Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Elektromobilių lenktynės: Jūsų Gidas

elektromobiliai lenktyniauja

Visi galime sutikti, kad elektromobiliai – automobilių ateitis. Jau dabar, vos tik įsėdus į EV automobilį galima nustebti, kokia greita akceleracija ir kokie dinamiški tie automobiliai tiesiojoje. Sudėjus elektros variklius į dinamiškus bolidus galima tikėtis įspūdingų, greitų lenktynių. Galbūt daug kas nežino, jog šiuo metu pasaulyje vyksta pačios įvairiausios elektromobilių lenktynės, pradedant e-kartingais, baigiant Formule-E. 

ABB FIA Formulė E

ABB FIA Formula E yra pagrindinės elektromobilių lenktynės pasaulyje. Tai – elektrinis F1 atitikmuo, kurį įsteigė FIA, bandydami suburti visus elektrifikuotų automobilių fanus. Ši lyga veikia tarsi F1 bandomasis triušis, kur išbandomos elektrinės variklių technologijos, siekiant išmėginti įvairius sprendimus prieš pristatant juos į Formulę 1.Pirmasis Formulės E sezonas įvyko 2014 m. Sezonai vyksta kasmet ir džiugina ne tik smagiomis lenktynėmis, bet ir vis tobulėjančiais, greitėjančiais bolidais. Nors nėra itin greiti, lyginant su F1 ar F2 bolidais, dėka unikalių techninių sprendimų ir trasų gatvėse, Formula E veiksmas retai kada būna nuobodus.

Formulės E lenktynės, vadinamos ePrix. Jos visuomet rengiamos laikinose gatvių trasose pasaulio miestų centruose. Serijoje dalyvauja vienviečiai elektriniai lenktyniniai automobiliai, o norint laimėti daugiausia dėmesio reikia skirti energijos vartojimo efektyvumui ir  bolido aerodinamikai. Lenktynėse, kurios paprastai trunka apie 45 minutes + vieną ratą, laimi protingas energijos valdymas ir vairuotojo įgūdžiai.

Paskutiniai čempionai:

  • 2023: Jake‘as Dennis‘as (Avalanche Andretti Formula E)
  • 2022: Stoffelis Vandoorne’as (Mercedes-EQ Formula E Team)
  • 2021: Nyck‘as de Vries‘as (Mercedes-EQ Formula E Team)

Extreme E

Extreme E – tai gana nauja, vos 2021 m. startavusi bekelės lenktynių serija, kurioje elektriniai visureigiai varžosi atokiose, dažniausiai ekstremaliose lokacijose. Kadangi tai – elektromobilių lenktynės, jomis siekiama šviesti žmones apie klimato kaitą ir skatinti tvaresnį transportą. Extreme E lenktynės, vadinamos X Prix. Jos vyksta kone visur. Visureigiai greičio ribas išmėgina dykumose, atogrąžų miškuose ir Arkties ledynuose. Lenktynėse siekiama išbandyti transporto priemonių ir vairuotojų ištvermę, daugiausia dėmesio skiriant natūralių kliūčių įveikimui ir dėmesiui į rimtas Žemės problemas

Extreme E galima stebėti tokiose platformose kaip ITV, Fox Sports ir oficialiame Extreme E YouTube kanale.

Paskutiniai čempionai:

  • 2023: Rosberg X Racing (Johan Kristoffersson ir Mikaela Ahlin-Kottulinsky)
  • 2022: X44 Vida Carbon Racing (Sebastienas Loebas ir Cristina Gutiérrez)
  • 2021: RXR Rosberg X Racing (Johan Kristoffersson ir Molly Taylor)

Tiesa, būtina paminėti, kad nuo 2025 m. lenktynės persivadins į Extreme H ir varikliai taps varomais vandeniliu, nebe elektra.

Elektrinių paspirtukų lenktynės (eSC)

Electric Scooter Championship (eSC) – tai naujos lenktynės, kuriose varžosi daug kam labai patinkantys, o daug ką miestuose jau ir išerzinti spėję elektriniai paspirtukai. Siekiant skatinti mikromobilumą ir miesto transporto sprendimus, eSC sukuria sąlygas greitoms lenktynėms įdomiose trasose, kuriose varžosi tikri nutrūktgalviai. Paprastai eSC lenktynės vyksta uždarose trasose, dažnai tai būna sutrumpintos įprastų trasų versijos. Čia būna daug kritimų, avarijų bei netikėtų laimėtojų. 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-12

Geriausios lažybų bendrovės