Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Fernanda Guersone – pasaulio MMA čempionė, pati rinkusi lėšas bilietui į turnyrą

Fernanda Guersone apdovanojimai

Fernanda Guersone į mišrių kovos menų (MMA; Mixed Martial Arts) sceną įsiveržė 2023 metais. Tuomet pradėjo dalyvauti Tarptautinės mišrių kovos menų federacijos (IMMAF; The International Mixed Martial Arts Federation), kuri įkurta 2012 m. vasario pabaigoje ir yra tarptautinė mėgėjų mišrių kovos menų valdymo institucija, veikloje.

Vos per metus ši profesionalė laimėjo titulus Brazilijoje ir tarptautiniuose turnyruose. 2023 metais rugpjūčio mėnesį Kolumbijoje vykusiame Pan-Amerikos MMA čempionate iškovojo sidabro medalį 70 kg kategorijoje. Taip pat du kartus tapo tarptautinių braziliško džiudžitsu turnyrų čempione, o praėjusių metų lapkričio 28 dieną – MMA pasaulio čempione.

Braziliško džiudžitsu propagavimas itin padeda MMA, kuri pradėjo veiklą 1993 metais bei įgavo vis daugiau populiarumo dėl savo universalumo. MMA apima daugybę kovos menų technikų, pavyzdžiui, boksą, karatė, Muay Thai ir tą patį brazilišką džiudžitsu, tad vieno ar kelių šių sporto šakų išmanymas gali padėti kovose. MMA reikia ir ištvermės – paprastai šiame sporte dvikovos trunka labai intensyvius 3 raundus po 5 minutes.

Kovose svarbus ir tikėjimas

Kovotoja stiprybės dažnai semiasi iš tikėjimo, kuris yra labai populiarus ir įsišaknijęs visoje Pietų Amerikoje. Kaip yra rašiusi viename įraše socialinėje erdvėje, „pradėjusi dalyvauti kovos menų varžybose absoliučioje svorio kategorijoje (kai kartu varžosi visų svorio kategorijų sportininkai) negavau tokio rezultato, kokio tikėjausi, bet labai džiaugiuosi savo progresu braziliškame džiudžitsu ir savo tobulėjimu kasdien. Visų pirma už tai norėčiau padėkoti Dievui! Ačiū ir mano rėmėjams bei savo sūnui!”

Kitos svarbios pergalės dedamosios, anot sportininkės, – susikaupimas, atsidavimas, nuolatinis treniravimasis, poilsio ir darbo režimas, tinkama mityba ir kitų profesionalų pagalba.

Prireikė finansinės pagalbos

Pasaulio čempione Fernanda Guersone galėjo ir netapti. Jai reikėjo net 15 tūkst. Brazilijos realų (maždaug 2,6 tūkst. eurų), kad atstovautų savo šalies komandai IMMAF pasaulio čempionate Albanijoje. Šiuos pinigus ji rinko savaitgaliais tiesiog sankryžose prie šviesoforų mažame Pouso Alegre miestelyje visai netoli San Paulo ir Rio de Žaneiro didmiesčių. Turnyras vyko 2023 metų lapkričio 20–25 dienomis.

Į palaikymo kampaniją įsitraukė ne pravažiuojantys gyventojai, kurie duodavo pinigų ar pasidalindavo istorija. Savo vaidmenį atliko ir žiniasklaida. Galiausiai viską vainikavo medalis.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-18

Geriausios lažybų bendrovės