Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

3×3 Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pateko į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes

Lietuvos vyrų 3x3 krepšinio rinktinė

Gegužės 19 d. Debrecene vykusioje 3×3 krepšinio atrankoje į Paryžiaus olimpines žaidynes Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo istorinį kelialapį. Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutavęs 3×3 krepšinis artėjančią vasarą Lietuvoje turės kur kas didesnį susidomėjimą, kadangi šį kartą besikaunančius dėl olimpinio aukso matysime ir Lietuvos vyrų rinktinės krepšininkus.

Lemiamą atranką Vengrijoje 3×3 Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo dvejomis pergalėmis, tačiau pralaimėjo grupės mačą dėl pirmos vietos. Vis tik, ketvirtfinalis ir pusfinalis buvo įveiktas be didesnių problemų. Atrankoje Lietuvą atstovavo Aurelijus Pukelis, Evaldas Džiaugys, Gintautas Matulis ir Šarūnas Vingelis.

Toje pačioje atrankoje savo šanso siekė ir 3×3 moterų krepšinio rinktinė, kurioje žaidė Kamilė Nacickaitė-Van der Horst, Gabrielė Šulskė, Monika Grigalauskytė ir Giedrė Labuckienė. Grupių etapas buvo pradėtas pergale prieš Čekiją, tačiau vėliau patyrė du pralaimėjimus prieš Kanada ir Čilę, kas užvėrė duris kovoje dėl kelialapio į Paryžių.

Lietuvos vyrų 3×3 krepšinio rinktinės kelias link Paryžiaus olimpinių žaidynių

Į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes pateko aštuonios 3×3 vyrų krepšinio rinktinės. 3 vietos atiteko FIBA 3×3 krepšinio reitingo lyderiams – Serbijai, JAV ir Kinijai. Kitos penkios vietos buvo išdalintos per papildomas atrankas.

Balandžio 12 – 14 d. pirmoji atranka vyko Honkonge, kurioje varžėsi Austrija, Nyderlandai, Šveicarija, Honkongas, Latvija, Naujoji Zelandija, Egiptas ir Mongolija. Čia buvo kovojama dėl vienintelio kelialapio, kurį laimėjo olimpiniai čempionai latviai – jie finale 19:14 įveikė Austriją.

Lietuviams patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes buvo likę du šansai – gegužės 3 – 5 dienomis vykusi atranka Japonijoje, kurioje rinktinės kovojo dėl vienintelio kelialapio ir gegužės 16 – 19 d. Vengrijoje vykusi atranka, kurioje buvo išdalinti trys kelialapiai.

3×3 krepšinio atranka į olimpines žaidynes Japonijoje

Į Japoniją Lietuvos rinktinė atvyko kaip vieni iš reitingo lyderių. Čia lietuvių ketvertukas buvo Aurelijus Pukelis, Evaldas Džiaugys, Šarūnas Vingelis ir Darius Tarvydas. Iš viso atrankoje varžėsi aštuonios rinktinės – Nyderlandai, Lietuva, Puerto Rikas, Brazilija, Prancūzija, Mongolija, Japonija ir Egiptas.

Lietuviai grupėje 21:12 įveikė Puerto Riką ir 21:14 Braziliją, bet 18:21 nusileido Nyderlandams. Grupėje užėmė antrą vietą ir pusfinalyje žaidė prieš kitos grupės laimėtojus prancūzus. Į finalą lietuviams pavyko patekti, jie 21:15 įveikė Prancūziją. Vis tik, finale antrą kartą teko pripažinti Nyderlandų pranašumą, jie rezultatu 19:15 iškovojo vienintelį kelialapį.

3×3 krepšinio atranka į olimpines žaidynes Vengrijoje

Nenusisekus atrankoje Japonijoje, lietuviams buvo likęs vienintelis šansas Vengrijoje. Prieš atranką ketvertuke įvyko permainų, vietoje Dariaus Tarvydo žaidė Gintautas Matulis, kiti trys krepšininkai liko tie patys – Aurelijus Pukelis, Evaldas Džiaugys ir Šarūnas Vingelis.

Šioje atrankoje varžėsi jau 16 rinktinių ir jos kovojo dėl trijų kelialapių. Iš viso buvo keturios grupės po keturias komandas, iš kiekvieno į ketvirtfinalį pateko po dvi rinktines.

Lietuviai A grupėje varžėsi su Madagaskaru, Šveicarija ir Vokietija. Pirmą atrankos dieną Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinė iškovojo abi pergales – 21:13 prieš Madagaskarą ir 21:18 prieš Šveicariją. Kovoje dėl pirmos vietos grupėje 16:18 nusileido vokiečiams.

Ketvirtfinalyje lietuviams teko žaisti prieš C grupės nugalėtojus ispanus. Pergalė buvo pasiekta ypač užtikrintai – 21:9. Šiame mače rezultatyviausiai žaidė Aurelijus Pukelis, kuris surinko 8 taškus. 5 pridėjo Šarūnas Vingelis, po 4 Gintautas Matulis ir Evaldas Džiaugys.

Pusfinalyje laukė Lenkijos rinktinė, kuri ketvirtfinalyje 21:19 įveikė Austriją. Šioje 3×3 Lenkijos krepšinio rinktinėje žaidė ir gerai 5×5 krepšinyje žinomas žaidėjas – Michal Sokolowski. Jis atstovauja ir pagrindinę Lenkijos krepšinio rinktinę, o 2023-24 m. sezone su Neapolio klubu laimėjo Italijos taurę bei buvo išrinktas finalo naudingiausiu žaidėju.

Tik prasidėjus pusfinaliui, lietuviai iš karto išsiveržė į priekį ir kontroliavo žaidimą savo rankose. Puikias rungtynes sužaidė Evaldas Džiaugys – 9 pelnyti taškai (3/3 dvitaškiai). 6 pridėjo Aurelijus Pukelis, 4 Gintautas Matulis, 2 Šarūnas Vingelis. Pusfinalyje pasiekta lietuvių pergalė 21:15 suteikė teisę žaisti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lenkijos rinktinėje 8 taškus pelnė Adrian Bogucki, 5 pridėjo Przemyslaw Zamojski, 2 Michal Sokolowski, o Filip Matczak nepasižymėjo.

Pusfinalyje pralaimėjusi Lenkija savo bilietą į Paryžių irgi iškovojo. Jie lemiamoje kovoje dėl trečiojo kelialapio po pratęsimo įveikė Mongolijos rinktinę. Mongolams paskutinės dvejos rungtynės buvo ypač nesėkmingos – 20:21 nusileido prancūzams ir 20:22 lenkams. Lenkija šioje atrankoje turėjo vos vienuoliktą reitingą, tuo tarpu mongolai trečią.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-20

Geriausios lažybų bendrovės