Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

Žygimantas Ramaška – kylanti Lietuvos mišriųjų kovos menų žvaigždė

Žygimantas Ramaška

27 metų, 1,8 m ūgio ir 65 kg svorio Žygimantas Ramaška ne veltui vadinamas viena ryškiausių Lietuvos MMA (Mixed Martial Arts, liet. Mišrūs kovos menai) atstovų Lietuvoje. Jis tapo kovinio sambo pasaulio vicečempionu, MMA bušido pasaulio čempionu, puikiai pasirodė MMA turnyre „Blade Fights“, o dabar jėgas mėgina ir itin garsius kovotojus pritraukiančiame realybės šou „The Ultimate Fighter 32“.

Karjerą gimtojoje Ukmergėje jis pradėjo vos tik žengęs pro mokyklos duris. Į pirmą treniruotę jį į gimtojo miesto dziudo klubą atvedė brolis. Įdomu, kad tuo metu jis lankė pramoginius šokius, kurie jam labai patiko, tačiau vos kartą pamėginęs nusprendė ir toliau siekti pergalių dziudo. Tiesa, šokiai žavi iki šiol – stebi varžybas, pats Žygimantas kartais pašoka, jei tik leidžia varžybų kalendorius.

Kovos menų scenoje pergales jis skynė dar būdamas moksleiviu. Pergales pasiekė Lietuvos, Europos ir Baltijos šalių dziudo, sambo, bušido bei graplingo varžybose. Pirma pergalių siekti padėjo treneris Rimantas Lenartavičius, vėliau – Artūras Sakas, o nuo 14 metų iki šios dienos jis sportuoja su Tomu Putinausku. Nepamiršo ir šaknų – sako, kad „didelė garbė reprezentuoti savo miestelį Ukmergę ir visą šalį Lietuvą“.

Nors sporte sekėsi puikiai, tačiau baigęs Vytauto Didžiojo universitetą jis išmėgino laimę kariuomenėje – tarnavo LDK Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje kaip Žvalgų būrio karys. Tačiau vėliau grįžo į aktyvią sporto sceną ir pradėjo greitai kilti karjeros laiptais. Kokia to paslaptis? Kaip pats sako, reikia mėgti „pakovoti stovėsenoje, apsikeisti smūgiais – tiek rankomis, tiek kojomis. O pabaigti kovą dažniausiai siekiu parteryje, kai priešininkas būna labiausiai išvargęs ir kai visiškai to nesitiki“.

Žygimantas Ramaška

Žygimantas Ramaška – kovinio sambo vicečempionas ir MMA bušido pasaulio čempiono

Vieną aukščiausių karjeros taškų Ž. Ramaška pasiekė 2021 metų lapkričio viduryje. Tuomet pasaulio sambo čempionate jis iškovojo sidabro medalį. Taškente (Uzbekija) vykusiame turnyre svorio kategorijoje iki 71 kg jis pralaimėjo tik rusui Ruslanui Gasanhanovui.

Dabar pamėginti iškovoti čempiono titulą šioje organizacijoje neleidžia tai, kad tarptautinė sambo federacija (FIAS) yra glaudžiai susijusi su Rusija, jos vadovo pareigas eina Rusijos dūmos narys ir Vladimiro Putino partijos „Vieningoji Rusija“ bendražygis.

Kiek anksčiau Ž. Ramaška iškovojo „MMA Bushido“ pasaulio čempiono diržą svorio kategorijoje iki 71 kg. Jis „Siemens“ arenoje, tarptautinio turnyro „KOK Classic 3“ metu ringe nugalėjo „Rings“ klubo atstovą Osvaldą Fedorovičių ir tapo pasaulio čempionu. Kova truko vos 1 minutę ir 13 sekundžių.

Žygimantas Ramaška

Laimėjimai „Blade Fights“ turnyre

Savo jėgas Ž. Ramaška išmėgino ir „Blade Fights“ turnyruose. Kaip sako pats kovotojas, džiugu, kad atsirado tokia organizacija kaip mišrių kovos menų asociacija „Blade Fights“, kuri kelia ambicingus tikslus ir gali padėti atsiskleisti mišrius kovų menus propaguojantiems sportininkams aukščiausiame lygyje. Šios organizacijos turnyruose lietuvis jau nugalėjo brazilus Carlosą Eduardo De Oliveirą ir Gustavą Riosą Eraką bei ispaną Samuelį Blasco.

Naujas etapas – naujojo „The Ultimate Fighter 32“ realybės

Šiemet buvo paskelbta, kad lietuvis atsidūrė tarp naujojo „The Ultimate Fighter 32“ realybės šou sezono dalyvių. Jis dalyvaus kaip puslengvio svorio kategorijos (iki 65,8 kg) atstovas. Iš viso šiame šou dalyvaus 16 dalyvių iš 14 skirtingų šalių, puslengvio ir vidutinio svorio kategorijose – po 8 dalyvius.

Praėjusiame realybės šou sezone treneriais dirbo Conoras McGregoras ir Michaelas Chandleris, o šiemet jų vietą užims UFC moterų lengviausio svorio kategorijos (iki 56,7 kg) čempionė Alexa Grasso ir pirmą vietą šios svorio kategorijos reitinge užimanti Valentina Ševčenko.

Visai neseniai paaiškėjo, kad „The Ultimate Fighter 32“ realybės šou Ž. Ramaška atsidūrė V. Ševčenkos komandoje kartu su kovotojais R. Roetsu, anglu Nathanu Fletcheriu ir amerikiečiu Edwinu Cooperiu jaunesniuoju.

O kas toliau? Pamatysime, nes kaip sako pats Ž. Ramaška, kovoti galima ir iki 37 metų.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-06-11

Geriausios lažybų bendrovės