Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Pirmas Eurovizijos pusfinalis 2024: ką prognozuoja Lietuvai?

Silvester Belt atlieka savo daina "Luktelk"

Pirmas Eurovizijos pusfinalis 2024: kada ir kuo mums svarbus?

Jau gegužės 7 dieną 22.00 val. Lietuvos laiku Malmėje (Švedija) prasidės vienas lietuvių labiausiai laukiamų renginių – Eurovizija. Tądien įvyks pirmas Eurovizijos pusfinalis 2024, kuris Lietuvos gyventojams turėtų būti itin įdomus, nes jame pasirodys nacionalinę Lietuvos atranką „Eurovizija.LT“ laimėjęs dainininkas ir dainų autorius Silvester Belt su savo daina „Luktelk“.

Iš viso šiame konkurso etape pasirodys 15-os šalių atstovai, iš kurių net 10 keliaus į didįjį finalą. Ten prisijungs prie konkurso šeimininkės Švedijos ir didžiųjų „Eurovizijos“ rėmėjų Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos atstovų. Įdomu, kad Vokietija, Švedija ir Jungtinė Karalystė pirmame pusfinalyje galės ir balsuoti. Tad kas šio, pirmojo Eurovizijos pusfinalio favoritai ir kokius šansus iškopti į finalą turi Lietuvos atstovas? Šioje naujienoje pakviesime jus susipažinti su kiekvienos šalies atstovu ir panagrinėsime jo šansus triumfuoti pirmajame pusfinalyje.

Taip pat primename, kad pirmą Eurovizijos pusfinalį bus galima tiesiogiai stebėti per LRT kanalą ar naujienų svetainėje LRT.lt. Užsienyje esantys lietuviai transliaciją galės stebėti „Youtube“ platformoje.

Pirmas Eurovizijos pusfinalis 2024: dalyviai

Pirmasis Eurovizijos pusfinalis 2024 yra suskirstytas į dvi dalis, o Lietuvos atstovas Silvester Belt pasirodys pirmoje dalyje. Pagal tai, kaip išsirikiavo pirmas Eurovizijos pusfinalis 2024, trumpai apžvelgsime jos dalyvius ir jų šansus nugalėti pusfinalyje bei tuo pačiu patekti į dainų konkurso finalą.

1. Kipras. Silia Kapsis – „Liar“

Šiemet Kiprui atstovaus Silia Kapsis su daina „Liar“ (liet. Melagis). Ši 17 metų sulaukusi mergina, kuri yra ne tik dainininkė ir dainų rašytoja, bet ir šokėja bei aktorė, gimė ir visą jaunystę praleido Australijoje. Čia, būnant vos ketverių, ir prasidėjo dainininkės karjerą.

Ji dalyvavo populiariame AYPAC („Australian Youth Performing Arts Company“) projekte kaip pagrindinė vokalistė, bet pirmą dainą „Who Am I?“ (liet. Kas aš esu) išleido tik 2022 metais. Tiesa, ją parašė būdama 12-os.

Siliai sekasi ne tik dainininkės, bet ir šokėjos karjera – ji jau dirbo su pasaulinio garso choreografais ir buvo atrinkta į „ImmaBeast Dance Company“ šou, Los Andžele šoko su Stephenu tWitch Boss populairioje pokalbių laidoje „The Jennifer Hudson Show“. Anot lažybų bendrovės „7Bet“ ekspertų, Silia nugalėti pirmame pusfinalyje turi šansų nedaug – jos galimybės vertinamos koef. 30, tačiau ji ne tik kad patenka į stipriausiųjų dešimtuką, bet ir yra visai šalia penketuko – šeštoje vietoje. „Topsport“ ekspertai laikosi panašios nuomonės, o „Betsafe“ ir „Twinsbet“ Silią taip pat mato finale.

2. Serbija. Teya Dora – „Ramonda“

Serbijai šiemet atstovauja sceniniu vardu Teya Dora žinoma 32-ejų Teodora Pavlovska su daina „Ramonda“. Tai Pastaruoju metu daugiausiai klausytojų (daugiau nei 3 mln.) „Spotify“ platformoje Balkanuose turinti atlikėja, išgarsėjusi su hitu „Džanum“.

Paminėjimo vertas ir jos muzikinis kelias – ji studijavo Bostone įsikūrusiame „Berklee College of Music“ kartu su dainininku Charlie Puth. Po studijų persikėlė gyventi ir dirbti dainų rašytoja į Niujorką. Jos muzika, nepaisant asmeninių iššūkių kaip tėvo netektis, išlieka labai pilna vilties. Galimybės laimėti pusfinalį „7bet“ ekspertų vertinamos su koef. 50, tad Teyą finale, panašu, pamatysime. Finale ją mato ir „Topsport“, „Betsafe“ bei „Twinsbet“ ekspertai.

3. Lietuva. Silvester Belt – „Luktelk“

26-erių Silvester Belt, kurio tikrasis vardas ir pavardė – Silvestras Beltė, gimė ir augo Lietuvoje, Kaune. Jis muzikuoti pradėjo vos ketverių metų amžiaus, o 2010 metais dalyvavo vaikų „Eurovizijos“ atrankoje – finale užėmė 8 vietą iš 12. Vėliau mokėsi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, žinias gilino Londono „Westminster“ universitete. Užsienyje dėl aistros makiažui buvo pradėjęs dirbti grožio salone. Savo sėkmę muzikoje vėliau išbandė „X Faktoriuje“, laimėjo projekte „Aš – superhitas“.

Jo dainas įkvėpė asmeninė gyvenimo patirtis, prisiminimai apie savo seksualumo tyrinėjimą homofobiškoje aplinkoje, kaip tų emocijų slopinimas jį paveikė. Pirmame pusfinalyje Silvester Belt pasirodymui prognozuojama ketvirta vieta, o galimybė laimėti pirmą pusfinalį siekia koef. 9.80. Tuo metu „Topsport“ „Betsafe“ ir „Twinsbet“ ekspertai lietuvį pirmame pusfinalyje rikiuoja trečią.

4. Airija. Bambie Thug – „Doomsday Blue“

Vienas neįprasčiausių pasirodymu pirmame pusfinalyje – Bambie Thug slapyvardžiu žinoma 31-erių Bambie Ray Robinson. Vaikystėje ji su trimis seserimis lankė mokyklos chorą ir baleto pamokas. Jei ne rankos trauma, galbūt Bambie šiandien būtų žinoma kaip šokėja – tuomet, negalėdama šokti, ji pakeitė studijų krypti į muziką.

Bambie Thug jau išleido tris albumus, o „Doomsday Blue“ – odė, skirta queer bendruomenei, yra pirmasis į Airijos dainų TOP 40 patekęs jos singlas. Ekstravagantiškai popso, roko, elektronikos ir kitus stilius maišančiai atlikėjai „7Bet“ žada vieta finale, nors jos šansai triumfuoti pirmame pusfinalyje siekia 70 koef. Finale ją mato ir „Topsport“ „Betsafe“ ir „Twinsbet“ ekspertai.

5. Ukraina. Alyona Alyona ir Jerry Heil – „Teresa & Maria“

Pirmas Eurovizijos pusfinalis 2024 Ukrainai prognozuojamas kaip itin sėkmingas – jos atstovių šansai laimėti pusfinalį vertinami su koef. 5.6. Antrą vietą pusfinalyje joms žada ir „Topsport“ „Betsafe“ bei „Twinsbet“ muzikos ekspertai. Šiemet Eurovizijoje su Rusijos agresija vis dar kovojančiai šaliai su daina „Teresa & Maria“ (liet. Teresa ir Marija) atstovaus 28-erių Yana Oleksandrivna Shemaieva, žinoma kaip Jerry Heil, ir žymiausia šalies repo atlikėja 32-ejų Aliona Olehivna Savranenko – Alyona Alyona.

Alyona Alyona per nuo 2018 metų trunkančią muzikinę karjerą ne kartą pateko į Ukrainos muzikos topus. Jerry Heil karjerą pradėjo dar 2012 m. „Youtube“ perdainuodama žymias kitų atlikėjų išleistas dainas. Šiuo metu jos įkelti įrašai susilaukia milijoninių peržiūrų. Tai trečias kartas, kai Jerry Heil bandė patekti į Euroviziją ir galiausiai jai pagaliau pavyko.

6. Lenkija. Luna – „The Tower“

24-erių Luna – Aleksandra Katarzyna Wielgomas, šiemet konkurse dalyvaus su daina „The Tower“ (liet. Bokštas). Būdama 11-os ji prisijungė prie vaikų choro didžiajame Varšuvos teatre ir ne kartą pasirodė įvairiose operose, muzikos mokykloje lankė smuiko ir pianino pamokas.

Įdomu, kad Aleksandra ypač domisi astrologija, kas atsispindi ir jos kūryboje – jos sceninis pseudonimas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia mėnulį, o kai kuriose jos dainose galima girdėti NASA paskelbtus kosmoso garsus. „7Bet“ ekspertai prognozuoja, kad pirmas Eurovizijos pusfinalis 2024 Lunai baigsis septintoje vietoje – jos galimybės triumfuoti pusfinalyje vertinamos 45 koef. Optimizmo nestokoja ir „Topsport“ atstovai, o „Betsafe“ ir „Twinsbet“ Lunos pasirodymą laiko pačiu prasčiausiu visame pusfinalyje.

7. Kroatija. Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim

Visai kitokiomis nuotaikomis gyvena Kroatijos atstovai. Anot lažybų bendrovės „7Bet“ ekspertų, geriausius šansus pasirodyti pirmajame Eurovizijos pusfinalyje turi būtent šios šalies atstovai. Jų šansai tai padaryti vertinami su koeficientu 1.27, kai „Topsport“ „Betsafe“ ir „Twinsbet“ ekspertai šias galimybes vertina tik vos prasčiau. Panašu, kad sėkmės ši daina gali laukti ir finale.

Kroatijai šiemet atstovauja sceniniu pseudonimu Baby Lasagna žinomas 28-erių dainininkas, dainų autorius ir prodiuseris Marko Purišičius su daina „Rim Tim Tagi Dim“. Ši daina buvo užkopusi ir iki Kroatijos dainų TOP 40 viršūnės.

Savo muziką Marko apibūdina kaip kelių muzikos žanrų miksą, o ieškantys dainose prasmės gali užčiuopti gilesnę žinią apie mūsų aplinkos rūpesčius ir kančias. Šiuo metu atlikėjas įrašinėja pirmą savo albumą „Demons and Mosquitoes“, bendradarbiauja su įrašų studija „Virgin“.

8. Islandija. Hera Bjork – „Scared of Heights“

Hera Bjork – 52-iejų atlikėja iš Islandijos, kuri jau turi patirties didžiosios Eurovizijos scenoje – konkurse dalyvavo dar 2010 metais ir užėmė 19 vietą. Nacionalinėje atrankoje ji šiemet pasirodė su dvejomis dainų versijomis – finale laimėjo angliška „Scared of Heights“ (liet. Bijanti aukščių) versija.

Pirmąjį iš keturių savo albumų Hera išleido dar 2000 metais, tačiau Islandijoje didesnio dėmesio nesusilaukė. Panašu, kad susidomėjimo gali nesulaukti ir pusfinalyje – dainininkės šansai jį laimėti, anot „7Bet“ ekspertų, siekia vos 190 koef. Sėkmės nežada ir „Topsport“ „Betsafe“ bei „Twinsbet“ ekspertai.

9. Slovėnija. Raiven – „Veronika“

28-erių Raiven, kurios tikrasis vardas – Sara Briški Cirman, groja arfa bei muzikuoja jau nuo ketverių. Jos muzika – su pokrypiu į operos muziką: Liublianoje esančioje muzikos akademijoje ji mokėsi dainavimo operos stiliumi, o operos scenoje laimėjo ne vieną apdovanojimą.

Slovėnijos Eurovizijoje atlikėja ji žinoma jau nuo 2016-ųjų, kai atrankoje į Euroviziją užėmė antrą vietą. Kitąmet – trečią, o 2019-ais – vėl trečią. Galiausiai ketvirtas kartas garantavo – Raiven pasirodys didžioje Eurovizijos scenoje. Deja, tuo šis pasirodymas greičiausiai ir baigsis – jos galimybės laimėti šį pusfinalį „7Bet“ ekspertų vertinamos su 120 keof., „Topsport“ – su 126 koef. Tiesa, „Betsafe“ ir „Twinsbet“ ekspertai jos galimybes vertina kur kas geriau – su 25 koef. – ir žada vietą finale. Tad Raiven gali tapti šio pusfinalio juoduoju arkliuku.

10. Suomija. Windows95man – „No Rules!“

Vienas spalvingiausių pasirodymų, kai vyks Pirmas Eurovizijos pusfinalis 2024, yra parengęs 38-erių Teemu Keisteri, į Eurovizijos sceną žengiantis kartu su 30-mečiu dainininku Henri Piispanen ir sceniniu vardu „Windows95man“ ir daina „No Rules!“ (liet. Jokių taisyklių!).

Įdomu, kad nacionalinėje Suomijos Eurovizijos atrankoje „Windows95man“ komisija davė paskutinę vietą, tačiau bilietą į didžiąją Euroviziją suteikė žiūrovų balsai. Panašu, kad jie gali būti teisūs – „7Bet“ pirmame pusfinalyje šiam kolektyvui žada trečią vietą ir bilietą į finalą su 7.8 koef. Penketuke „Windows95man“ mato ir lažybų bendrovės „Topsport“ „Betsafe“ bei „Twinsbet“.

11. Moldova. Natalia Barbu – „In the Middle“

44-erių violončelininkė, atlikėja ir dainų rašytoja Natalia Barbu Eurovizijoje dalyvaus antrą kartą. Jėgas ji išmėgino jau 2007 metais Helsinkyje, kur užėmė 10 vietą, o šįkart dalyvaus su daina „In the Middle“ (liet. Viduryje).

Atlikėjos karjera prasidėjo dar 1998 metais, kai ji laimėjo vietinį dainų konkursą. Nuo tada ji išleido 4 studijinius albumus ir 20 singlų. Nors ir yra žinoma savo šalyje, to greičiausiai nepakaks norint patekti į finalą. Natalia Barbu galimybės laimėti pusfinalį „7Bet“ ekspertų vertinamos prasčiausiai – su 200 koef. Dalyvių sąrašo pabaigoje ją mato ir „Topsport“ „Betsafe“ bei „Twinsbet“ ekspertai.

12. Azerbaidžanas. Fahree ft. Ilkin Dovlatov – „Ozunle apar“

29-erių dainininkas Fakhri Ismayilovas – Fahree ir 33-ejų Ilkinas Dovlatovas suvienijo jėgas bei atstovaus Azerbaidžanui šių metų Eurovizijoje. Abu atlikėjai – naujokai scenoje: teisės studijas baigęs Fahree savo debiutinį singlą „Dance“ išleido 2022-ais, o Ilkinas muzikinę karjerą pradėjo tik pernai. Dainai, kuri atliekama angliškai ir azerų kalba, patekti į finalą gali būti itin sudėtinga – jos galimybės laimėti pusfinalį „7Bet“ vertinamos su 120 koef. „Topsport“ duoda net 126 koef. Tačiau „Betsafe“ ir „Twinsbet“ vilties suteikia daugiau – 50 koef. ir vieta finale.

13. Australija. Electric Fields – „One Milkali (One Blood)“

Dėl Eurovizijos pamišusiai Australijai šiemet atstovaus 2015 m. susikūrusi „Electric Fields“ grupė, kurios vokalistė Zaachariaha Fielding (33) ir klavišiniais grojantis Michael Ross sujungia modernią elektroninę muziką su aborigenų kultūra – jų dainose girdima viena iš seniausių gyvų kultūrų žemėje Anangu tautų kalba Yankunytjatjara.

Eurovizijos atrankoje vos per plauką buvusi nuo atstovavimo šaliai 2019 metais, ši namie populiari grupė pagaliau pasirodys ir didžiojoje konkurso scenoje. Tiesa, finale jų greičiausiai nepamatysime – jų šansai laimėti pusfinalį „7Bet“ vertinami vos su 110 siekiančiu koef. Vilčių į atlikėjus nededa ir „Topsport“ „Betsafe“ ir „Twinsbet“ atstovai.

14. Portugalija. Iolanda – „Grito“

29 metų amžiaus Iolanda Costa rašyti dainas pradėjo 14-os, išbandžiusi sėkmę ne viename muzikiniame šou, ji muzikos žinias gilino Lisabonoje ir Londone, o pirmąkart sėkmę atrankoje į Euroviziją išbandė 2022 m.

Išskyrus 2017 metai, kai renginyje triumfavo Salvadoras Sobralis, Eurovizijoje portugalams nesiseka. Panašu, kad tokie bus ir šie metai – Iolandos šansai laimėti pusfinalį „7Bet“ vertinami vos su 60 koef. Tiesa, jos galimybėmis labiau tiki „Betsafe“ ir „Twinsbet“ ekspertai – 25 koef. Tad Eurovizijos finale Iolandą greičiausiai pamatysime, tik lieka klausimas – kurioje vietoje.

15. Liuksemburgas. Tali – „Fighter“

Liuksemburgas į Eurovizijos dainų konkursą sugrįžta net po 31-erių metų pertraukos. Paskutinio šalies pasirodymo šiame dainų konkurse jai atstovaujanti Tali Golergant nematė – merginai vos 23-eji. Ji gimė Izraelyje, dėl tėčio darbo vaikystėje pagyveno Pietų Amerikoje bei kitose šalyse, o galiausiai apsistojo Liuksemburge. Muzikuoti mokėsi ir Niujorke, o debiutinį singlą išleido vos 16-os.

Panašu, kad savo šalį su daina „Fighter“ (lietv. Kovotojas) jį gali nudžiuginti – „7Bet“ šaliai žada vietą finale su 22 koef. triumfuoti pusfinalyje. „Topsport“ ekspertai taip pat ją mato finale, tačiau mažiau optimistiškai į pasirodymą žvelgia „Betsafe“ ir „Twinsbet“ ekspertai – Tali nežada patekimo į finalą, o jos galimybes laimėti pusfinalį vertina tik 75 koef.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-02

Geriausios lažybų bendrovės