labiau prikaustys gegužės 7 dieną vykstantis pirmasis Eurovizijos dainų konkurso pusfinalis dėl jame dalyvaujančio mūsų šalies atstovo. Tačiau dėl savo intrigos reikėtų užmesti akį ir į gegužės 9 dieną 22.00 val. Lietuvos laiku Malmėje (Švedija) prasidėsiantį antrą renginio pusfinalį.

Iš viso antras Eurovizijos pusfinalis 2024 suves net 16-os šalių atstovus, iš kurių 10 keliaus į didįjį renginio finalą. Šiame pusfinalyje dalyvaus ir kitos Baltijos šalys – Latvija ir Estija, tad įdomu, kaip seksis joms. Svečių teisėmis pusfinalyje savo pasirodymus pademonstruos ir Ispanijos atstovai Nebulossa su daina „ZORRA“ ir Italijos dainininkė Angelina Mango su savo daina „La Noia“. Šių dviejų valstybių, kaip ir Prancūzijos, gyventojai šiame pusfinalyje galės ir balsuoti.

Antras Eurovizijos pusfinalis 2024, kaip ir pirmasis pusfinalis bei finalas, bus transliuojamas per LRT kanalą ir LRT.lt internetiniame puslapyje. Užsienyje esantys lietuviai pusfinalį galės žiūrėti per „Youtube“ platformą.

Antras Eurovizijos pusfinalis 2024: kas ir kokia tvarka pasirodys pusfinalyje?

1. Malta. Sarah Bonnici „Loop“

2. Albanija. BESA „TITAN“

3. Graikija. Marina Satti „ZARI“

4. Šveicarija. Nemo „The Code“

5. Čekija. Aiko „Pedestal“

6. Austrija. Kaleen „We Will Rave“

7. Danija. SABA „SAND“

8. Armėnija. LADANIVA „Jako“

9. Latvija. Dons „Hollow“

10. San Marinas. MEGARA „11:11“

11. Gruzija. Nutsa Buzaladze „Firefighter“

12. Belgija. Mustii „Before The Party’s Over“

13. Estija. 5MIINUST x Puuluup „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“

14. Izraelis. Eden Golan „Hurricane“

15. Norvegija. Gåte „Ulveham“

16. Nyderlandai. Joost Klein „Europapa“

Antras Eurovizijos pusfinalis 2024: kas laikomi favoritais?

Nyderlandai. Joost Klein „Europapa“

Galimybes patekti į finalą „7Bet“ vertina su koef. 1.41, „Topsport“ – su koef. 1.45, „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – su 1.40.

26-erių Joostas Kleinas yra pristatomas ne tik kaip pop muzikos elementus su linksmais hardcore ir pop punk stiliaus elementais maišantis atlikėjas, bet ir kaip rašytojas bei menininkas iš nedidelio Nyderlandų miesto Leuvardeno. Šis miestas, beje, 2018 m. buvo išrinktas Europos kultūros sostine.

Visa tai atsispindi ir jo kuriamoje muzikoje – įvertinami jo dainų poetiški tekstai, derinami su patraukliais ir jaunystės dvasią perteikiančiais ritmais. Gimtinėje Joostas su savo grupe nuolat koncertuoja tokiuose festivaliuose kaip „Lowlands“ ir „Pinkpop“, o praėjusių metų lapkritį surengė du anšlago sulaukusius koncertus 6 tūkst. vietų Amsterdamo „AFAS Live“ arenoje.

Negana to, 2023 metų vasarą Joosto daina „Friesenjung“ pasiekė pirmą vietą Vokietijos Šveicarijos ir Austrijos topuose. Vien „Spotify“ platformoje ji perklausyta daugiau nei 129 milijonus kartų. Visa tai lėmė, kad Joostas neseniai laimėjo prestižinį Nyderlandų apdovanojimą „Popprijs 2023“, įteikiamą tais metais padarė didžiausią įtaką olandų popmuzikoje padariusiam atlikėjui. Populiarumas ne tik Nyderlanduose ir linksma bei lengvai įsimenanti daina lemia tai, kad Joostas Kleinas laikomas pagrindiniu favoritu laimėti antrą Eurovizijos pusfinalį.

Šveicarija. Nemo „The Code“

„7Bet“ – 3.70; „Topsport“ – 3.35, „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 3.5.

Vienas iš favoritų nugalėti antrajame Eurovizijos 2024 pusfinalyje – 24 metų amžiaus Šveicarijos atstovas Nemo, kuris šiemet dainų konkurse dalyvaus su daina „The Code“ (liet. Kodas).

Šis talentingas atlikėjas, kurio pilnas vardas ir pavardė – Nemo Mettler, nuo mažens groja smuiku, fortepijonu ir būgnais, o išgarsėjo dar 2016 metais, kai pasirodė radijo stoties „SRF Virus“ „#Cypher“ projekte ir įgavo didžiulį populiarumą socialinėje žiniasklaidoje.

Jo dainininko karjera klostosi itin sėkmingai – jau išleisti 2 studijiniai albumai, o 7 jo dainos iškart pateko į Šveicarijos topų sąrašą. Savo muzikoje jis nagrinėja tokias temas kaip lytinė tapatybė, psichinė sveikata ir savo vietos šiame pasaulyje radimas. Visa tai ir kokybiška bei iš kitų išsiskirianti jo eurovizinė daina ne veltui daro Nemo kaip vieną iš šių metų dainų konkurso favoritų. Dėl to sutaria visos Lietuvoje veikiančios didžiausios lažybų bendrovės.

Izraelis. Eden Golan „Hurricane“

„7Bet“ – 14; „Topsport“ – 11, „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 30.

20-metė Eden Golan pripažinimą pelnė būdama jau 9-erių – tuomet triumfavo ne viename dainų konkurse, o šįkart kaip uraganas, ką sufleruoja ir jos dainos pavadinimas, ketina įsiveržti į Eurovizijos 2024 finalą.

Mergina ne tik kuria muziką, kurioje apimami tokie muzikos stiliai kaip popsas, soulas ir R&B, bet ir šoka. Nieko keisto, kad įkvėpimo ji semiasi iš tokių atlikėjų kaip Beyoncé, Ariana Grande, Whitney Houston ir Justinas Timberlake`as.

Nors daug kas prognozuoja jai vietą finale, įdomu tai, kad ne visų lažybų ekspertai Izraelio atstovę laiko ryškia viena iš šio pusfinalio favoričių. „Betsafe“ ir „Twinsbet“ ekspertai jai prognozuoja žemesnę vietą su koef. 30, tačiau ją greičiausiai vis tiek pamatysime finale.

Belgija. Mustii „Before The Party’s Over“

„7Bet“ – 18; „Topsport“ – 15; „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 10.

Eurovizijos dainų konkursas sutraukia įvairiausių talentų turinčius atlikėjus – dainininkus, prodiuserius, dainų tekstų autorius, šokėjus…

O Mustii pseudonimu žinomas 33-ejų Thomas Michelas Mustinas yra dar ir aktorius. Kaip dainininkas jis jau išleido du sėkmingus albumus, o kaip aktorius suvaidino daugybę vaidmenų teatre, televizijoje ir srautinių transliacijų kompanijų kaip „Netflix“ kūriniuose. Vieni tokių pavyzdžių – populiarius belgų serialas „La Trêve“, vaidybiniai filmai „Grave“, „Un Petit Boulot“, „L’Echange des Princess“.

Nors Mustii daina „Before The Party’s Over“ (liet. Kol dar nesibaigė vakarėlis) visai neprimena siautulingo vakarėlio, tačiau lažybų bendrovių ekspertų prognozės rodo, kad Belgijos atstovas Eurovizijoje gali užkurti nemenką vakarėlį ir lengvai patekti į finalą.

Graikija. Marina Satti „ZARI“

„7Bet“ – 19; „Topsport“ – 18; „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 6.

Dar vienos šalies atstovė, dėl kurios drastiškai išsiskiria Lietuvoje veikiančių lažybų bendrovių nuomonė – 37-erių Marina Satti su daina „ZARI“.

Kadangi šiemet minimos 50-osios Graikijos dalyvavimo Eurovizijos dainų konkurse metinės, į atlikėją dedamos didžiulės viltys. Jas, panašu, Marina tikrai gali įgyvendinti. Muzikos paslapčių ji sėmėsi dainuodama Johno F. Kennedy centre Vašingtone su „World Jazz Nonet“, bendradarbiavo su amerikiečių džiazo dainininku Bobby McFerrinu, o per savo karjerą sukūrė unikalų skambesį, kuriame dera graikų, arabų ir balkanų muzikinės tradicijos, su kuriomis ji ir užaugo. Visa tai galima justi ir jos „eurovizinėje“ dainoje, kas ją daro išties išskirtine. Nors „7Bet“ ir „Topsport“ yra skeptiškesnį dėl Marinos šansų antrame Eurovizijos pusfinalyje užimti aukštą vietą, tačiau „Betsafe“ ir „Twinsbet“ atlikėją mato kaip stiprią finalo dalyvę.

Norvegija. Gåte „Ulveham“

„7Bet“ – 22; „Topsport“ – 23; „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 18.

Sprogstamąjį tradicinės norvegų liaudies muzikos ir roko užtaisą Norvegijos grupė Gåte pirmąkart parengė dar 2000-aisiais ir užkopė į kai kurias didžiausias pasaulio scenas. 2002 metais laimėjo prestižinį Norvegijos „Spellemann“ apdovanojimą už geriausią naujoką.

Tiesa, 2005 metais dabar jau 38-erių vokalistės Gunnhild Sundli ir jos brolio 44-erių Sveinungo Sundli suburta grupė nutarė padaryti pertrauką, kuri teko net 12 metų. 2017 metais grupė sugrįžo ir galiausiai apie save primins Eurovizijos scenoje. Jau pasaulinio pripažinimo sulaukusi grupė, lažybų bendrovių nuomone, turėtų būti vienais iš antro Eurovizijos pusfinalio favoritų ir net galbūt įšokti į stipriausiųjų penketuką.

Armėnija. Ladaniva – „Jako“

„7Bet“ – 22; „Topsport“ – 23; „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 22.

Ladaniva – 2019 m. Lilio mieste, Prancūzijoje, susibūrusi grupė, kurią sudaro vokalistė armėnė Jaklina Baghdasaryan ir skirtingais instrumentais mokantis groti prancūzas Lous Thomas. Grupė populiarumo sulaukė jau 2020 m., kai vaizdo įrašų platformoje „Youtube“ patalpintą dainos „Kef Chilini“ vaizdo klipas per pora mėnesių buvo peržiūrėtas net 18 mln. kartų.

Įdomu, kad grupės Ladaniva kuriamą muziką įkvėpė ypač skirtingi muzikos stiliai ir garsai iš viso pasaulio. Tačiau ypatingai daug dėmesio skiriama balkaniškai ir armėniškai muzikai.

Austrija. Kaleen – „We Will Rave“

„7Bet“ – 22; „Topsport“ – 23; „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 20.

29-erių Kaleen pseudonimu žinoma Marie-Sophie Kreissl yra žinomos Austrijos kompozitorės Hanneliese Kreissl-Wurth anūkė. Talentą ugdyti Marie-Sophie pradėjo dar labai ankstyvoje jaunystėje – vos 2-ejų metų amžiau lankė baletą, o 7-erių jau triumfavo savo pirmame šokių konkurse Austrijoje. Dabar ji jau suskaičiuoja virš 100 pergalių nacionaliniuose bei tarptautiniuose šokių turnyruose Austrijoje ir 5 pergales pasauliniuose čempionatuose.

Kaleen turi patirties ir Eurovizijoje – bendradarbiauja su vaikų „Eurovizija“, o didžioje Eurovizijoje jau dalyvavo kaip šokėja ir choreografė. Dabar, jau išleidusi pirmąjį savo albumą, Europą nustebinti bandys ir kaip dainininkė su daina „We Will Rave“ (liet. Mes reivuosime). Ar jai tai pavyks, pamatysime jau greitai. Juk antras Eurovizijos pusfinalis 2024 – jau gegužės 9 dieną.

Estija. 5MIINUST x Puuluup – „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“

„7Bet“ – 60; „Topsport“ – 67; „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 35.

5MIINUST x Puuluup projektas – itin įdomus dviejų grupių bendradarbiavimo pavyzdys, kuris šiemet gali nustebinti. Hiphopo grupė „5MIINUST“ pastaruosius 6 metus buvo dominuojanti jėga Estijos popmuzikoje, o „zombie-folk“ muzikos stilių propaguojantis „Puuluup“ duetas yra pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Nors, atrodytų, abi grupės yra itin skirtingos, tačiau šie muzikos kraštutinumai sklandžiai susilieja į darnią visumą komiškoje dainoje apie narkotikus. Nors projektas – nėra favoritas nugalėti šiame Eurovizijos pusfinalyje, tačiau dainų konkurso finale jį greičiausiai pamatysime.

Antras Eurovizijos pusfinalis 2024: ko greičiausiai nepamatysime finale?

Vienais iš nelaimėlių taps Danijos ar Sakartvelo atstovai, kurių šansus pasirodyti finale „7Bet“ ekspertai vertina skeptiškai – duoda koef. 110. Tuo metu „Topsport“ atlikėjų šansus vertina dar prasčiau – su koef. 126. „Betsafe“ ir „Twinsbet“ Danijos atstovų šansus vertina kiek geriau nei Sakartvelo atstovų – atitinkamai su koef. 55 ir koef. 75 triumfuoti pusfinalyje. Aišku viena – kova dėl vietos finale tarp šių dviejų valstybių atstovų bus itin karšta.

„Betsafe“ ir „Twinsbet“ atstovų manymu, dėl vietos finale galbūt pakovos ir Latvija – jai su koef. 75 duodami tokie pat šansai nugalėti pusfinalyje kaip ir Sakartvelo atstovams. Tuo metu „7Bet“ ir „Topsport“ ekspertai mano, kad Latvija tikrai liks už 10 finalo dalyvių brūkšnio – galimybes nugalėti pusfinalyje vertina atitinkamai su koef. 140 ir koef. 151.

Visos aptariamos lažybų bendrovės – „7Bet“, „Topsport“, „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – sutaria tik dėl keturių valstybių atstovų, kurių tikrai neturėtume matyti finale. Tikimybe, kad antras Eurovizijos pusfinalis 2024 bus vainikuotas San Marino triumfu, „7Bet“ įvertino su koef. 140, „Topsport“ – su koef. 151, o „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – su koef. 150.

Albanijos atstovų šansus pusfinalyje „7Bet“ vertina vos su koef. 190, „Topsport“ – 201, „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – 100. Maltos galimybės – dar prastesnės: „7Bet“ – koef. 240, „Topsport“ – koef. 251, „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – koef. 120. Prasčiausios – Čekijos: „7Bet“ – koef. 240, „Topsport“ – koef. 251, „Betsafe“ ir „Twinsbet“ – koef. 150.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės