Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Auksinis protas

Auksinis protas

„Auksinis protas“ – populiariausias Lietuvoje intelektinis televizijos žaidimas. Pirmoji serija buvo parodyta 2014-aisiais rugsėjo 14-ąją. Žaidimas transliuojamas kiekvieną penktadienį 21:00 val. Lietuvos laiku. „Auksinio Proto“ transliacijos laikas gali kisti dėl penktadienį vykstančių Eurolygos rungtynių, kuriose rungtyniauja Kauno „Žalgiris“.

Auksinis protas: Taisyklės

Ankstesnė taisyklių versija

„Auksinis Protas“ buvo žaidžiamas vienokiomis taisyklėmis: šeši žaidėjai buvo paskirstyti į dvi komandas po tris ir atsakinėdami į klausimus atskirai, nežinodami, kokį atsakymą pasirinko jo komandos draugai – stengėsi surinkti kuo daugiau vienodų teisingų atsakymų. Visiems trims žaidėjams pasirinkus teisingą atsakymą – komanda gaudavo tašką.

Pirmajame etape mažiau taškų surinkusi komanda atsisveikina su mažiausiai teisingų atsakymų pateikusiais dviem žaidėjais.

Antrajame etape 4 žaidėjai suskirstyti komandomis po 2, atsakinėja į atskirus klausimus. Atsakius teisingai – gaunami 2 taškai, komandai neišsprendus klausimo, o į šį atsakius varžovams – jie „pavogia“ tašką. Mažiau taškų surinkusi komanda pereina į „blitz“ vieno klausimo etape. Jame du žaidėjai – gauna papildomą klausimą, į kurį, teisingą atsakymą greičiau pateikęs dalyvis – patenka į trečiąjį etapą.

Trečiajame etape trys žaidėjai renkasi sau temą, kurioje būna duodami 20 klausimų, norint užfiksuoti taškus, reikia teisingai atsakyti į tris klausimus. Du daugiausiai taškų surinkę žaidėjai stoja į finalinę dvikovą.

Taisyklių pasikeitimas – naujasis formatas

Žaidimą pradeda 6 žaidėjų suskirstyti į dvi komandas po 3. Tiesa, skirtingai nei ankstesnėje taisyklių versijoje, dabar taškai sumuojami ne tik visai komandai teisingai atsakius į pateiktą klausimą, bet tuo pačiu sumuojant ir atimant žaidėjų individualius atsakymus, taip padarant pirmąjį žaidimo etapą gerokai dinamiškesniu. Visiems trims komandos žaidėjams pasirinkus teisingą atsakymą komanda gauna 3 taškus + 1 papildomą už tai, jog teisingą atsakymą pateikė visa trijulė. Pirmasis etapas baigiamas po pirmųjų aštuonių pateiktų klausimų. Tuomet – mažiau taškų turinčios komandos du žaidėjai (individualiai atsakę į mažiau klausimų) palieka žaidimą. Jeigu žaidėjai surenka po lygiai taškų – stojama į vieno klausimo žaidimą, kuriame iš keturių atsakymų – pirmiau teisingą pasirinkęs žaidėjas žengia toliau.

Antrajame etape likę 4 žaidėjai kovoja kiekvienas už save. Klausimai pateikiami uždavus vieną po vieną užuominą, taip anksčiau atsakymą pateikti bandantys žaidėjai rizikuoja, jog jų varžovai turės galimybę išgirsti daugiau užuominų. Žaidėjas teisingai atsakęs į du klausimus – iškovoja vietą kitame etape, antrajame etape iškrenta dalyvis, kuris lieka paskutinis iš ketvertuko nepateikęs dviejų teisingų atsakymų.

Trečiasis etapas – toks pats kaip ir ankstesnėje taisyklių versijoje – žaidėjai renkasi temą, kurioje jiem pateikiami po 20 klausimų. Norint užfiksuoti taškus, reikia teisingai iš eilės atsakyti bent į tris klausimus.

Jeigu šiame etape du žaidėjai surenka vienodą taškų skaičių – į kitą etapą patenka pirmiau į juos atsakinėjęs dalyvis.

Finalas žaidžiamas – dviems žaidėjams varžantis tiesioginėje akistatoje. Išgirdus klausimą abu žaidėjai turi 20 sekundžių atsakymui pateikti. Finaliniame etape žaidžiama – atsakinėjant į 10 klausimų, arba jeigu atsiliekantis nebeturi šansų iškovoti pergalės – finalas baigiamas anksčiau laiko.

Auksinio proto vedėjai

Arūnas Valinskas bei Andrius Tapinas – žaidimo vedėjai, kurie kartu veda šį TV žaidimą nuo pirmojo sezono pirmosios serijos. Arūno Valinsko „sąskaitoje“ daug televizinių žaidimų – jis yra vedęs „Taip ir Ne“, „Šeši nuliai milijonas“, taip pat kuria klausimus kitam LRT televizijos eteryje pasirodančiam žaidimui – „Kas ir Kodėl?“.

Andrius Tapinas – TV laidų vedėjas, žurnalistas, rašytojas bei visuomenininkas. Kaip pats teigė, Intelektinių žaidimų liga užsikrėtė vaikystėje, žiūrėdamas „Laimingas atvejis“, „Kas? Kur? Kada?“ ir kitus TV žaidimus. 11-okas pateko į Arūno Valinsko vestą žaidimą „Taip ir ne“. Moksleivis Andrius triumfavo ir superfinale, laimėdamas pagrindinį žaidimo prizą – baldų komplektą.

Auksinio proto nugalėtojai:

 • 9-ojo sezono nugalėtojas: Mantas Tamulevičius
 • 8-ojo sezono nugalėtojas: Severija Daugirdaitė
 • 7-ojo sezono nugalėtojas: Tomas Grėlis
 • 6-ojo sezono nugalėtojas: Marius Giedraitis
 • 5-ojo sezono nugalėtojas: Andrius Burnickas
 • 4-ojo sezono nugalėtojas: Edita Kregždienė
 • 3-iojo sezono nugalėtojas: Birutė Nefaitė
 • 2-ojo sezono nugalėtojas: Česlovas ŠImkevičius
 • 1-ojo sezono nugalėtojas: Jonas Mikalkėnas

Būdai patekti į Auksinio proto žaidimą televizijoje

 • Atsakykite į atrankinį klausimą interneto puslapyje.
 • Atvykus į TV žaidimo filmavimus kaip žiūrovui bei atsakius į klausimą skirtą publikai
 • Atsakykite į atrankinį klausimą žaidimo partnerių puslapiuose: lrytas.lt ir lrt.lt

 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-04-02

Geriausios lažybų bendrovės