Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Lažybos ir boksas: iš kokių baigčių siūloma lažintis Lietuvoje?

Anthony Joshua smūgiuoja Vladimir KLitchko

Boksas yra viena populiariausių ir seniausių sporto šakų pasaulyje – jis praktikuotas jau Antikos laikais, o senovės Graikijoje net įtrauktas į olimpines žaidynes. Moderniais laikais televizijos įtaka ir itin žinomi boksininkai kaip Muhammadas Ali, Mike`as Tysonas, Floydas Mayweatheris jaunesnysis bei kiti dar labiau padidino šios sporto šakos populiarumą.

Į Lietuvą boksas atkeliavo prieš daugiau nei šimtmetį – 1923 metais pirmas mačas surengtas Kaune. Šios sporto šakos pradininku laikomas Atlanto vandenyną lėktuvu įveikęs Steponas Darius. Vėliau, boksui šalyje vis labiau populiarėjant, Lietuvos sportininkai ne kartą lipo ant Europos ir pasaulio čempionatų bei olimpinių žaidynių prizininkų pakylos, džiaugėsi ir aukščiausios prabos medaliais.

Mike Tyson kovoja su priešininku

Prie didesnės įtampos bei šios sporto šakos populiarumo prisideda ir didžiuliai, milijonus eurų siekiantys piniginiai prizai. Taip pat ir galimybės lažintis iš dvikovų baigčių. Pastaroji veikla populiarumo nestokoja ir Lietuvoje. Tad kokios populiariausios lažybos ir galimos jų baigtys?

Lažybos ir boksas: statoma ne tik už laimėtoją

Apžvelgus bokso dvikovų favoritus, dažnai jis yra gana aiškus, todėl koeficientas nebūna itin didelis. Norėdamos sudominti lošėjus, dažnai lažybų bendrovės siūlo ir daugiau įvykio baigčių. Dažnai galima lažintis ir iš to, kuriame bokso mačo raunde bus iškovota pergalė ir kaip pergalė bus pasiekta.

Paprastai bokso dvikovų baigtys skirstomos į dvi grupes. Pirmajai priklauso tie įvykiai, kurie nepriklauso nuo teisėjų bendro sprendimo. Turbūt žinomiausias ir bokso žiūrovų dažniausiai laukiamas – nokautas, kai teisėjui suskaičiavus iki 10 pernelyg galingą varžovo smūgį patyręs ir ant ringo grindų dažniausiai tįsantis kovotojas vis dar nebūna atsistojęs ant kojų. Techninis nokautas ir pralaimėjimas patiriamas, kai kovotojas viename raunde yra bent tris kartus parbloškiamas ant ringo grindų, o teisėjas nutraukia kovą dėl šio kovotojo sveikatos būklės.

Boksininkai kovoja

Vienas iš kovotojų taip pat gali būti diskvalifikuojamas dėl taisyklių nesilaikymo. Ypač dažnai tai nutinka, kai teisėjas kovotoją jau būna įspėjęs nedaryti draudžiamų veiksmų. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai vienas kovotojas po pertraukos tarp raundų atsisako tęsti dvikovą ir pasitraukia iš kovos. Tam įtakos dažnai turi jo sveikatos būklė, o sprendimą kartais priima ir medikai.

Į antrą bokso baigčių grupę patenka dvikovų baigtys teisėjų sprendimu. Techniniu teisėjų sprendimu kova nebegali būti tęsiama dėl kitų priežasčių nei nokautai ir diskvalifikacijos. Tačiau paprastai, jei laimėtojas nepaaiškėja dvikovos metu, jį nusprendžia teisėjai, duodami taškus savo favoritui. Susumavus taškus galiausiai ir paaiškėja dvikovos nugalėtojas.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai dvikova baigiasi lygiosiomis. Laimima, jei lažybų bendrovės leidžia statyti už lygiąsias ir pasirenkamas toks variantas. Jei toks pasirinkimas statyti už lygiąsias yra, bet jis nepasirenkamas, o dvikova baigiasi lygiosiomis – pralaimima. Jei tokio pasirinkimo, kad dvikova baigsis lygiosiomis, nėra, statoma už kažkurio kovotojo pergalę, ir dvikova baigiasi lygiosiomis, paprastai pastatyti pinigai yra grąžinami.

Kokios yra bokso lažybos Lietuvoje?

Dažniausiai statant už bokso dvikovos nugalėtoją galima rinktis iš šių minėtų galimų dvikovos baigčių. Tačiau taip pat prie raundų sąrašo galima rasti ir statymą „Full Distance“ (liet. Pilna distancija). Tai vienas populiaresnių statymų. Jis reiškia, kad nors ir nesvarbu, iš kiek raundų susideda dvikova, bus sukovota visuose raunduose. Tiesiog kova nesibaigs anksčiau laiko. Aišku, dažnai galima lažintis ir iš to, kiek raundų bus sukovota. Tik svarbu turėti omenyje, iš kiek raundų susideda dvikova, ir tai, kad raundas įskaičiuojamas, jei jame kovojama bent minutę ir 30 sekundžių.

Įdomu, kad kartais statyti, kaip ir kuriame raunde pasibaigs dvikova, galima ir neįvardinant kovos nugalėtojo. Tuomet paprastai koeficientai yra mažesni, tačiau padidėja teisingo spėjimo galimybė. Kartais galima lažintis ir iš to, kaip dvikova nepasibaigs – galbūt nebus nokdauno ar diskvalifikacijos, o galbūt kova nesibaigs teisėjų sprendimu.

McGregor kovoja prieš Mayweather

Svarbiausia tai, kad po pandemijos grįžus galimybei boksuotis, nuolat vyksta daugybė aukščiausio lygio bokso dvikovų, tad iš ko lažintis gali rasti kiekvienas ir kone nuolat. Lietuvoje vieną didžiausių bokso dvikovų lažybų pasiūlą turi lažybų bendrovė „7Bet“. Čia yra tokių lažybų pasiūlymų kaip kova iki paskutinio raundo (jau minėta „Full distance“), statymai, kuriame raunde ir kaip paaiškės nugalėtojas. Pavyzdžiui, ar kova pasibaigs teisėjų sprendimu. Galima lažintis ir su suminiu statymu. Tai itin paprastas statymas, kai reikia lažintis, kova truks ilgiau ar trumpiau nei nustatoma riba. Tiesa, reikia atsižvelgti, kad tokios lažybos siūlomos ne prieš visas dvikovas.

Tuo metu lažybų bendrovė „Betsafe“ taip pat siūlo panašius pasirinkimus. Galima rinktis galimybę lažintis iš „Full distance“ opcijos, raundų suminio, pergalės metodo ir raundų kiekio. Kaip ir „7Bet“, taip ir čia galima statyti ir už lygiąsias.
Tuo metu kita lažybų bendrovė Lietuvoje „TOPsport“ siūlo galimybę lažintis iš to, kas laimės, bet įtraukiant ir lygiųjų galimybę. Galima lažintis ir iš to, kiek pilnai raundų įvyks.

Kartais šios ir kitos Lietuvoje veikiančios lažybų bendrovės pasiūlo ir kitokių variantų, kurie, kaip jau minėta, priklauso nuo to, kokia kova įvyks.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-05-30

Geriausios lažybų bendrovės