Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės 2024 – Lietuvos rinktinė, tvarkaraštis ir statymų gidas

Paryžiaus vasaros olimpinė žaidynės

Jau liepos 26 d. prasideda kas ketverius metus vykstanti sporto šventė – vasaros olimpinės žaidynės. Po 100 metų pertraukos olimpiada sugrįžta į Paryžių. Šiais metais bus puiki proga įsitraukti į žaidynes ir palaikyti sportininkus, kadangi viskas vyks Europoje – tarp Prancūzijos ir Lietuvos yra tik vienos valandos skirtumas, todėl transliacijų stebėjimas nesukels jokių sunkumų. Tuo tarpu 2028 m. olimpinės žaidynės vyks Los Andžele, o 2032 m. Brisbane. Apie tai, kaip Paryžius ruošėsi šioms olimpinėms, kokie buvo priimti infrastruktūros sprendimai, galite sužinoti tekste 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių istorija.

Deja, bet antrose olimpinėse žaidynėse iš eilės nematysime nacionalinės Lietuvos krepšinio rinktinės, kuri atrankos į Paryžiaus olimpiadą finale nusileido Puerto Riko krepšininkams. Vis tik, visai be krepšinio neliksime – medalių sieks olimpiadoje debiutuojanti 3×3 krepšinio rinktinė, kuri dar gegužės mėnesį Vengrijoje vykusioje atrankoje užsitikrino kelialapį.

Lietuvos olimpinę rinktinę sudarys daugiau nei 50 sportininkų, o tarp favoritų iškovoti medalį išskiriami Mykolas Alekna, Dominyka Banevič bei Rūta Meilutytė. Iš šių sportininkų netgi tikimasi ne tik medalių, bet aukso. Šiame tekste daugiausiai dėmesio skirsime vasaros olimpinių žaidynių statymams. Supažindinsime, kaip atlikti statymus skirtingose sporto šakose, į ką atkreipti dėmesį atliekant statymus bei kokia yra olimpiados lažybų pasiūla.

Olimpinių žaidynių statymai – į ką atkreipti dėmesį ir kur statyti

Artėjant olimpiadai, daugeliui kyla klausimas – ar galima statyti olimpinėse žaidynėse? Atsakymas yra tikrai taip. Priklausomai nuo pasirinktos lažybų bendrovės, statymų pasiūloje galima statyti tiek už tai, kas laimės medalį 100 m bėgime, tiek už pačias įvairiausias kitas sporto šakas. Vienose sporto šakose pasiūla yra didesnė, kitose mažesnė.

Jeigu turite mažai patirties tokiose varžybose, atliekant statymus reikėtų nepamiršti visų atsakingo lošimo taisyklių ir nepasiduoti emocijoms. Aukso medalius laimi, o tuo labiau į trejetuką patenka tikrai ne tik favoritai. Dėl to, lošėjams, kurie turi daugiau informacijos apie tam tikrą sporto šaką, puiki proga atrasti vertingų statymų. Jeigu jūs su sporto šaka nesate susipažinę, o norite statyti tik dėl įdomumo – tokiu atveju rekomenduojama susipažinti su banko valdymo taisyklėmis. Išskyrėme kelis pagrindinius patarimus, į ką atkreipti dėmesį atliekant statymus olimpinėse žaidynėse:

 • Sporto šaka – prieš atliekant statymus, būtina susipažinti su pačia sporto šaka ir jos subtilybėmis. Reikia žinoti, koks yra naudojamas formatas olimpinėse žaidynėse – ar yra kvalifikaciniai raundai, ar nuo pirmo atletų pasirodymo sprendžiamas medalio likimas. Kvalifikaciniuose raunduose sportininkai dažnai pasitaupo ir apskaičiuoja savo jėgas tam, kad parodytų geresnį rezultatą finaliniame raunde. Tuo tarpu yra tokių sportininkų, kuriems patekimas į finalinį raundą jau yra pasiekimas.
 • Atletai – atliekant statymą reikia žinoti ne tik savo favoritą, bet ir pagrindinius varžovus. Jeigu tai individuali sporto šaka, pasižiūrėti, kaip prieš tam tikrą varžovą sekėsi ankstesniuose turnyruose. Ar yra potencialių kandidatų į medalius, kurie dar tik pradeda karjerą profesionaliame sporte ir gali nustebinti. Ar yra sportininkų, kurie nėra pačios geriausios formos, galbūt, neseniai atsigavo po traumos. Kuo daugiau informacijos surinksite apie atletus, tuo bus lengviau priimti sprendimą.
 • Pasiekimai paskutiniuose turnyruose – verta patikrinti pasiekiamus paskutiniuose turnyruose, tačiau pilnai tuo nereikia pasitikėti. Pavyzdžiui, Mykolas Alekna vykdamas į Europos lengvosios atletikos čempionatą sakė, kad jam tai bus lyg treniruotė prieš olimpines. Akivaizdu, kad koncentracija buvo į Paryžių, todėl iškovotas bronzos medalis, nors buvo laikomas favoritu, nėra netikėtas rezultatas. Dėl tos pačios priežasties nereikia manyti, jog jeigu Europoje liko trečias, tai olimpinėse iškovoti medalį bus dar sunkiau.
 • Amžius – atletų amžius tam tikrose sporto šakose gali būti gana svarbus argumentas. Tai gali būti susiję ir su tuo, jog sportininkas potencialiai varžosi paskutinėse olimpinėse žaidynėse, kas gali suteikti dar daugiau vidinės motyvacijos užbaigti karjerą aukščiausiame taške. Žvelgiant iš kitos pusės, yra sporto šakų, kur dominuoja jaunimas, pavyzdžiui, plaukime. Čia ne kartą pasaulio rekordus gerino nepilnamečiai.
 • Tikslai – renkant informaciją apie atletus, naudinga yra pasižiūrėti įvairius interviu ar federacijos keliamus tikslus. Tai leidžia įsivaizduoti, kokio rezultato yra tikimasi. Akivaizdu, kad visi nori laimėti aukso medalius, tačiau tikrai ne visi tam yra pajėgūs. Nemažai vertės galima rasti tokiuose statymuose, kaip, pavyzdžiui, kas pateks į dešimtuką. Tuomet labai svarbu turėti pakankamai informacijos ne tik apie favoritus.

Krepšinio statymai

Nors olimpinėse žaidynėse nebus Lietuvos krepšinio rinktinės, ši sporto šaka tarp lošėjų turėtų vis tiek susilaukti daugiausiai dėmesio. Turint omenyje, kad futbolas olimpinėse žaidynėse yra žaidžiamas kitomis taisyklėmis (žaidėjai turi būti iki 23-erių metų amžiaus + 3 bet kokio amžiaus žaidėjai), neatvyksta patys geriausi futbolininkai, kas tuo pačiu sumažina ir susidomėjimą. Šiuo metu vyksta tiek EURO 2024, tiek ir Copa America 2024, todėl nieko keisto, kad olimpinėse futbolas bus nustumtas į antrą planą.

Su krepšiniu yra visai kita situacija – žaisti olimpinėse žaidynėse yra prestižas, todėl čia nuolat galima pamatyti geriausius pasaulio krepšininkus. Vien šiais metais pamatysime tokius krepšininkus kaip Giannis Antetokounmpo, Nikola Jokič, Shai Gilgeous-Alexander, visą JAV rinktinės žvaigždyną – LeBron James, Stephen Curry, Kevin Durant, Joel Embiid ir kitus. Nereikia pamiršti ir namuose rungtyniaujančių prancūzų, kurie turės Victor Wembanyama, Rudy Gobert, Evan Fournier. Tarp dalyvaujančių yra ir pasaulio čempionai – Dennis Schroder, Franz Wagner, Moe Wagner ir kiti.

Krepšinio statymai olimpinėse žaidynėse niekuo nesiskiria nuo kitų lygų. Čia bus galima statyti už visus pagrindinius pasirinkimus:

 • Rungtynių nugalėtojas;
 • Pranašumas;
 • Suminis daugiau/mažiau;
 • Žaidėjų asmeninė statistika;
 • Komandos statistika;
 • Ilgalaikiai statymai.

Bukmekeriai išskiria ryškius favoritus – JAV krepšininkus. Nieko keisto, kad šios rinktinės ambicijos laimėti aukso medalius yra milžiniškos. JAV praėjusių metų pasaulio čempionate liko ketvirtoje vietoje, todėl susirinkę geriausius NBA žaidėjus, sieks užglaistyti nemalonų pasiekimą praėjusiais metais. Už krepšinio rungtynes olimpinėse žaidynėse statyti galima pačiose įvairiausiose lažybų svetainėse – su pasiūlos radimu tikrai nekils jokių problemų. Žemiau išskyrėme ilgalaikius koeficientus, kuriuos 7bet lažybų bendrovė suteikia favoritams. Čia galite matyti, kokie yra duodami šansai krepšinio rinktinėms laimėti aukso medalius.

Nugalėtojas Koeficientas Tikimybė
JAV 1,18 84,7%
Kanada 11,00 9,1%
Prancūzija 13,00 7,7%
Serbija 17,00 5,9%
Vokietija 25,00 4%
Graikija 26,00 3,8%
Australija 40,00 2,5%
Ispanija 70,00 1,4%
Brazilija 170,00 0,6%
Pietų Sudanas 500,00 0,2%
Puerto Rikas 500,00 0,2%
Japonija 500,00 0,2%

Kiek didesnis koeficientus ir tuo pačiu daugiau intrigos galima matyti statymuose, kas laimės grupę. JAV yra ryškūs C grupės favoritai, tačiau A ir B grupėje gali būti staigmenų. Žemiau galite matyti lentelę su koeficientais, kas laimės savo grupę.

Šalis A grupė Šalis B grupė Šalis C grupė
Kanada 1,83 Prancūzija 1,57 JAV 1,08
Graikija 3,50 Vokietija 2,60 Serbija 7,80
Australija 6,00 Brazilija 23,00 Puerto Rikas 40,00
Ispanija 9,00 Japonija 26,00 Pietų Sudanas 45,00

Lengvosios atletikos statymai

Lengvosios atletikos rungtys olimpinėse žaidynėse pritraukia daug dėmesio. 100 m / 200 m bėgimas, disko metimas, šuoliai į aukštį ir į tolį. Tai vienos iš rungčių, kuriose žiūrovų įsitraukimas būna ypač didelis. Statymų pasiūla čia dažniausiai nebūna pati didžiausia ir statyti galima tik už tai, kas laimės aukso medalį bei kas pateks į trejetuką. Priklausomai nuo lošimų svetainės, gali būti ir speciali pasiūla. Pavyzdžiui, lietuviškos lažybų bendrovės daugiau dėmesio skiria lietuvių sportininkams, užsienyje veikiančiose bendrovėse galima rasti specialią pasiūlą jų šalies sportininkams.

Tai vienas iš pavyzdžių, kokius skirtinguose bukmekeriuose galima rasti specialius statymus. Norint statyti už konkrečią sporto šaką, reikia atsidaryti lošimų svetainės pasiūlą ir susirasti olimpines žaidynes. Gali būti ir taip, jog olimpiados pasiūla bus išmėtyta po skirtingas sporto šakas. Tokiu atveju, pirmiausia pasirinkite norimą sporto šaką, o tuomet tarp skirtingų kategorijų susiraskite olimpines žaidynes.

Statymai už lietuvius

Akivaizdu, kad Lietuvoje daugiausiai dėmesio susilauks statymai už lietuvius. Šiuo atveju skirtingos lietuviškos lažybų bendrovės yra geriausia vieta tokiems pasirinkimams. Čia galima rasti pagrindinius kandidatus iškovoti medalį, kuriems sukurta speciali pasiūla. Pavyzdžiui, toje pačioje 7bet lažybų bendrovėje šiuo metu yra tokie koeficientai, kad šie lietuviai iškovos/neiškovos aukso medalius:

Atletas Sporto šaka Aukso medalis
Taip Ne
Mykolas Alekna Disko metimas 3,00 1,30
Dominyka Banevič Breiko šokiai 1,45 2,55
Rūta Meilutytė 100 m krūtine 2,20 1,60

Galima statyti ir bendrai, kiek lietuviai iškovos medalių – tuomet nereikia tiksliai atspėti, kuris lietuvis laimės. Pavyzdžiui, kad lietuviai laimės penkis arba daugiau medalius (nesvarbu kokius) yra duodamas 2,90 koeficientas, kad neiškovos penkių – 1,35. Panašu, kad bukmekeriai tikisi keturių medalių, nes aplink šią sumą yra duodamas beveik vienodas koeficientas – kad iškovos 4 ir daugiau 1,95, kad neiškovos keturių medalių – 1,75.

Kiti statymai

Žvelgiant į kitus statymus, tai gali būti čia neišskirtos sporto šakos, pavyzdžiui, plaukimas, kurioje yra ypač daug skirtingų rungčių. Nereikia pamiršti ir 3×3 krepšinio, kur dalyvauja Lietuvos rinktinė. Tačiau, yra ir bendrų statymų, skirtų visoms olimpinėms žaidynėms. Pavyzdžiui, galima statyti, kuri šalis iškovos daugiausiai medalių:

 • JAV – 1,05 koeficientas
 • Kinija – 11,00 koeficientas
 • Japonija – 50,00 koeficientas
 • Didžioji Britanija – 50,00 koeficientas
 • Prancūzija – 100,00 koeficientas

Taip pat, skirtingose lažybų svetainėse galima matyti, kad yra galimybė statyti už konkrečios šalies medalių skaičių. Pavyzdžiui, kad Australija laimės daugiau/mažiau 13,5 aukso medalių duodamas 1,80 / 1,90 koeficientas. Kad Australija laimės bendrai daugiau/mažiau 47,5 medalius – 1,76 / 1.96. Tokie statymai pasiekiami už pačias įvairiausias šalis.

Paryžiaus olimpinių žaidynių tvarkaraštis

Nors Paryžiaus olimpinės žaidynės prasidės liepos 26 d., kai kurios rungtys startuos anksčiau. Pavyzdžiui, pirmosios futbolo ir regbio rungtynės bus žaidžiamos liepos 24 d. Krepšinio grupių etapas prasidės liepos 27 d., kaip ir daugumos kitų sporto šakų. Komandinių sporto šakų tvarkaraštis yra pats ilgiausias – jie pradės kovas liepos 27 d. arba anksčiau ir baigs paskutinę olimpinių žaidynių dieną – rugpjūčio 11 d. Išskyrėme kelias sporto šakas, kurios aktualios žiūrovams iš Lietuvos:

 • 3×3 krepšinis – liepos 30 d. – rugpjūčio 5 d.
 • Lengvoji atletika – rugpjūčio 1 – 11 d.
 • Breikas – rugpjūčio 9 – 10 d.
 • Plaukimas – liepos 27 d. – rugpjūčio 4 d.
 • Irklavimas – liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d.

Visus laikus galima labai patogiai matyti oficialioje Paryžiaus olimpinių žaidynių svetainėje, kur paspaudus ant tvarkaraščio, galima pasirinkti norimą rungtį ir bus parodyta, kada kas vyks bei kurią dieną bus kovojama dėl medalių.

Lietuvos atstovai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Lietuva Paryžiaus olimpinėse žaidynėse turės daugiau nei 50 sportininkų, kas yra nemažas skaičius, turint omenyje, kad nėra krepšinio rinktinės, kurią sudaro 12 krepšininkų. Pavyzdžiui, 2020 Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuvą atstovavo 42 sportininkai (taip pat nebuvo krepšinio rinktinės). 2016 m. Rio de Žaneire buvo 67 sportininkai, o kol kas didžiausia delegacija buvo 2008 m. Pekine – 71 sportininkas, tačiau nei vieno aukso medalio (3 sidabro ir 2 bronzos). Žemiau galite matyti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių lietuvių sąrašą:

Dalyviai Sporto šaka Tvarkaraštis
Danas Rapšys Plaukimas:200 m laisvuoju stiliumi400 m laisvuoju stiliumi Liepos 27 d. – rugpjūčio 4 d.
Rūta Meilutytė Plaukimas:100 m krūtine Liepos 27 d. – rugpjūčio 4 d.
Aleksas Savickas Plaukimas:200 m krūtine Liepos 27 d. – rugpjūčio 4 d.
Kotryna Teterevkova Plaukimas:100 m krūtine200 m krūtine Liepos 27 d. – rugpjūčio 4 d.
Andrius Šidlauskas Plaukimas:100 m krūtine Liepos 27 d. – rugpjūčio 4 d.
Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas Plaukimas:Vyrų 4 x 200 m laisvuoju stiliumi estafetė Liepos 27 d. – rugpjūčio 4 d.
Viktorija Andrulytė Buriavimas:ILCA 6 klasė Liepos 28 d. – rugpjūčio 8 d.
Rytis Jasiūnas Buriavimas:iQFoil burlenčių klasė Liepos 28 d. – rugpjūčio 8 d.
Dominika Banevič Breikas Rugpjūčio 9 – 10 d.
Raitelis Aistis Vitkauskas ir žirgas Commander VG Žirginis sportas:Trikovė Liepos 27 d. – rugpjūčio 5 d.
Raitelė Justina Vanagaitė ir žirgas Nabab Žirginis sportas:Dailusis jojimas Liepos 27 d. – rugpjūčio 5 d.
Raitelis Andrius Petrovas ir žirgas Linkolns Žirginis sportas:Konkūrai Liepos 27 d. – rugpjūčio 5 d.
Rasa Leleivytė Dviračių sportas:Plentas, grupinės lenktynės Rugpjūčio 4 d.
Olivija Baleišytė Dviračių sportas:Trekas, omniumas Rugpjūčio 5 – 11 d.
Vasilijus Lendel Dviračių sportas:Trekas, sprintas ir keirinas Rugpjūčio 5 – 11 d.
Mindaugas Venckaitis Graikų-romėnų imtynės:Svorio kategorija iki 97 kg Rugpjūčio 5 – 11 d.
Gabija Dilytė Moterų imtynės:Svorio kategorija iki 50 kg Rugpjūčio 5 – 11 d.
Robert Tvorogal Sportinė gimnastika Liepos 27 d. – rugpjūčio 5 d.
3×3 krepšinis Liepos 30 d. – rugpjūčio 5 d.
Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė Paplūdimio tinklinis Liepos 27 d. – rugpjūčio 9 d.
Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja Baidarių ir kanojų irklavimas:Keturviečių baidarių 500 m rungtis Rugpjūčio 6 – 10 d.
Mindaugas Maldonis ir Andrej Olijnik Baidarių ir kanojų irklavimas:Dviviečių baidarių 500 m rungtis Rugpjūčio 6 – 10 d.
Viktorija Senkutė Irklavimas:Vienviečių valčių klasė Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d.
Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė Irklavimas:Porinių dviviečių valčių klasė Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d.
Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė Irklavimas:Pavienių dviviečių valčių klasė Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d.
Dovydas Nemeravičius Irklavimas:Vienviečių valčių klasė Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d.
Giedrius Bieliauskas Irklavimas:Vienviečių valčių klasė Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d.
Domantas Stankūnas ir Dovydas Stankūnas Irklavimas:Pavienių dviviečių valčių klasė Liepos 27 d. – rugpjūčio 3 d.
Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-07-23

Geriausios lažybų bendrovės