Naujienos Lažybų gidas Sportas Lažybų bendrovės
arrow_back_ios Atgal

„UTMA“: žymiausios jau įvykusios kovos, nugalėtojai bei ateityje laukiantys renginiai

UTMA

2022-jų metų rudenį susikūrusi organizacija – kovos menų sporto aistruoliams jau padovanojo ne vieną gražų renginį. UTMA ringe pasirodo bei fanus džiugina tokie kovotojai kaip: Mindaugas Narauskas, Dominykas Dirkstys, Deividas Danyla, Dovydas Rimkus, Arnoldas Misiūnas, Vitas Karosas, Matas Pultaražinskas, Matas Stebuliauskas, Martynas Jasiūnas.

Šiame tekste apžvelgsime įdomiausias bei didžiausią ažiotažą sukėlusias UTMA kovas.

Dirkstys vs Narauskas

Neabejotinai populiariausia, labiausiai laukta bei didžiausią ažiotažą sukėlusi kova organizacijos istorijoje. Dominyko Dirksčio pasirodymai – visada masina žmones stebėti kovas, tačiau šį kartą – varžovas buvo tas, kuris fanų teigimu, gali pasodinti Dominyką ant ringo grindų.

Dominykas – aukštesnės svorio kategorijos kovotojas, turintis ūgio, ištiestų rankų ilgio pranašumus, tad Mindaugui šioje kovoje turėjo būti labai sudėtinga. Ekspertai pripažįsta, jog Narauskas nėra pats ištvermingiausias kovotojas, tad prieš gudriai kovojantį Dominyką – šie aspektai galėjo suvaidinti esminį vaidmenį, tačiau nesuvaidino.

Pirmuose dvejuose raunduose savo varžovą „taškavęs“ Dominykas Dirkstys – trečiajame kiek pavargo ir užteko vieno Mindaugo stipraus tikslaus smūgio ir dalykai greitai pasikeitė. Nokdaunas. Milžiniškas spaudimas ir 10:8 laimėtas raundas, vieningu teisėjų sprendimu pergalę atneša – Mindaugui Narauskui.

Misiūnas vs Rimkenzo

Šių dviejų kovotojų priešprieša buvo juntama jau ilgai. Per lietuvių kilmės kovotojos Rose Namajūnas filmo premjerą – Vilniuje, abu minėti kovotojai kibo vienas kitam į atlapus. Skirti vyrukus atvyko apsauga. Nuo tada tarp judviejų perbėgusi juoda katė – niekur nedingo iki kovos.

Pirmajame raunde sėkmingų smūgių seriją turėjo Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus, tačiau puikiai jėgas skirstęs Arnoldas pirmojo raundo pabaigoje pradėjo didinti spaudimą ir tiksliais smūgiais kojomis perėmė iniciatyvą.  Raundo pabaigoje pataikęs keletą stiprių smūgių jau buvo prispaudęs varžovą prie tinklo ir atrodė, jog viskas gali baigtis čia ir dabar, tačiau Dovydas atsilaikė.

Antrame raunde pirmu numeriu vėl dirbo Arnoldas Misiūnas, spaudęs savo varžovą bei jau raundo pradžioje paleidęs eilę tikslių smūgių, privertė Dovydo gerbėjus aikčioti iš nuostabos. Būtent „Rimkenzo“ – vieną didžiausių fanų bazių turinčių kovotojų organizacijoje, tačiau gerbėjų įsitraukimas šį kartą nepadėjo.

Ir nors trečiajame raunde atrodė, jog Arnoldas yra kiek išsikvėpęs, darbas priekine ranka, atstumo laikymas – išsaugojo, per pirmus du raundus, susikurtą persvarą.

Teisėjų sprendimu pergalę švenčia Arnoldas Misiūnas.

Rimkenzo vs Misiūnas II

Revanšinė dvikova prieš kurią Dovydas Rimkus sakė, jog į šią kovą ateina įrodyti, jog pralaimėjimas pirmojoje buvo tik atsitiktinumas. Dvikovą galingiau vėl pradėjo Arnoldas Misiūnas, keli tikslūs galingi smūgiai, tačiau Dovydo iš ritmo tai neišmušė.

Rimkus atakavo savo varžovo korpusą, atidirbinėjo tai, kam buvo pasiruošęs – kuo anksčiau iš savo oponento atimti lengvą kvėpavimą.

Teisėjų sprendimu pirmąjį raundą laimi – Arnoldas Misiūnas. Pasyvokai pradžioje atrodęs Dovydas į antrąjį raundą žengė didindamas tempą – daug spyrių į blauzdą bei korpusą. Vis dėlto raundas vėl buvo ganėtinai pasyvus, jame teisėjai, dėl šio spyrių į varžovo koją, pranašumą atidavė Dovydui Rimkui.

Lemiame raunde istorija kartojosi – Dovydas spardė į Arnoldo kairę koją bei korpusą. Arnoldas dirbo pirmu numeriu, spaudė savo varžovą, tačiau tai vaisių nedavė – daugiau tikslių smūgių savo varžovui sudavė Dovydas Rimkus, kuris teisėjų sprendimu pripažįstamas dvikovos nugalėtoju.

Rimkenzo vs Dirkstys

Dominyko Dirksčio debiutas UTMA organizacijoje. Rankų ilgio bei ūgių skirtumas – milžiniškas. Atakos iš atstumo ir pirmajame raunde Dovydas Rimkus jau buvo susvyravęs, tačiau į nokdauną pasiųstas nebuvo. Viso raundo metu Dominykas spaudė savo varžovą, o prieš kovą laukto distancijos sukarpymo taip ir nepamatėme.

Situacija kartojosi ir kitus du raundus. Smūgiai iš distancijos Dovydo priaugtas svoris nedavė norimo rezultato – ištvermė, pridėjus papildomų kilogramų, davė savo – kovos pabaigoje jau gerokai stigo oro, o visos kovos metu Dovydas turėjo tik keletą sėkmingesnių atakų.

Vieningu teisėjų sprendimu pergalę švenčia Dominykas Dirkstys.

Misiūnas vs Dirkstys

Antroji Dominyko Dirksčio kova UTMA organizacijoje. Ir jeigu prieš pirmąją daugelis kalbėjo apie pernelyg skirtingus Dominyko Dirksčio ir Dovydo Rimkaus fizinius duomenis, tai dvikova prieš Arnoldą Misiūną leido tikėtis, jog kova gali būti artimesnė.

Pirmasis raundas – Dominykas dirba pirmu numeriu, ieško smūgių į ten, kur varžovui skauda labiausiai – kepenis, apdirbinėjo smūgius į kojas. Iš Arnoldo Misiūno pirmajame raunde pamatėme tik vieną-dvi smūgių kombinacijas – nuolatinė gynyba, tiek taupant jėgas, tiek neatsiveriant ir neleidžiant savo varžovui surasti lengvų smūgių.

Antrame raunde istorija kartojosi – Dominykas dirbo pirmu numeriu, kontroliavo kovos eigą, ieškojo smūgių iš distancijos, Misiūnas po ringą judėjo labai mažai, o savų smūgių taip pat nerado. Dar vienas užtikrintai laimėtas raundas į Dominyko DIrksčio kišenę.

Trečiajame raunde Dominykas, žinodamas, jog yra priekyje dviem raundais – šiek tiek atidavė iniciatyvos, tačiau vėliau, pamatęs, jog niekas nesikeičia – nusprendė paieškoti nokauto. Jo nerado, bet pergalė vieningu teisėjų sprendimu – klausimų nekėlė niekam.

Nugalėtojas – Dominykas Dirkstys.

Jasiūnas vs Narauskas

Mui Thai taisyklėmis įvykusi kova. Abu kovotojai į šią dvikovą žengė po pergalių ankstesnėse savo kovose, tad ant kortos buvo pastatyta – nemažai. Mindaugas Narauskas kovą pradėjo dirbdamas pirmu numeriu, buvo kiek aktyvesnis, tačiau Martynas Jasiūnas ieškojo savų progų, atakavo iš distancijos bei smūgiais kojomis gerokai apribojo Mindaugo lengvus priėjimus.

Teisėjai pranašumą pirmajame raunde atidavė – Martynui Jasiūnui.

Antrąjį raundą gerokai aktyviau pradėjo Mindaugas Narauskas. Įdomu tai, jog Martynas Jasiūnas daug daugiau atakavo kojomis, tuo tarpu Mindaugas Narauskas karpė distanciją ir ėjo į artimus apsikeitimus smūgiais rankomis.  Teisėjų akimis antrąjį raundą taip pat laimi – Martynas Jasiūnas.

Mindaugas vėl dirbo pirmu numeriu, mažino distanciją ir bandė sprogti. Martynas klinšavo, vengė apsikeitimų, kadangi žinojo, koks yra rezultatas po pirmų dviejų raundų. Išsaugoti pranašumą – tokia buvo pagrindinė Martyno užduotis trečiajame raunde ir tai jam pavyko. Trečiąjį raundą laimi – Mindaugas Narauskas, bet pergalei pasiekti to neužteko.

Nugalėtojas – Martynas Jasiūnas.

Stebuliauskas vs Leisans

Matas Stebuliauskas grįžo į kovos menų dvikovas po itin ilgos pertraukos. Ir jeigu pergalė pirmojoje sugrįžimo kovoje nieko nenustebino, kadangi varžovas buvo parinktas paskutinę minutę. Tai dvikova su Artūrs Leisans žadėjo rimtą dvikovą. Matas sutvarkė visus reikalus jau per pirmąją minutę. Perverstas į parterį ir „peruvietiškas kaklaraištis“ lėmė „Matufos“ pravardę turintis Matas Stebuliauskas.

Dirkstys vs Eddy Ruiz

Pirmoji Dominyko Dirksčio kova po pralaimėjimo Mindaugui Narauskui. Šį kartą lietuvio varžovu tapo itin patyręs kovotojas Eddy Ruiz. Dvikova vyko pagal Muy Thai taisykles.

Pirmajame raunde Dominykas dirbo pirmu numeriu, ieškojo smūgių tiek alkūnėmis, tiek smūgių keliais. Eddy Ruiz sugėrė keletą labai tikslių smūgių jau pirmajame raunde, tačiau sugebėjo pademonstruoti charakterį.

Antrajame raunde Dominykas vėl demonstravo didesnį norą, ieškojo savų progų, spaudė varžovą, tačiau Eddy raundo pabaigoje rado kelis sėkmingus momentus, tačiau pranašumui per visą raundą susikurti tai nepadėjo. Teisėjai antrąjį raundą atiduoda – Dominykui.

Trečiąjį raundą laimi – Eddy, tačiau pergalę teisėjų sprendimu švenčia Dominykas Dirkstys.

Rimkenzo vs Montvidas

Po dviejų pralaimėjimų iš eilės prieš Dominyką Dirkstį bei Arnoldą Misiūną – ši kova Dovydui Rimkui buvo reikalinga kaip oras. Dovydas išėjo susikaupęs bei dominuojančiu stiliumi sutvarkė reikalus anksčiau laiko. Būtent po šios kovos – buvo suteiktas revanšinė galimybė kovai su Arnoldu Misiūnu, kuri jau žinome kaip baigėsi.

Artėjantys renginiai

UTMA 8 – artimiausias fanų laukiantis renginys, kuris vyks balandžio 19-tą dieną, Kauno Sporto halėje. Tiesa, šiuo metu dar nėra aišku, kokias kovas turėsime galimybę išvysti. Atnaujinsime informaciją organizatoriams paskelbus oficialų kovų sąrašą.

Kovinio sporto gerbėjus gali dominti ir žemesnio meistriškumo kovos, kuriose dažnai kaunasi mėgėjai – „Jungle King“.

Straipsnio autorius: Valdas
Atnaujinta: 2024-03-05

Geriausios lažybų bendrovės