Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Geriausi boksininkai praeityje ir kas dominuoja šiais laikais

du boksininkai dauzia rankomis

Boksas yra viena iš populiariausių individualių sporto šakų. Visame pasaulyje didžiausios bokso kovos pritraukia daugybės žiūrovų dėmesį. Boksas turi ypač ilgą istoriją – įvairiuose šaltiniuose galima matyti, kad jau Senovės Egipte vyko pirmosios kovos. Pirmoji dokumentuota kova Anglijoje įvyko 1681 metais. Modernioji bokso istorija pradėta skaičiuoti nuo 1867 m., kai atsirado svorio kategorijos, pradėtas skaičiuoti raundų laikas bei pristatytos kitos taisyklės. Kviečiame skaityti toliau ir iš arčiau susipažinti, kas modernioje istorijoje yra geriausi boksininkai.

Muhammad Ali – 56 pergalės ir 5 pralaimėjimai

Muhammad Ali 1942 m. gimė JAV, o būdamas 18-os 1960 m. Romoje vykusiose vasaros olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį. 1959-60 m. skirtinguose turnyruose iš viso iškovojo dar šešis aukso medalius, o 1960 m. pabaigoje debiutavo profesionalioje bokso kovoje prieš Tunney Hunsaker bei iškovojo pirmą pergalę.

Ne retai galima išgirsti kaip 191 cm ūgio boksininkas M. Ali įvardijamas kaip geriausias visų laikų šios sporto šakos atstovas. Jis laimėjo pirmas 31 kovas – pirmą pralaimėjimą teisėjų sprendimu patyrė prieš Joe Frazier, po kurios iškovojo dar dešimt pergalių iš eilės ir vienu metu turėjo rezultatą 41-1. Antrąjį pralaimėjimą patyrė 1973 m. prieš Ken Norton, tačiau jau po kiek daugiau nei pusės metų atsirevanšavo.

Būdamas 35-erių metų turėjo 55-2 rezultatą, tačiau per likusias ketverias kovas pralaimėjo tris kartus ir būdamas 39-erių metų baigė profesionalo karjerą. Muhammad Ali mire 2016 m. gruodžio 3 d., kai tuo metu jam buvo 74-eri metai.

Ray Robinson – 174 pergalės ir 19 pralaimėjimų

Ray Robinson 1921 m. gimė JAV, būdamas 18-os metų laimėjo „New York Gloden Gloves“ ir „Intercity Golden Gloves“ turnyrų aukso medalius, po metų pakartojo tą patį. 1940 metais, nesulaukęs dar 20-ties, debiutavo profesionalioje bokso kovoje. Niujorke „Madison Square Garden“ arenoje vykusioje kovoje techniniu nokautu laimėjo prieš Joe Echevarria.

Amerikietis per beveik trejus metus laimėjo 40 kovų – tokį skaičių dabar boksininkai pasiekia per visą savo karjerą. Tuomet beveik kas mėnesį kovojęs R. Robinson neturėjo lygių. Pirmą pralaimėjimą patyrė 1943 m. prieš Jake LaMotta. Pralaimėjimas užgrūdino ir beveik dešimt metų nei karto nepralaimėjo. Vienu metu turėjo 129-1 rezultatą.

Antras pralaimėjimas patirtas prieš Randolph Turpin, prieš kurį po dvejų mėnesių atsirevanšavo. Per karjerą Ray Robinson sukovojo virš 200 kovų, o karjerą baigė 1991 m. būdamas 44-erių metų. Ray Robinson mirė 1989 m., kai jam tuo metu buvo 67-eri metai.

Ray Robinson ir Muhammad Ali kova

Floyd Mayweather – 50 pergalių ir 0 pralaimėjimų

Floyd Mayweather 1977 m. gimė JAV, 19-os Atlantoje vykusiose olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį, o po kelių mėnesių debiutavo profesionalioje kovoje prieš Roberto Apodaca. Profesionalo karjerą amerikietis baigė 2017 m., kai jubiliejinėje kovoje įveikė Conor McGregor. Tai buvo jo penkiasdešimta pergalė iš tiek pat galimų – 27 iš jų laimėjo nokautais. Per karjerą yra įveikęs tokius boksininkus kaip Victor Ortiz, Canelo Alvarez, Manny Pasquiao.

Manny Pacquiao – 62 pergalės ir 8 pralaimėjimai

Manny Pasquiao 1978 m. gimė Filipinuose ir yra vienas ryškiausių šios šalies sportininkų per visą istoriją. Profesionalioje bokso kovoje debiutavo vos 16-os metų. Laimėjo pirmas 11 kovų, o 1996 m. patyrė pirmą pralaimėjimą prieš Rustico Torrecampo, po kurio pasiekė dar 15 pergalių iš eilės.

Karjerą filipinietis baigė 2021 m., kai būdamas 42-erių teisėjų sprendimu nusileido Yordenis Ugas. Iš viso iškovojo 62 pergales, iš kurių 39 laimėtos nokautais. Penki iš aštuonių pralaimėjimų buvo patirti per paskutines trylika kovų.

Manny Pacquiao ir Floyd Mayweather kova

Roberto Duran – 103 pergalės ir 16 pralaimėjimų

Roberto Duran 1951 m. gimė Panamoje, būdamas 16-os debiutavo profesionalioje bokso kovoje, kurią laimėjo prieš Carlos Mendoza. Pirmą pralaimėjimą R. Duran patyrė tik po 31 laimėtos kovos – Esteban de Jesus buvo pirmasis įveikęs vieną geriausių visų laikų boksininkų. Po šio pralaimėjimo iš Panamos kilęs sportininkas nepralaimėjo 41 kartą iš eilės – antras pralaimėjimas karjeroje patirtas prieš „Sugar“ Ray Leonard, kurį prieš tai kovoje buvo įveikęs.

Profesionalo karjerą Roberto Duran baigė sulaukęs 50-ies metų. Paskutinėje kovoje 2001 metais pralaimėjo prieš Hector Camacho. Iš viso per karjerą pasiekė 103 pergales, iš kurių 70 laimėjo nokautais.

Mike Tyson – 50 pergalių ir 6 pralaimėjimai

Mike Tyson 1966 m. gimė JAV, 18-os „Golden Gloves“ turnyre laimėjo aukso medalį ir nieko nelaukęs debiutavo profesionalioje kovoje, kurią pirmajame raunde techniniu nokautu laimėjo prieš Hector Mercedes. Amerikietis pirmas 19 kovų laimėjo nokautais, o pirmą pralaimėjimą patyrė tik po 37-erių pergalių. Nokautu dešimtajame raunde pralaimėjo prieš Buster Doouglas. Būdamas 30-ies M. Tyson turėjo 45-1 rezultatą.

Profesionalaus boksininko karjerą M. Tyson baigė 38-erių metų. Pralaimėjo paskutines trejas iš keturių kovų. Iš viso pasiekė 50 pergalių, iš kurių 44 buvo laimėtos nokautais.

Geriausi šių laikų boksininkai

Susipažinome su geriausiais visų laikų boksininkais, dabar kviečiame pažvelgti į kelis geriausius šių laikų boksininkus. Šiuo metu tarp geriausių galima matyti tokias pavardes kaip Canelo Alvarez, Oleksandr Usyk, Naoya Inoue, Errol Spence Jr., Devin Haney.

Terence Crawford – 40 pergalių ir 0 pralaimėjimų

Terence Crawford 1987 m. gimė JAV, būdamas 19-os „Golden Gloves“ turnyre laimėjo sidabro medalį. Profesionalioje kovoje debiutavo 2008 m., kai jam buvo 21-eri ir pirmajame raunde nokautu laimėjo prieš Brian Cummings.

2023 m. liepos 29 d. Terence Crawford stojo į jubiliejinę 40-ą bokso kovą ir joje įveikė šiuo metu taip pat prie geriausių boksininkų priskiriamą Errol Spence Jr. Tai tuo pačiu buvo ir jubiliejinė 40 pergalė – T. Crawford savo karjeroje kol kas dar nėra pralaimėjęs nei karto. 2019 m. jis techniniu nokautu įveikė ir lietuvį Egidijų Kavaliauską.

Terence Crawford

Oleksandr Usyk – 21 pergalė ir 0 pralaimėjimų

Oleksandr Usyk 1987 m. gimė Ukrainoje, būdamas 21-erių dalyvavo pasaulio čempionate, kuriame iškovojo sidabro medalį. Kitais metais atiteko bronzos medalis, o dar kitais metais tapo ir pasaulio čempionu. 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį.

2013 m. Oleksandr Usyk debiutavo profesionalioje kovoje, kurią techniniu nokautu laimėjo prieš Felipe Fomero. Per karjerą ukrainietis laimėjo visas 21 kovas, tarp kurių ir du kartus laimėti susitikimai prieš Anthony Joshua.

Eimantas Stanionis – 15 pergalių ir 0 pralaimėjimų

Eimantas Stanionis 1994 m. gimė Lietuvoje, 21-erių metų tapo Europos čempionu, o 23-erių debiutavo profesionalioje kovoje, kur pirmajame raunde nokautu laimėjo prieš Rasheed Lawal. 29-erių lietuvis kol kas nėra aukščiausioje boksininkų lentynoje, tačiau karjera dar tęsiasi ir be jokių abejonių, kad dabar jis yra geriausias šių laikų boksininkas Lietuvoje. 2024 m. gegužės 24 d. laimėjo savo penkioliktą kovą prieš meksikietį Gabriel Maestre.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-08

Geriausios lažybų bendrovės