Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

UTMA statymai, prognozės, bilietai ir live transliacijos

Dvikovų sportas ir kovos menai Lietuvoje visada buvo pakankamai populiarūs. Nors visame pasaulyje žmonės laukia UFC ir MMA kovų, Lietuvoje mes irgi turime ne vieną organizaciją, kuri organizuoja kovas tarp aukšto lygio sportininkų iš Lietuvos ir ne tik. Viena iš tokių organizacijų – „UTMA“. Ši kovos sporto bendruomenė per ganėtinai trumpą laiką smarkiai padidino savo populiarumą ir sulaukia didžiulio dėmesio iš dvikovų sporto entuziastų, pačių kovotojų, remėjų ir net pirmą kartą kovas žiūrinčių žmonių. Apžvelkime tai, kas yra UTMA, kas čia kovoja, kokie būna UTMA statymai, kur rasti bilietus bei kaip žiūrėti gyvas transliacijas.

Kas yra UTMA?

Uniquetema arba UTMA – Unique & Talented Marial Artists – nemaža kovos menų organizacija iš Lietuvos. Nors veikla startavo tik 2022-09-15 d. su pirmuoju renginiu, per porą metų laiko ji tapo bene karščiausių dvikovų organizatore Lietuvoje. Kiekvienas UTMA renginys parduoda daug bilietų žiūrovams ir sulaukia daug rėmėjų dėmesio. Tačiau visa ko esmė – kovos. Na, o būtent jų kokybė ir sudomina tiek žiūrovus, tiek pačius atletus. UTMA kovotojų sąrašas yra gana platus. Į jį patenka įvairaus amžiaus, skirtingų svorio kategorijų kovotojai, kurie gali būti jau gerą vardą užsitarnavę kitose kovose arba kylančios dvikovų sporto žvaigždės.

Kiekvienas renginys dažniausiai yra sudarytas iš nemažos fightcard, kai per vieną renginį įvyksta maždaug 10 kovų. Kiekvieną renginį vainikuoja vadinamasis title fight arba main event, kai kovoja geriausius rezultatus turintys, aukščiausios klasės kovotojai.

Galima džiaugtis ir tuo, kad UTMA dabar pritraukia kovotojus ne tik iš Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Maroko, Pakistano bei kitų šalių.

Kas kovoja UTMA?

Kadangi kiekviename UTMA renginyje įvyksta ~10 kovų, tai kiekviename iš jų galima pamatyti po 20 unikalių kovotojų. Tarp jų yra ir jau visiems entuziastams puikiai žinomi kovų sporto žmonės, ir vardą sau susikurti bandantys vyrai bei moterys. Susipažinkite su geriausiai žinomais UTMA kovotojais šiuo metu.

Dovydas Rimkus „Rimkenzo“

Kurį laiką atrodė, kad Rimkenzo yra sparčiausiai kylanti kovinio sporto žvaigždė Lietuvoje. Jis yra neginčytinai populiariausias kikboksininkas socialinėje erdvėje, pažįstamas ne tik tarp dvikovų sporto fanų, bet ir paprastų žmonių. Dėl šios priežasties Uniquetma pristato jį kaip savo veidą.

Visgi, keli skaudesni pralaimėjimai kauniečio sąskaitoje šiek tiek prigesino jo kilimą sporte. Po UTMA #7, D. Rimkus turi 3 pergales ir 2 pralaimėjimus. Rezultatai kitose kovose gali nulemti, ar jo karjeros trajektorija vėl kils aukštyn,  ar teks taikytis su dar smarkesniais kritimais reitinguose.

Dominykas Dirkstys

Klaipėdieties D. Dirkstys yra pakankamai įdomi ir unikali figūra kovų sporto pasaulyje. Socialiniuose tinkluose jis turi nemažą populiarumą ir yra ypač mėgstamas jaunų fanų. Kovos menų pasaulyje jis balansuoja tarp šoumeno, kuris kartu su kultūristu R. Viršila organizuoja Jungle King renginius bei profesionalaus kovotojo, turinčio vienus geriausių rezultatų UTMA reitinguose. Be kita ko, kikboksininkas savivaldybių rinkimuose kandidatavo ir į Klaipėdos miesto savivaldybę. Tačiau tuo pat metu nemažai kovotojų bei tradicinių kovų mėgėjų kritikuoja D. Dirksčio personą soc. tinkluose, nelaiko jo rimtu kovotųjų.

UTMA #8 vyksianti kova tarp jo ir Mindaugo Narausko gali padėti visiems netikintiems įrodyti klaipėdiečio potencialą. Kol kas jo sąskaitoje – 4 pergalės ir 1 pralaimėjimas. Tiesa, pastarąjį jis patyrė M. Narauskui, savo pagrindiniam konkurentui dėl UTMA Pound for Pound reitingo 1-osios vietos.

Matas Stebuliauskas

Kiek vyresni žmonės gali atsiminti laiką, kada, maždaug prieš dešimtmetį, Matufa (Mato Stebuliausko pseudonimas) buvo viena populiaresnių asmenybių socialiniame tinkle Facebook.

Tačiau daug ką pralinksminęs fasadas nukreipė dėmesį nuo to, kad M. Stebuliauskas buvo ir labai talentingas kovotojas. Vėliau iš kovų ringe į verslą bei treniravimą pasitraukęs vyras su trenksmu grįžo į UTMA ringą.

Kol kas jo sąskaitoje 2 pergalės ir 0 pralaimėjimų. Ar bus daugiau? Belieka laukti.

Arnoldas Misiūnas

Dar viena labai unikali asmenybė UTMA ringe. Jau ilgai žinomas kovotojas turėjo įvairių gerų ir blogų momentų ringe bei už jo ribų. Mažai kas tikėjo, jog UTMA turnyre jam pavyks įveikti daug geresnę formą tuo metu demonstravusį Rimkenzo, bet charizmatiškasis A. Misiūnas tai padarė. Kol kas – 1 pergalė ir 1 pralaimėjimas. Tačiau kiekvieną kartą verta įsijungti kovą, kurioje į ringą lipa A. Misiūnas, nes įvykio baigtis tikrai neaiški.

Vitas Karosas

Don Vito – žmonėms ne kovų sporto pasaulyje kiek mažiau žinomas, tačiau tikrai pavojingas kovotojas. Nemažai laiko Tailande gyvenęs ir ten profesionaliose kovose už pinigus dalyvavęs sportininkas savo kelyje ne tik UTMA, bet ir kitose kovose stojo prieš labai rimtus oponentus. Trenerio duoną taip pat kremtantis Fighter House atstovas gyvena ir kvėpuoja kovų menais. Tai atsispindi jo energijoje ringe. Jis jau turi 2 pergales ir tik 1, bet skaudų pralaimėjimą Matui Pultaražinskui.

Mindaugas Narauskas

Joks kovų sporto renginys pastarąjį penkmetį, rodos, neapsieina be Mindaugo Narausko. Europos čempionato ir pasaulio muay-thay čempionatų medalininkas, daugybės kovų laimėtojas ir kovomis kvėpuojantis bei gyvenantis, vis dar tobulėjantis atletas tikrai atrodo kaip potencialus UTMA Pound for Pound lyderis. Reginys UTMA 8 turėtų atsakyti į daug klausimų.

Paminėjimo verti ir KOK pasaulio čempionas Matas Pultaražinskas, kuris nemažai pasirodo UTMA kovose, Martynas Jasiūnas, Deivydas Danyla, Arnestas Naujokas ir kiti.

Apie UTMA statymus

UTMA statymai daugiausiai apsiriboja galimybėmis rinktis laimėtojus. Kovų menų srityje įprasta rinktis favoritą bei tarp draugų arba už pinigus, lažybų bendrovėje parodyti palaikymą savo favoritui. Paprastai tokiose kovose, kaip UTMA koeficientai nebūna labai skirtingi, kadangi organizatorius labai orientuotas į intrigą bei skatina apylygių, profesionalių kovotojų susitikimus.

Dažniausiai matysite koeficientus 1.4-2.7 diapazone, tad intrigą numato ne tik organizatoriai, bet ir bukmekeriai.

Kovų sporte taip pat galima rasti ir kitų įdomių statymų, pavyzdžiui, kuriame raunde įvyks nokautas, ar bus nokdaunas ir panašiai. Galbūt artimiausiu metu pasiūloje atsiras ir šie UTMA statymai?

Kur įsigyti bilietus į UTMA renginius?

Į kiekvieną UTMA renginį bilietai parduodami atskirai. Jų interneto svetainėje www.utma.lt arba stebint organizatoriaus socialinių tinklų paskyras galima rasti informaciją apie artėjančius renginius bei į juos įsigyti bilietus.

Kol kas beveik visos UTMA kovos vyko Kauno sporto halėje. Bilietus į artimiausią UTMA #8 galite įsigyti bilietų platintojo kakava.lt portale. Bilieto kaina – nuo 14,99 EUR.

Kitiems renginiams platintojas gali skirtis, todėl stebėkite informaciją UTMA portale.

Bilietų pirkimų svetainė

Kur žiūrėti UTMA live transliacijas?

UTMA renginiai yra transliuojami internetu. Online transliacijos yra gyvos ir teises į jas kontroliuoja pats organizatorius. Visi norintys gali įsigyti vadinamą transliacijos paketą (pay-per-view) bei aukšta raiška, labai patogiu būdu stebėti savo mėgiamų kovotojų pasirodymus.

Galima įsigyti transliaciją vienam UTMA renginiui (11,99 EUR) arba paketą visam 2k24 UTMA renginių sezonui (33,99 EUR). Pirkdami transliacijas prisidedate prie kovinio sporto auginimo, geresnių atlyginimų kovotojams, aukštesnės renginių kokybės ir ne tik.

bilietų pasirinkimas 

 

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-04-18

Geriausios lažybų bendrovės