Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

UFC 302 – Makhachev vs Poireir Apžvalga

Islam Makhachev švenčia pergalę

Kiekviename UFC renginyje yra daug vadinamųjų undercard kovų ir vadinamasis main event arba pagrindinis reginys. Būtent UFC 302 pagrindiniu reginiu buvo ilgai laukta kova tarp 13 pergalių iš eilės iškovojusio dagestaniečio sambo meistro Islamo Machačevo bei 35 metų amžiaus, 30 pergalių MMA kovose jau turinčio, patyrusio amerikiečio Dastino Poirier. Statymų Gido komanda pristato UFC 302 – MAKHACHEV vs POIRIER kovos apžvalgą (review).

Apie kovotojus bei pasiruošimas renginiui

  • Kovos data: 2024-06-01
  • Vieta: Prudential Center, Newark, New Jersey, JAV
  • Žiūrovai: 17,834

Islamas Machačevas, dabartinis lengvo svorio čempionas iš Dagestano (Rusija), į oktagon1 žengė turėdamas įspūdingą 25-1 rezultatą. Šioje kategorijoje, kovos dieną, čempiono diržą patyręs kovotojas buvo išlaikęs jau 586 dienas, tad šioje kovoje ant kortos buvo pastatyta tikrai daug. Nemažai laiko su legendiniu UFC kovotoju Khabibu Nurmagomedovu besitreniravęs Machačevas žinomas dėl kovas dominuoti leidžiančių imtynių ir graplingo įgūdžių. Jis 2023 metais du kartus sėkmingai apgynė savo diržą prieš australą Aleksandrą Volkanovskį, o titulą gavo dar 2022-10-22 dieną nugalėjęs Charlesą Oliveirą. Turėdamas aktyvią 13-os pergalių seriją, dagestanietis buvo favoritas pas visus lažybininkus.

Dustinas Poirier yra patyręs UFC veteranas, bene geriausiai žinomas dėl savo intensyvių kovų ir žodžių karo su airiu Konoru Makgregoru. Į oktagoną amerikietis žengė su 30-8 record‘u, ir trečią kartą karjeroje pretendavo į neginčijamą, vadinamąjį undisputed titulą. Pirmus du kartus pralaimėjęs, nors anksčiau ir turėjo laikiną lengvo svorio čempiono titulą, buvęs gatvės mušeika iš Luizianos valstijos tikrai troško pagaliau iškovoti neginčijamą čempiono titulą. Visgi norint diržo reikia įveikti geriausius, o D. Poirier teko ne tik geriausias iš geriausių, bet dar jam ir nepalankus oponentas. Gerbiamas dėl stipraus smūgiavimo bei ištvermės, Poirier niekada nebuvo stiprus prieš imtynininkus. Jis smaugimų būdu pralaimėjo prieš Khabibą bei Charles‘ą Oliveirą. Kova buvo labai lauktas stilių susidūrimas: Machačiovo imtynių talentas prieš stiprų Poirier smūgiavimą.

UFC 302 – Islam Makhachev vs Dustin Poirier: Raundų apžvalga

1 raundas

Islamas kovą pradėjo tvirčiau. Pasinaudodamas savo graplingo įgūdžiais ir kontroliuodamas Dustiną Poirier ant žemės jis diktavo tempą. Nors Poirier neblogai gynėsi, jam sunkiai sekėsi rasti progų reikšmingoms atakoms.

UFC teisėjai 1 raunde pranašumą 10-9 skyrė Dagestano kovotojo naudai.

2 raundas

Nors Poirier pradėjo stipriai, matėme daugiau panašaus veiksmo, kai amerikiečiui tiesiog neatsiranda progų. Po to, kai amerikietis išsisuka nuo vertiimo, Machačiovas smūgiuoja keliu ir 1-2 kombinaciją. Kovotojai apsikeičia smūgiais, bet Machačiovas kontroliuoja tempą ir atlieka daugiau pavojingų atakų.

Poirier apsipranta ir jau gana rimtai kontratakuoja, bet raundo pabaigoje vėl yra nuverčiamas. Machačiovas baigia raundą būdamas viršuje, išlaikydamas kontrolę. 

Visgi, šiame raunde, teisėjų nuomonės išsiskyrė. Tik Sal D‘Amato pranašumą 10-9 skyrė Machačiovui. Kiti du teisėjai raundo laimėtoju įvardino amerikietį 10-9, už jo taiklias kontratakas.

3 raundas

Šiek tiek kitokia energija. Poirier ir Machačiovas pradeda atsargiai, pirmasis smūgį atlieka Poirier. Machačiovas atsako smūgiuodamas keliu ir nuverčia Poirier. Kaip ir galima tikėtis, Machačiovas dominuoja ant žemės, bando užspausti ir pereina į pilną mount‘ą. Poirier išsivaduoja, bet gauna kelis smūgius. Raundas baigiasi abiem kovotojams apsikeičiant smūgiais ir provokuojant vienas kitą. 

Teisėjai vienbalsiai pranašumą 10-9 už šį raundą skyrė Machačiovui.

4 raundas

Tarp raundų Poirier pastebi, kad jo nosis gali būti lūžusi. Kad ir kaip ten bebuvo, reikia žengti atgal į oktagono vidurį. Išmušus gongui, veiksmą pirmasis atnaujina Poirier, ataktuojantis stipriais smūgiais. Puolamas Machačiovas nepasimeta bei atsako smūgiais į kūną ir bando oponentą nuversti. Galiausiai tai pavyksta. Nors amerikietis skundžiasi kojos trauma, bet greitai atsigauna ir dvikova tęsiasi. Raundas baigiasi kai abu kovotojai apsikeičia smūgiais, o prieš pat gongą Poirier bando atlikti smaugimą iš priekio.

Teisėjų nuomonės vėl išsiskiria. Šį syk Eric Colon pranašumą skiria Islamui, o kiti du mato Poirier laimėjimą 10-9. 

5 raundas

Paskutiniame, penktajame raunde abu kovotojai apsikeičia smūgiais, o Poirier taikosi į jau kraujuojančią Machačiovo kaktą. Kova intensyvi ir abu kovotojai apsikeitinėja atakomis. Poirier smarkiai smūgiuoja ir apsigina nuo kelių dagestaniečio bandymų nuversti. Visgi, Islamas randa išradingą būdą ir parverčia varžovą ant grindų. Pereidamas į giljotininį ir brabo smaugimus, rusas priverčia amerikietį pasiduoti. Pergalę švenčia ir toliau čempionu lieka Islamas Machačiovas!

Kaip sakė pats Dustinas Poirier, prieš pat atleidimą jis jau buvo praradęs sąmonę…
 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-06

Geriausios lažybų bendrovės